yeni ati mı yoksa 7800 nvidia serisi mi?

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
feyyaz66
06-09-2005, 18:11   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
10 mesaj

size bu konu hakkında danışmak istiyorum sizce yine çıkacak ati lar mı daha iyi olacak yoksa 7800 serisi mi bir de  yine ati ların 32 piksel veriyoluna sahip olduğunu söylüyorlar bu doğrulandı mı ve yeni radeonların teknik açıdan getirdikleri yenilikler nelerdir herkese iyi günler

jaina
06-09-2005, 20:02   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,406 mesaj

Buna şu an ne cevap versek havada kalır.

Şu an için Nvidia nın 7xxx serisi Atinin en teknolojik kartlarından dahi daha başarılı.
Ancak Atinin r520 çekirdeği çok fena vuracak diyorlar, göreceğiz. Beklemektan başka birşey yok.

Bana kalırsa Nvidia daha mantıklı, çünkü Sli her türlü daha iyi, ve çok kolay bulunan Nforce4 chipsetli anakartlar da var.

SLNADN
06-09-2005, 21:27   |  #3  
Taze Üye
11 mesaj

slm
benim sana tavsiyem Nvidia GeForce olacaktır. Bende geçtiğimiz ay kendime Asus V9999 Gramer Edition Nvidia GeForce 6800 işlemcili bir kart aldım tabi bu kartı almadan evvel 1,5 ay kadar sıkı bir araştırma yaptım araştırmalarım sonucu oluşturdugum tezlerım Nvidia GeForce üzerinde yoğunluk gösterdi. 7800 serisi 6800 serisinde ki gibi smart doctor - smart cooling teknolojisine sahip. ama önemli bir hatırlatma yapayım boyle bır kartı alıcaksan power supply in ( güc kaynagın ) 400W. altında kesınlıkle olmasın.

omkkio
08-09-2005, 15:42   |  #4  
Yıllanmış Üye
105 mesaj

"cross fire can take u higher" bu sloganı ati'ye satabilirim herhalde. son günlerde internette r 520 lerin üretim sorunlarından ötürü bir türlü istenilen yerlere gelemediğini okuyorum. 90 nm üretim teknolojisine rağmen artamayan işlemci hızları, düşmeyen güç tüketimi gibi hayal kırıklıklarıyla uğraşıyormuş ati. hatta bir kaç sitede bitmiş kartın resimleri bunları doğrular nitelikte dev bir pcb, güç regülatörleri ve de soğutucu.

görünen o ki ati'nin yeni serisiyle başı biraz dertte. nvidia daha sağlam ve bilindik adımlar atıyor. şansı yüksek.

bir de unutmadan r520 serisi de artık shader model 3,0 gibi teknolojik yenilikleri destekleyecek. bu yeni yeni teknolojinin işlemci mimöarisini değiştirdiği ve ati'yi köşeye sıklıştırdığı konuşulan bir başka konu.

tabi bunların hepsi "söylenti". bekle gör taktiğini uygulayacaz. yine.

darkstar
10-09-2005, 00:11   |  #5  
Yıllanmış Üye
1,029 mesaj

ben aticiyim valla ya ya ya sa sa saaaa ati atiii cok yasa :)))
ama atinin gercektende cortladigini bende okuyorum ama R 520 lerden cok sey beklendigini de biliyorum ati bunu teoride birakmazsa eminim yine ati cok seyler basaracaktir.....