Yeni bir laptop mu sistem yükseltme mi?

Wardoch
03-01-2011, 00:47   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

S.a Sayın Chip üyeleri...
Bana uzun zaman önce 2005 senesi galiba  yurtdışından hediye bir laptop geldi.
Ürünün Adı:Acer Aspire 5670
Laptop ilk geldiği zamanlar çok sevimiştim çünkü gerçekten çok güzel özellikleri vardı ama bugunun şartlarında pek bi etkinliği kalmadı.
Pc Özellikleri:
CPU

Anakart

RAM

Ekran Kartı:

Herşey resimlerde olduğu gibi ama bir yerde dikkatimi çeken birşey var.
Laptopun üstünde ekran kartı bölümünde :"ATI Mobility Readon X1400 Up to 512 MB Hyper Momory" Yazıyor bu ne anlama geliyor yani 512 ye yükseltilebilir mi diyor yoksa başka bir anlama mı?

Arkadaşlar elimde 2 adet samsung 2048 DDR2 ram var yani ram hemen şimdi 4 gb olur.
ama ekran kartı ve işlemci konusunda sıkıntı çekmekten endişeliyim.
sizce bu ekran kartı yerine (anakartla uyumlu model varsa) 512 lik bir ekran kartı mı alayım yoksa kalsın mı? birde işlemci hızı 1.66 ve 1.67 bunlar sizce beni yarı yolda bırakır mı ? yada değiştirebilir miyim değiştirirsem ne kadar masraf yaparım ?
İşletim sistemi: Windows 7 Ultimate 32 Bit

Sizce bu laptopun hangi ciharlarını değiştirmeliyim ? (işlemci-ram-ekran kartı vb. ) yada yeni bir laptop mu alayım ?
yeni laptop almak için bütçem uygun olmayabilir bazı bilgisayarcılar bilgisayarımın çok iyi olduğunu sadece ram yükselterek bugünkü pclerin seviyesine getirebilirsin dediler bu doğru mu ? ve en çok merak ettiğim konu ekran kartı konusu bu ekran kartının bir özelliği var mı ? bazı forumlarda bu kartı kullanan üyeler çok övüyordular.

Wardoch
03-01-2011, 00:49   |  #2  
OP Taze Üye
3 mesaj

Belirtmeyi unuttum laptopla birçok oyun oynamayı planlıyorum (COD,C&C Generals,FNS vb.) oyun grafiklerini üstseviyede tutan oyunculardan değilim orta derecede bile çalışsa bana yeter.

şafak89
03-01-2011, 02:58   |  #3  
şafak89 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
2,521 mesaj

hocam 512 ye artırabilir deme k o yazı ama ramleri4 lesen bile 32 bit olduğu için 4 gb ı göremicen bide nasıl yapıyor onuda bilmiyom bide son bir not işlemcikurtarmaz :)

SüRmenaJ KaOSs
03-01-2011, 03:12   |  #4  
Yıllanmış Üye
2,907 mesaj

laptopların %98'inde parça değişimi olmuyor malesef.
masa üstü gibi onu çıkar bunu tak yok yani.
siz yeni bir sistem toplayın.
elinizdeki ramler masaüstü için olabilir.
Yani laptopa takamazsınız.
laptop rami masa üstü ram'inin yarısı kadardır.
bu laptop sadece nete girer.

Wardoch
03-01-2011, 12:40   |  #5  
OP Taze Üye
3 mesaj

Bilgilendirme için teşekkür ederim arkadaşlar.

Son Düzenleme: Wardoch ~ 08 Ocak 2011 20:41