Yeni Alacağım Sistem Hakkında

SyracS
14-07-2012, 01:49   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
94 mesaj

Merhaba arkadaşlar. Yeni bir bilgisayar topluyorum fakat sizlere de danışmak istedim. Sorularım;

Bu sistem ile Battlefield3 Multi de hangi ayarlarda oynarım(Monitörüm 1366x768 19")

-Değiştirmemi önerdiğiniz parça var mı?
-İşlemci nasıl ?
-Ekran Kartı pci slot versiyonu v2.1, fakat anakart v2.0 . Herhangi bir uyumsuzluk sorunu veya başka bir sorun olur mu ?
Bu sorularıma cevap verirseniz teşekkürler. Topladığım sistem;

Anakart: http://www.teknobiyotik.com/dona ... b3-atx-anakart.html

İşlemci: http://www.teknobiyotik.com/dona ... rdekli-islemci.html

Ekran Kartı: http://www.teknobiyotik.com/dona ... es-ekran-karti.html

Kasa+Psu: http://www.teknobiyotik.com/dona ... mid-tower-kasa.html

RAM:http://www.vatanbilgisayar.com/Ram/gskill-f3-10666cl7d-8gbxh-8gb-(2x4gb)-ripjawsx-ddr3-1333mhz-cl7-15v-dual-kit-ram/productdetails.aspx?I_ID=54888

Bütçem 1500TL arkadaşlar. HDD elimde mevcut. Samsung'un HD103SJ hdd si . Şimdiden teşekkürler.

denga
14-07-2012, 01:57   |  #2  
Üye
Teşekkür Sayısı: 3
98 mesaj

versiyon sorun olmaz. anakart fazla pahalı, parasına hiç değmez. amd işlemciye o kadar para verene kadar i5 alırsın. oc'li ekran kartı düz olana kıyasla parasını haketmiyor. kasa + psu fazla kaçmış o kadarına ihtiyacın yok. fazla verilmiş malları düzeltirsen tam hesap yapmadım ama ekran kartını 7850'ye çevirme olanağın olur sanırım.

SyracS
14-07-2012, 02:03   |  #3  
OP Üye
94 mesaj

Şunuda eklemek isterim. AMD mi İntel mi tartışmasına girmeyelim. AMD taraftarıyım. İntel önerisi vermeyin lütfen. Ki 2500k 480TL civarlarında. Psu bilerek yüksek tuttum ileriye dönük olması için. Tekrar tekrar psu ile uğraşmak istemiyorum. Anakart şununla değiştirsem uygun olacaktır heralde. Ayrıca 7850 590 TL den başlıyor. Bütçemi aşıyor.

denga
14-07-2012, 02:13   |  #4  
Üye
98 mesaj

i5'ler 2500k'dan ibaret değil 400 tl'ye kadar düşen modeller var. 7850 de 560 tl'ye kadar düşüyor. anakart ve psu'yu düşürerek alabilirsin. psu'yu abarttığın zaman ileriye dönük olmaz aksine ekran kartını düşürdüğün için geriye dönük yatırım olur. amd taraftarıysan sen bilirsin ama amd senden yana taraf olmayacak hiçbir zaman.

SyracS
14-07-2012, 12:00   |  #5  
OP Üye
94 mesaj

AMD Intel tartışmasına girmeyelim kardeşim. Şu güne kadar AMD seçtim ve x2 Athlon 1,9Ghz işlemci şu güne kadar götürdü. Ekran kartı sağlam olsaydı şu anki masaüstünün belki gene devam edecekti. Bilerek çarpan kilidi açık işlemciler seçiyorum. Güzel soğutma ve psu ya o yüzden ihtiyacım var. O.C. yapma ihtimalim oldugum için. Genede fikirlerin için teşekkürler.

SyracS
14-07-2012, 12:12   |  #6  
OP Üye
94 mesaj

Sistemde şöyle değişiklikler yaptım arkadaşlar. Sizce bu mu iyi yoksa ilk başta yazdığım mı ?

Anakart: http://www.teknobiyotik.com/dona ... a3-atx-anakart.html

Kasa+Psu: http://www.teknobiyotik.com/dona ... mid-tower-kasa.html

İşlemci: http://www.teknobiyotik.com/dona ... rdekli-islemci.html

Ekran Kartı: http://www.teknobiyotik.com/dona ... d7850-dc2-2gd5.html

Ram: http://www.vatanbilgisayar.com/Ram/gskill-f3-10666cl7d-8gbxh-8gb-(2x4gb)-ripjawsx-ddr3-1333mhz-cl7-15v-dual-kit-ram/productdetails.aspx?I_ID=54888

Ekran kartını değiştirip bunu yapmaya karar verdim arkadaşlar.

Son Düzenleme: SyracS ~ 14 Temmuz 2012 12:21
denga
14-07-2012, 12:57   |  #7  
Üye
98 mesaj

6850'den yukarı en iyi upgrade 7850 şuan, o fiyat aralığında boşuna başka kartlara bakma... sen nasıl amd fanısın nvidia kartlara bakıyorsun onu da anlamadım. amd intel tartışmasına ben girmiyorum sen giriyorsun. ben sana tartışılacak hiçbir yeri olmayan 2 kere 2'nin kaç ettiği gibi birşey söylüyorum. ha kaale almayacaksan alma, para senin paran benim değil... sanki boğazını sıkıp zorla intel satmaya çalışıyoruz. banane naparsan yap, lakin böyle uzatmaya devam edersen uzattığın yerden kopartırım.

SyracS
14-07-2012, 13:20   |  #8  
OP Üye
94 mesaj

Dostum bak kendi ağzınla söylemişsin banane diye ? Bende diyorum ki işlemci konusunda destek değil diğer parçalar konusunda destek istiyorum. Ayrıca bir fanboy değil AMD kullanıcısı ve seveniyim. İntel de kullandım zamanında ama AMD kadar performans göremedim. Benim için en iyi f/p veya en iyi performansı verendir. İnternette okuduğum baktığım incelemelerin hiçbirine inanmam. Bana göre Nvidia ekran kartları Ati ye göre performanslı. Çevremde ki kişilerde buna katılıyor. Sen Inteli daha performanslı bulursun ben AMD . Yıllardır bu tartışma yapılıyor ve yapılmaya devam edecek. Hiç birinde birinin kazanan olduğu ön görülmedi. İkisininde + ve - leri var. Sonuçta uzatırsanda ikimizin zararına. Parayı kazanan onlar olacak biz burda dırdırını yapacağız. Sen Intel den vazgeçmeyeceksin ben AMD den. Oyunlarda böyle değil mi ? Ben Battlefield serisinden vazgeçmem başka birisi call of duty serisinden. Veya Biri Pes den vazgeçmez diğeri Fifa dan. İnsanların sevdiği ve yapmak istediklerine kimse karışamaz ki bu özgürlüğü kısıtlamak olur. Ben sizlerden sistem nasıl ? Uyumlu mu? Ekran kartım battlefield 3 de hangi ayarlarda performans iyi verir ? Gibisinden sorular sordum ve verdiğiniz cevaplara bakın. Lütfen konuyu saptırmayın.

Son Düzenleme: SyracS ~ 14 Temmuz 2012 13:30
denga
14-07-2012, 14:21   |  #9  
Üye
98 mesaj

yaw neye inanırsan inan allah aşkına beni ilgilendirmiyor. lakin şunu anla arkadaşım, sen inanmayınca intel dünya üzerinden yok olmuyor. dolayısıyla intel lafını daha çok duyacaksın. ben amd intel tartışmasına girmek amacıyla birşey söylemedim, sen ortaya çıkıp intel taraftarıyım deseydin onu da eleştirirdim. ben taraftarlığı eleştiriyorum amd, intel, nvidia konu dışı... lakin senin canın aslında amd intel tartışması çekiyor, böyle internetteki testlerin yalan olduğu gibi muhteşem fikirlerini haykırmak istiyorsun, ondan herşeyi oraya yoruyorsun.

şimdi yine sen girdiğin için mecburen giriyorum, k serisi işlemciye ihtiyacın yok intel'i overclock etmek için. bugüne kadar yıllar boyu çarpan kilidi olan olmayan takır takır o.c. edildi sistemler. ha kilitli olduğu için belki 4.2ghz'e çıkmayacak da, 4.0ghz'de takılacak. yaygara bundan kopartılmaktadır. ikincisi amd'yi o.c. etsen, intel'i o.c. etmesen benim intel önermeme sebep olan etmenler yine ortadan kalkmaz, yetmeyen amd gene yetmez. aman yanlış anlama intel önermiyorum, 3 kez boşol dedim gitti bitti...

yukarda psu ile overclock arasında bağ varmış gibi konuşmuşsun, overclock psu'ya ek olarak 1-2 amper ya bindirir ya bindirmez, 1 amper de 12 watt'tır.

SyracS
14-07-2012, 18:43   |  #10  
OP Üye
94 mesaj

Benim düşüncelerim veya yaptıklarım kimseyi ilgilendirmez arkadaşım. Sen onu savun ben bunu. Senin gibiler ile günde kaç kez tartışıyorum. Hiç bir sonuca varılamayacağı malum. Ben sonraki diyeceklerimden dolayı kendini kazanmış veya beni alt etmiş görebilirsin o beni egom değil.  Kişiliksiz insanların konuyu saptırması nedeniyle normal bir soru konusu olmaktan çıktı bu konu. Yetkili bir kişi konuyu kilitlesin veya silsin.

black_flood
14-07-2012, 19:03   |  #11  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

kapak güzel olmuş bu sefer ortalığı karıştıramadın dengesiz denga.  

sistemin şimdiden hayırlı olsun. o miditower yazan kasa hiç miditower' a benzemiyor resmen full tower olmuş. msi ürünleride kendi alanında çok iyi performansa sahiptir. seçtiğin model buldozer 2 serisi işlemcilerede destek veriyor belki dahasıda vardır ama sitesinde yer almıyor bazı gigabyte ürünlerindeki gibi belki süper işlemci sınıfındaki opteronları dahi açabiliyordur.

psu gayet iyi olmuş ekran kartının ihtiyacını ve işlemcinin ihtiyacını tam olarak karşılayacaktır. ilerleyen zamanda ssd disk bağlama imkanın olursa mükemmelden öte olacaktır saliseden yukarı sürmeyecektir birçok uygulama ve işletim sisteminin kullanıma hazır hale gelmesi. bende mesala ssd varken açılış 0.5 sn uygulamaların açılışı 1 sn' yi geçmiyor en ağırının bile.

denga
14-07-2012, 22:44   |  #12  
Üye
98 mesaj

hayırdır flood, daha yenemediğin elimi öpmeden başkalarına alkış tutar olmuşsun. racona sığar mı bu yaptığın ? merak etmeyin benim işler yoğunlaştı zaten bir girdiğim foruma bi daha girmiyorum yani beni daha ömrünüz boyunca görmezsiniz. haydi size iyi inançlı bilgisaymalar sayın inançlı vatandaşlar. amd'niz bol olsun inşallah maşallah. artık korkmanıza gerek yok buranın kalitesini inceledim takıldığım birkaç günde, benden başka size haddinizi bildirecek insanoğlu yok burda da... rahat rahat at koşturmaya devam edebilirsiniz.

SyracS
14-07-2012, 23:32   |  #13  
OP Üye
94 mesaj

Valla senden önce burda sorun çıkaran 1-2 ot vardı onlarda bir şeyler edinemeyince çekti gitti. Flood buranın en eski üyelerinden. Yeni geldiğin bir yerde böyle davranıyorsan nasıl bir sorunun var anlamadım. Önce git bi "TÜRKÇE" konuşmayı öğren veya düzgün bir şekilde yazmayı.  Bir yanda "zaten bir girdiğim foruma bi daha girmiyorum" diyorsun diğer yanda "benden başka size haddinizi bildirecek insanoğlu yok burda da" . Sen kimsinde raconlu,haddinizi bildirecek vs.vs. şekilde anlamsız şeyler kullanıyorsun. Görende seni bu forumun en köklü, forum kuralları insanlara bildirip adeta bir süper kahraman zanneder. Egonu nerde tatmin edeceksen oraya doğru uza kardeşim. İnsanlar burda birbirleriyle yardımlaşmak, yeri geldiğinde muhabbet etmek için bakıyor bu foruma. İnsanlar kimin mantıklı konuştuğunu görürlerse onlara destek çıkar veya onlarla düzgün ve tartışmanın kurallarını yerine getirerek tartışırlar. Ergenler gibi atarlanacaksan hiç girme daha iyi.

Son Düzenleme: SyracS ~ 14 Temmuz 2012 23:33
EjderhaNefesi
16-07-2012, 16:20   |  #14  
Üye
88 mesaj

psu bunu alıp  kendine göre bir kasada seçebilirsin biraz daha bütçe çıkar

onun dışında 7850 için bazı parçaları düşürmen lazım.tavsiyem vatan indiriminden alman 7850li sistemi anca denk gelir o bütçeye

anakart seçimin iyi ilerde cf ye yönelik.