yedek alırken aynı isimdeki klasörü sildi

kiremitci
19-06-2011, 15:01   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Merhaba arkadaşlar,

kendi halinde bir bilgisayar kullancısıyım. bilgisayarıma format attım ve sonrasında yedek alayım dedim lakin bilgisayara verdiğim isim le  D sürücüsü içinde bulunan aynı isimdeki klasörüm silindi. ve bu işlem olurken hiçbir şekilde uyarı gelmedi. aynı formda bir klasör olsa yer değiştirdi desem ki aynı olmadığını düşünüyorum yine değiştirilsinmi diye soracaktır sanırım. bu silinen kalsörü geri getirmem mümkünmüdür? yardımcı olabilirseniz sevinirim.
İyi günler...

lenovo thinkpad SL510
MS windows 7 ultimate 32 bit
intel core2 duo CPU T6750 2.10 Ghz 3.0 GB RAM

ekran kartı
19-06-2011, 16:23   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
1,414 mesaj

Bilgisayar verdiğiniz isimle D sürücüsündeki bir klasörün birbiriyle alakası olmaması lazım. Klasör bilgisayardan silinme şekliyle silindiyse klasör olarak geri getirmek zor. Ancak klasörün içindeki dosyaları O&O Diskrecovery, Recuva gibi programlarla geri getirebilirsiniz.

kiremitci
19-06-2011, 18:39   |  #3  
OP Taze Üye
3 mesaj

bende o şekilde alakası omadığını düşünüyordum hiç değilse aynı bile olsa sorması gerekliydiki herşeyi soran Win 7 sormadı bişey :S  recuva yı denedim fakat o klasör içinden silinen birşey bulmadı C yi taratıyorum ondada bulacağını zannetmiyorum açıkçası ama bir ümit işte birde Diskrecovery yi deneyim belki o bulur. teşekkürler tavsiye için.

melen
19-06-2011, 18:48   |  #4  
melen avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,638 mesaj

Aynen bende de aynısı oldu bir kere. Sistem geri yüklemeden düzeltebildim zorlaya zorlaya.

D:\Program Dosyaları (x86) => bunu silerken, bununla beraber;
C:\Program Dosyaları (x86) => bunu da sildi!

Windows 7'ciğimin günahını almayalım ama beni uyarmıştı bunun içinde program dosyaları vardır diye. Ama neden sen gidip de C'deki dosyayı silersin ben sana D'dekini sil diyorum.Deli

kiremitci
23-06-2011, 15:45   |  #5  
OP Taze Üye
3 mesaj

keşke benimkide c dekini silseydi d yi sildiği için geri yükleme de kar etmedi

recuva programıyla c yi tarattım geçen seneye dair bile yaklaşık 250.000 dosya buldu fakat yine işimi gören hiç bişey yok :S

sanırım sonuç olarak bir bardak soğuk suyu hakettim :D