Yeni aldığım PSU Pc'yi normal çalıştırmıyor!

Kalinbar
12-06-2013, 15:44   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
13 mesaj

Merhaba arkadaşlar bu psu beni çileden çıkarttı yeni aldığım psu taktım fanlar dvd raytır ekran kartı çalışıyor ama ekrana hiç görüntü gelmiyor çalışmasındada bir gariplik var hdd ışıklarından da belli sistem bu: 

ekrankrtı: ati amd radeon hd 6850 1 gb 256 bit 
ana kart: gigabyte ga-ph67a-d3-b3 
işlemci: intel cor i7-2600 cpu 3.40 ghz 
ram: 16 gb 
eski psu: 580w 
yeni psu: 1100w 

eski psu 580w taktığımda hiç sorun yok gayet güzel çalışıyor anlamadığm neden böyle yapıyor bundan 5 ay öncesinde de arkadaştan 800w bir psu taktıgımda da aynısını yapmıştı lütfen allah rızası için bana yardımcı olurmusunuz arkadaşlar lütfen bu psu beni çıldırtı kablolarınıda kaç defa kontrol ettim acaba takmadığım bir yermi var yanlışmı taktım ama yok tekrar eski psu yu takıyorum canavar gibi çalışıyor anlamadım gitti 1100w psu takıyorum nasıl olurda çalışmıyor ekrana hiç görüntü gelmiyor. hadi yeni aldığım psu bozuk desem ama öncedende yüksek w psu taktım aynısını yapmıştı :S pc açıldığında sistem sesi yani açıldıgında gelen windowsun seste çıkmıyor allah rızası için lütfen yardımcı olurmusunuz?

grezimonk
12-06-2013, 16:17   |  #2  
grezimonk avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 37
4,195 mesaj

toprak hattı var mı prizdeki gerilim kaç volt?

Kalinbar
12-06-2013, 16:22   |  #3  
OP Taze Üye
13 mesaj
Alıntı: grezimonk  
toprak hattı var mı prizdeki gerilim kaç volt?

220 ama 580 w psu da neden çalışyor öncedende 800 w psu taktıgımda da aynısını yapmıştı anlamadım gitti

murat5038
12-06-2013, 16:43   |  #4  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

Ramlerden kaynaklı olabilir 16g yerine 8 gb'a düşürün.

Kalinbar
12-06-2013, 16:50   |  #5  
OP Taze Üye
13 mesaj
Alıntı: murat5038  
Ramlerden kaynaklı olabilir 16g yerine 8 gb'a düşürün.

Ramlerden olacağına inanmıyorum çünkü 580 w ta hiç sorunsuz normal bir şekilde çalışıyor konuda yazdığım gibi daha önceden 800w bir psu taktıgımda da aynısını yapmıştı vede ramalr 8gb tı ne kadar cins bir sorun bu yahu çokta saçma :S

murat5038
12-06-2013, 20:40   |  #6  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj

Kendi dediğiniz gibi 8 gb iken çalışıyor idi Ramlerden kaynaklı çoğunlukla.

Kalinbar
12-06-2013, 20:48   |  #7  
OP Taze Üye
13 mesaj
Kendi dediğiniz gibi 8 gb iken çalışıyor idi Ramlerden kaynaklı çoğunlukla.

Yok yanlış anladınız çalışıyordu derken bundan 5 ay önce bir arkadaştan 800w demek için alıp taktığında da aynısı olmuştu çalışmamıştı yani o zaman 8gb ram vardı ama çalışmamıştı.

murat5038
12-06-2013, 22:20   |  #8  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj

Ekran kartını Çıkarıp Tekrar Deneyin Yine olmaz ise Biosunuz F6 sürümünden düşükse güncelleyin. 1100W almanızdaki sebep neydi? Elinizdeki kart 500w yeterli idi siz 2 katı power takmışsınız :)

Elinizde para olsa Derdim o poweri kaldrıacak Bir ekran kartı alın GTX 670, 770 filan ancak :) o kadar para hem olsa da Anakart kaldırmaz.

Kalinbar
12-06-2013, 23:57   |  #9  
OP Taze Üye
13 mesaj
Ekran kartını Çıkarıp Tekrar Deneyin Yine olmaz ise Biosunuz F6 sürümünden düşükse güncelleyin. 1100W almanızdaki sebep neydi? Elinizdeki kart 500w yeterli idi siz 2 katı power takmışsınız :)

Elinizde para olsa Derdim o poweri kaldrıacak Bir ekran kartı alın GTX 670, 770 filan ancak :) o kadar para hem olsa da Anakart kaldırmaz.

Öylede denedim ama yine aynı bios güncellemeden anlamıyorum herhalde servise götürücem, ekran kartı yeterli onu biliyorum zaten "görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu" bu sorunu biliyosunuzdur herhalde bunun yüzünden çok çektim ve halada çekiyorum bir kaç sitede gördüm bir kaç kişide demişti biliyorum yettigini ama ben yinede aldım almışken yüksek olsun diye ve o sorunu genellikle convert ederken yapıyor daha önce internette video izlerkende yapıyordu servise gönderdim o kesildi şimdide convert ederken yapıyo tv kartı var çok ısınıyo fanda aldım o kadar yüksek almamın nedenide ilerde zaten degiştiricem ana kartı ekran kartını işlemciyide birde onun için aldım biostan olurmu sizce? ama çok saçma bir sorun değil mi sizcede ya bu "görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu" sorunu yetmişti zaten birde bu çıktı başıma.

Kalinbar
13-06-2013, 00:25   |  #10  
OP Taze Üye
13 mesaj
peki bana bi sistem önerebilirmisin kardeşim bu sistemime ek olarak daha doğrusu şöyle diyim benim işim sırf video ile ve tv kartı hemen hemen 24 saat açık ve kayıt etmesi gerek vede aynı anda internete video yüklerken tv kartı açık oda kayıt ederken bire convetrt edece bunları yaparken sorun çıkarmıyacak benim bı sitemime ek olarak bi sistem önerebilirmisn bana? (İnanki çok bunaldım bu bilgisayarın sorunlarından paraya açımıyacam kurtulmak için) ?

murat5038
13-06-2013, 04:36   |  #11  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj

Bios güncelleyip Çok az bir ihtimalde olsa Çözme ihtimali olabilir. Ancak Sorun Bana kalsa Çok fazla psu kullandığınızdan dolayı Parçalar hasar gördüğü için sorunlar çıkartıyor.

Yeni bir sistem toplamamı söylüyor isen Sadece kasa için olacak ise ve Video render, convert vs Olacak ise. İşlemci Ve ekran kartın iyi olması lazım. Kullandığın Tv kartından bahsetmemişdin hatırladığım kadarıyla bazı TV kartı driverleri de bu sorunlara yol açabiliyor.

Kısaca Kaç liralık oluşturmak istiyorsun yazarsan bir sistem önereyim. 2500/3000arası isteğini fazlsaı ile kaşılıcak sistem önerelim fiyat fazla değilse Düşükse de sorun değil. 2000 altı olmasın yeter ki.

Kalinbar
13-06-2013, 17:16   |  #12  
OP Taze Üye
13 mesaj
Bios güncelleyip Çok az bir ihtimalde olsa Çözme ihtimali olabilir. Ancak Sorun Bana kalsa Çok fazla psu kullandığınızdan dolayı Parçalar hasar gördüğü için sorunlar çıkartıyor.

Yeni bir sistem toplamamı söylüyor isen Sadece kasa için olacak ise ve Video render, convert vs Olacak ise. İşlemci Ve ekran kartın iyi olması lazım. Kullandığın Tv kartından bahsetmemişdin hatırladığım kadarıyla bazı TV kartı driverleri de bu sorunlara yol açabiliyor.

Kısaca Kaç liralık oluşturmak istiyorsun yazarsan bir sistem önereyim. 2500/3000arası isteğini fazlsaı ile kaşılıcak sistem önerelim fiyat fazla değilse Düşükse de sorun değil. 2000 altı olmasın yeter ki.

Tv kartı bu "Prof Revolution DVB-S2 8000 PCI-E" bios güncellemeden anlamıyorum ama araştırmam lazım kolay olmadığını biliyorum şimdi 2000 liralık bütce ile sanırım siz ekran kartı işlemci birde ana kart diyorsunuz herhalde çünkü sizin önereceğiniz işlemci ve ekran kartı bu bendeki ana kart ile uymaz sanırım. kaç defa denedim ama anlamadım bir kaç kişiyede sordum onlarda şaşırdılar yani çalıştırması lazım diyorlar takıyorum çalıştırıyorum fanlar çalışıyor hatta hddlerde çalışıyor hdd lambaları sabit ama sistem sesi yok ekrana hiç görüntü gelmiyor ama eski psu yu takınca hiç bişi yok gayet normal çalışıyor bir türlü anlam veremedim hani 5 ay öncede 800wlık psu taktığımda da aynısını yapmıştı.

murat5038
13-06-2013, 21:48   |  #13  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj

Bana kalsa şuan sistem toplamayın 1150 sistem yaparız Bütün markalardan üürnler bi türkiyey ulşasın o zaman Sistemi toplarız Çünkü 3000++ Mhz ramlere kadar destekleri var ve ürün çeşitliliği çok olur şuan sadece Gigabyte var Asus unda bir ürünü var.

https://www.asus.com/Motherboards/ 1150 modellere bakın. Daha MSInin var vs vs. Bunlar bi çıkarsın ürünlerini daha düzgün Bir sistem toplamış oluruz Ve yeni ve güncel bir sistem olur. Paranız boşa gitmesin diye yapıyorum bunu. Yoksa direk z77 model yapmardım şimdi ancak hem ürünleri vatana ve diğer yerlere bakarsanız tükenmeye başladı yenilere geçiyorlar artık, Sizde heralde güncel olmayan bir sistem veya paranızın boşa gitmesini istemezsiniz.

http://www.proftuners.com/driver8000.html

Buradan Tv kartınızın New Yazanlarından hangisi sisteminize uyuyor ise deneyin.

Ek olarak Şu öneriyi de uygulayın bakalım düzelme olacak mı. Bilgisayarınızda Sadece Şu saydıklarım  kalsın gerisini çıkartın.

ANAKART, CPU, 4 GB ram, HDD ve PSU Monitörü Onboard Girişe takın bu şekilde Sistem açılırsa Format atın ve düzeldi ise. PCIEX4 yazana Ekran kartınızı Takın ve açılırsa PCIEX16 slota takın bunda açılmaz ise X4de devam edin. Sonra 4GB daha ram eleyin ancak doğru yere takın. Anakartın kılavuzuna bakın nereye takacağını yazar. Bulamazsanız bana söyleyin. Bios güncellemesini Şuan pc Elinizde ise Teamwiever id pass gönderin Ö.M olarak bi kontrol edeyim.

Kalinbar
13-06-2013, 23:06   |  #14  
OP Taze Üye
13 mesaj
Bana kalsa şuan sistem toplamayın 1150 sistem yaparız Bütün markalardan üürnler bi türkiyey ulşasın o zaman Sistemi toplarız Çünkü 3000++ Mhz ramlere kadar destekleri var ve ürün çeşitliliği çok olur şuan sadece Gigabyte var Asus unda bir ürünü var.

https://www.asus.com/Motherboards/ 1150 modellere bakın. Daha MSInin var vs vs. Bunlar bi çıkarsın ürünlerini daha düzgün Bir sistem toplamış oluruz Ve yeni ve güncel bir sistem olur. Paranız boşa gitmesin diye yapıyorum bunu. Yoksa direk z77 model yapmardım şimdi ancak hem ürünleri vatana ve diğer yerlere bakarsanız tükenmeye başladı yenilere geçiyorlar artık, Sizde heralde güncel olmayan bir sistem veya paranızın boşa gitmesini istemezsiniz.

http://www.proftuners.com/driver8000.html

Buradan Tv kartınızın New Yazanlarından hangisi sisteminize uyuyor ise deneyin.

Ek olarak Şu öneriyi de uygulayın bakalım düzelme olacak mı. Bilgisayarınızda Sadece Şu saydıklarım  kalsın gerisini çıkartın.

ANAKART, CPU, 4 GB ram, HDD ve PSU Monitörü Onboard Girişe takın bu şekilde Sistem açılırsa Format atın ve düzeldi ise. PCIEX4 yazana Ekran kartınızı Takın ve açılırsa PCIEX16 slota takın bunda açılmaz ise X4de devam edin. Sonra 4GB daha ram eleyin ancak doğru yere takın. Anakartın kılavuzuna bakın nereye takacağını yazar. Bulamazsanız bana söyleyin. Bios güncellemesini Şuan pc Elinizde ise Teamwiever id pass gönderin Ö.M olarak bi kontrol edeyim.

Peki bu toplayacağınız sistemi hani yenisi türkiye ye gelecek dediğiniz sistemi söyleyin benim bulgaristandan bir arkadaş var o demişti bana çok daha ucuza oluyor diye sizde biliyorsunuz herhalde ben bilmemde arkadaşın dediğini diyorum hani ona aldırtsam bulgaristandan öyle olur mu? bu sorunuda yarın bir tanıdıpım bilgisayrı var olmaz ise yarın onunla konuşmayı düşünüyorum olmadı götürecem bu dediklerinizi uyguladıktan sonra tabikide çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için....

murat5038
13-06-2013, 23:34   |  #15  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj

:D Dünyada daha çıkmadı ondan diyorum :) Çoğu ürün bi piyasaya sürülsün birkaç aya Tüm ürünlerin çoğu piyasaya girer.

Kalinbar
14-06-2013, 00:16   |  #16  
OP Taze Üye
13 mesaj
:D Dünyada daha çıkmadı ondan diyorum :) Çoğu ürün bi piyasaya sürülsün birkaç aya Tüm ürünlerin çoğu piyasaya girer.

:D peki ne zaman çıkar acaba yani ne kadar bekliyecez?

murat5038
14-06-2013, 01:32   |  #17  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj

Yukarda yazmışdım ilk seri geldi kısa zamanda gelirler diğerleri de. En fazla 2/3 ay içinde gelirler.

Kalinbar
16-06-2013, 00:27   |  #18  
OP Taze Üye
13 mesaj
Yukarda yazmışdım ilk seri geldi kısa zamanda gelirler diğerleri de. En fazla 2/3 ay içinde gelirler.

Dedikleri yaptım bios uda güncelledim sonuç aynı.. nasıl bişidir bu ya

murat5038
16-06-2013, 01:22   |  #19  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj
Alıntı: Kalinbar  

Dedikleri yaptım bios uda güncelledim sonuç aynı.. nasıl bişidir bu

Kontrol ede ede bulmak lazım bi bilene götür en azından sorunu öğrenebilirsin.

Kalinbar
19-06-2013, 19:00   |  #20  
OP Taze Üye
13 mesaj

Sorun ortaya çıktı anakarta imiş farklı watt psu larla denendi aynısını yaptı zaten son anda bendeki 580 w psu ilede görüntü vermedi garantiye gönderdim bakalım ne diyecekler.

Yardımınız içinde çok çok teşekkür ederim...

Bu arada dediğiniz parçaları sizden haber bekliyor olucam inşallah en kısa zamanda piyasaya çıkar..:)

Anakart garantiden geldikten sonrada sorunun tamamen ne olduğunu burayada yazarım. Tekrar teşekkür ederim hayırlı akşamlar..