Yeni donanım bulundu uyarısı veriyor bilgisayarım

predator1982
29-10-2007, 14:35   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
162 mesaj

Bilgisayarım açılışta yeni donanım bulundu uyarısı veriyor napmam gerektiğini bilmiyorum. Daha önce Sapphire HD2600XT DDR3 256mb. ekran kartı takmıştım, ekran kartının kutudaki gelen cd lerini yükledim fakat ekran kartının ses yongasıda üzerinde olduğundan benim anakartımdaki onboard ses yongası ile çakışıyor, ve ses çıkmıyor (müzik oyun sesleri yok)

Uyarı verdiği sorun şu: Audio Device on High definition Audio Bus diye bişi çıkıyor saatin yanında yeni donanım bulundu diyor, bunun cd-sürücüsünü takıyorum arama yapıyor sürcüyü yükleyemiyor.
Arkadaşlar kesin yardıma ihtiyacım var, anlamayan arkadaşlar yazmasınlar lütfen, saygılar.

sah1n
30-10-2007, 08:37   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,757 mesaj

Biliyorum ama cevap vermicem.bilmeyen arkadaşlarda yorum yazarak fikirlerini koyabilirler.

Borga-x
30-10-2007, 09:07   |  #3  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

ekran kartının ıcınde HD audıo yongası oldugundan bilgisayarıma sağ tus yap ve özelliklere gır ordan da aygıt yonetıcısıne gır ve HD audıo yazan yerde surucunu guncelle dıyıp ekran kartı CD'sınden surucunu yukle. Daha sonra denetım masası>ses ve ses aygıtları ayarlarına gır ordakı sekmelerden insan sesi sekmesıne gıt orda varsayılan surucuyu onboard ses kartı surucunu seç. Alttakını de o sekılde ayarla. daha sonra Ses aygıtlarına gıt burda da onboard ses kartını seç. dıger sekmelerde onboard ses kartının ısmını görmen lazım. Eger goruyorsan butun seslerı duyarsın...
2600Xt bende de var aynı sorunu ben bu şekilde hallettım sana kolay gelsın

Son Düzenleme: Borga-x ~ 30 Ekim 2007 09:10