Yazılım çakışması

HPQ-User
06-04-2009, 18:12   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Baticon sormuş:
Bilgisayarıma INCA Tv kartı yazılımını yükledim. Tv kanallarını izlemekte bir sorun yoktu, ancak daha sonra Canon FS 100 Digital Kamera'dan film aktarma yazılımı olan ImageMixer 3 SE for SD yazılımı kurduktan sonra Tv çalışmamaya başladı. Daha doğrusu çalışıyor ses var ama görüntü yok, radyo bölümüne geçtiğim zaman radyo mükemmel çalışıyor fakat Tv de ses var görüntü yok. Bir türlü bu sorunu çözemedim, yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
İntel Pentium 4
2.4 Ghz
512 Mb. Ram
NVIDIA GeForse FX 5200
Creative Ses Kartı

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; InfoPath.1)

trinity
07-04-2009, 20:56   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,103 mesaj

son yüklediğiniz programı kaldırn vey onun kurulma aşamsında buradab bilemiyorum ama istenmeyen bir yere tick konulmuş veya o koymuş olabilir sild
kten sonra tekrar kurun kurulurken dikkat edin hala çakışıyorsa o programı kurmayın

gokmen44
09-04-2009, 08:27   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

slm eskiden amd 2000 bilgisayarım vardı buna bir inca marka dijital tv kartı almıştım prog dvb  yi kurmuştum ne güzel çalışıyo idi bir sorunum yoktu. ama şimdi yeni bir bilgisayar yaptım kendime özellikleri:(AMD Athlon(tm)64çarpı2 Dual Core Processor4800+2.51GHz 3.00GB RAM)
bir türlü çalıştıramadım. inca'nın kurulum drıverini kuruyorum bilgisayar her açıldıgında yeni donanım bulundu diyo ve tekrardan kuruyo inca drıverini ama bir türlü  prog dvb ile hiç yayın alamıyorum
aygıt başlatılmadı uyarısı çıkıyo bana yardımcı olursanız sevinirim tesekkür ederim

Süleyman.
09-04-2009, 12:34   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj
gokmen44
slm eskiden amd 2000 bilgisayarım vardı buna bir inca marka dijital tv kartı almıştım prog dvb  yi kurmuştum ne güzel çalışıyo idi bir sorunum yoktu. ama şimdi yeni bir bilgisayar yaptım kendime özellikleri:(AMD Athlon(tm)64çarpı2 Dual Core Processor4800+2.51GHz 3.00GB RAM)
bir türlü çalıştıramadım. inca'nın kurulum drıverini kuruyorum bilgisayar her açıldıgında yeni donanım bulundu diyo ve tekrardan kuruyo inca drıverini ama bir türlü  prog dvb ile hiç yayın alamıyorum
aygıt başlatılmadı uyarısı çıkıyo bana yardımcı olursanız sevinirim tesekkür
Yeni konu başlığı açınız.

Ahmet Ertuğrul
09-04-2009, 19:28   |  #5  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,651 mesaj

Baticon, Bilgisayarım a sağ tıkla Yönet'i seç. Bilgisayar Yönetimi diye bir pencere açılacak. Ordan Aygıt Yöneticisi ni seç. "Ses, video ve oyun kumandası" maddesinin yanındaki artıya tıkla. Orda Inca Tv kartıyla ilgili maddeler olması gerekir. (Bende AverTV var. Bir Audio, bir de Video Capture diye iki maddesi var.) Bunlara sağ tıklayıp "Etkinleştir" de. Restart atmak gerekli derse, ilgili bütün maddelerde etkinleştirme işlemini yapmadan restart atma. Yeni yüklediğin yazılım tv sürücülerini devre dışı bırakmış olabilir.

Mesela ben msn de kameranın görüntü alabilmesi için tv sürücülerini kendim devre dışı bırakmak zorunda kalıyorum. Yoksa kamera çalışmıyor. Bunu yaptıktan sonra da tv den ses ve görüntü alamıyorum. Senin durumunda ya program çakışması var, ya da görüntüyle ilgili olan sürücü devre dışı bırakılmış. Umarım yardımcı olur bu.