Yeni bağlantı oluşturamıyorum

camasirsuyu
01-10-2008, 23:29   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Merhaba arkadaşlar...

Zoom ADSL USB modem kullanıyorum.Normalde modemi yanında verilen cd ile kuruyorum ancak geçenlerde nedenini bilmediğim bir şekilde masaüstündeki bağlantım simgesi çalışmaz hale geldi (iki kere tıklamama rağmen tepki vermiyordu).

Onu sildim ve modemi kaldırıp yeniden yüklemeyi denedim.Modem başarılı bir şekilde kuruluyor ancak kurulum sona erdikten sonra ne kadar bilgisayarı yeniden başlatsam da "To finish setup, you must restart your computer.Do you want to restart your computer now?" mesajından kurtulamıyorum.Ayrıca Ağ Bağlantıları klasöründe yeni bağlantı oluşturulmamış oluyor.

Yeni bağlantı oluşturmayı denediğimde ise bir iki adımdan sonra gelen 3 seçenekten ilk ikisi seçilemiyor.

2. seçenek şu: "Kullanıcı adı ve parolası gerektiren geniş bantlı bağlantı kullanarak bağlan".Sadece 3.seçenek kullanılabilir durumda.

Nette çok araştırdım ama işin içinden çıkamıyorum bir türlü.Bu bir virüsle filan mı ilgilidir yada nedir?? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Şimdiden teşekkürler...

Son Düzenleme: camasirsuyu ~ 01 Ekim 2008 23:30
dj_psk
01-10-2008, 23:52   |  #2  
Üye
72 mesaj

Düşündüm düşündüm aklıma sadece  şu geldi acaba modemi tam olarak kaldırmamış olabilirmisin. Güvenli Modda açıp bi bakarsan belki öyledir o yüzden tekrar kurmandan dolayı hata veriyordur...

camasirsuyu
02-10-2008, 00:03   |  #3  
OP Taze Üye
3 mesaj

Hmmm...Yani Güvenli Modda iken tekrar kaldırmayı mı denemeliyim?

Bu arada aklıma gelmişken şunu da söyleyeyim.Modemi Program Ekle/Kaldır aracılığıyla kaldıramıyorum.Hata veriyor.Modem kurulum cd sini takıp arayüz aracılığı ile kaldırabiliyorum ancak.Bu modemin tam kaldırılamadığını bir işaret olabilir mi??

Son Düzenleme: camasirsuyu ~ 02 Ekim 2008 00:04
dj_psk
02-10-2008, 00:05   |  #4  
Üye
72 mesaj

olabilir. Güvenli modda rahatça kaldırabilirsin kaldırılmadıysa eğer %100 kalkar.

camasirsuyu
02-10-2008, 11:47   |  #5  
OP Taze Üye
3 mesaj

Güvenli modda kaldırdım ancak sorun hala çözülmedi.Sağol yine de.

Başka fikri olan var mı arkadaşlar? Bilgisayara format atmayı en sona bırakıyorum şu anda atmadan düzeltmenin bir yolu mutlaka olmadı.Yardım lütfen..

Son Düzenleme: camasirsuyu ~ 02 Ekim 2008 11:48