YAZILIM YADEKLEME

HPQ-User
09-09-2008, 17:36   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

FENERLİ sormuş:
WİNDOWS VİSTA STARTER BULUNAN PCME XP YAZILIMINIDA YÜKLEMEK İSTİYORUM YANİ VİSTAYI SİLMEDEN BU İŞİ EN KOLAY NASIL YAPABİLİRİM ACABA.YANİ PC DE HAM VİSTANIN HEMDE XP NİN OLMASINI İSTİYORUM BU MÜMKÜNMÜ TŞEKKÜR EDERİM.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
CREA C24 160HD 1GB RAM 1.6GHZ

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows CE)

Fattur
09-09-2008, 17:47   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

Mümkün ama tavsiye temiyorum.Destek veremeyeceğim kusura bakma

SAİNT
09-09-2008, 17:47   |  #3  
SAİNT avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,595 mesaj

eğer vista c:'de ise xp d:'ye kur ilk önce dvd yada cd okuyucu biostan first device konumuna getirmelisin ve arkasından cd takarak reset atmalısın ilk siyah bir ekran gelir ve size bir tuşa basmanızı ister daha sonra zaten format attıysanız bilirsiniz daha sonraki adımları takip ederek ham bölgeye xp kurabilirisniz hepsini yazmak istrdim ama inan çok uzun ve niyetliyim bu kadarı aklımda olan diğer detaylar zorlasamda aklıma gelmez. sonra her pc açışınızda bilgisayar size hangisini kullanmak istediğinizi sorar xp yada vista sizde kullanmak istediğini işletim sistemini enterleyerek aktif hale getirirsiniz.

Batıkan Doğan
09-09-2008, 17:49   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,366 mesaj

Forumda bununla ilgili kısa bir araştırma yapsaydın keşke. VistaBootPro ve EasyBCD adlı araçlarla ikisini de kullanabilirsin. Aşağıda verdiğim linkte resimli anlatımı da var.

Batıkan Doğan
09-09-2008, 17:50   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,366 mesaj
saint
eğer vista c:'de ise xp d:'ye kur ilk önce dvd yada cd okuyucu biostan first device konumuna getirmelisin ve arkasından cd takarak reset atmalısın ilk siyah bir ekran gelir ve size bir tuşa basmanızı ister daha sonra zaten format attıysanız bilirsiniz daha sonraki adımları takip ederek ham bölgeye xp kurabilirisniz hepsini yazmak istrdim ama inan çok uzun ve niyetliyim bu kadarı aklımda olan diğer detaylar zorlasamda aklıma gelmez. sonra her pc açışınızda bilgisayar size hangisini kullanmak istediğinizi sorar xp yada vista sizde kullanmak istediğini işletim sistemini enterleyerek aktif hale getirirsiniz.
Vista'nın üzerine XP'yi kurduğun zaman dediğin gibi olmuyor. Çünkü XP, Vista'nın önyüklemesini tanımadığı için siliyor.

Son Düzenleme: Batıkan Doğan ~ 09 Eylül 2008 17:52