yeni hdd aldım 2-3 sorum var

BLackVarrior
19-01-2014, 17:45   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 3
44 mesaj

şuanda bende 200gb lik bir hdd bulunuyor ve 1tb'lık hdd aldım bunu direk pc'ye bağlarsam görür mü ? yoksa pc'ye bağladıktan sonra format atmam gerekir mi ? Format atsam bile içine windows yüklemeden nasıl format atabilirim?

Birde 1.hdd yani windowsun yüklü olduğu hdd'ye format attığım cd'den farklı bir format cd'si ile atsam sorun olur mu ? (Aynı işletim sistem 2 side win7 ulti)

birde bu hdd'yi bağladıktan sonra ona oyun filan yükliyip onıyabilir miyim ? Yani 200gb'lik kısım sadece windows dosyalarını kapsıcak 1tb ise oyun ve program olucak. 1. kısım c: ise ben oyunları 2.kısım olan d: ye yüklemek istiyorum tamamını ki böylece formatlık bir durum olduğunda programları silmedem rahatşa formatlıyabiliyim.

çok fazla soru sordum galiba ama yardım edenlere veya etmek istiyipde edemiyenlere şimdiden teşekkürler :) :thumbup:

BLackVarrior
19-01-2014, 18:32   |  #2  
OP Yeni Üye
44 mesaj

güncel

okankurubas
19-01-2014, 19:42   |  #3  
okankurubas avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 118
1,390 mesaj

Arkadaşım öncelikle Windows 7 ile uğraşma Windows 8 kurman daha iyi olacaktır.

Şimdi asıl soruna gelelim. Benim anladığıma göre sen 200 GB'lik HDD'de Windows kalacak 1 TB'lik HDD yi yedeklemek ve oyunlarını atmak için kullanacaksın, tak 1 TB'lik HDD'ni aç bilgisayarını bilgisayarıma girdiğinde görecektir 1 TB'yi bölmek istersen böl fakat bence 1 TB'nin içine 2 klasör aç. Birine oyunlar diğerine yedekler adını ver.

BLackVarrior
20-01-2014, 01:46   |  #4  
OP Yeni Üye
44 mesaj

yorum ıcın tesekkurler.yanı sadece kasaya sata bağlantılarını yapmam yeterlı hiçbir teknik işlem yapmama gerek kalmadan direkt görücektir diyosun.Biçimlendirmek gerek filan dienler var öyle bir durumda kalırsam ne yapmam gerekir ? yani nerden biçimlendirebilirim ?