Yeni iPhone Geliyor

Gurcell
16-05-2009, 14:16   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
311 mesaj

Geçtiğimiz hafta Twitter aracılığıyla yayılan dedikodu gerçek çıktı. Çinli Apple fanatiklerinin buluşma noktası olan bir forumda ortaya çıkan iddiaya göre Apple iPhone’un yeni versiyonunu çok yakında Avrupa ve Amerika’da satışa çıkarmaya hazırlanıyor. Hem kapasite hem de hafıza artışı sağlanacak olan modelin piyasaya çıkmasıyla birlikte iPhone 3G’lerin de fiyatının düşmesi kesin.
İşte yeni iPhone’un özellikleri:

* 16 yerine 32 GB dahili hafıza.
    * Şu anki 400 Mhz işlemci hızına göre daha hızlı 600 Mhz işlemci
    * Şu anki 128 MB Ram iki katına çıkarılıyor.
    * Kamera özelliğinin megapixel’i yükseltiliyor. Ama yine de yetersiz: 3.2 megapixel autofocus özelliğine sahip lens.
    * Dijital pusula özelliği ekleniyor.
    * 3G görüntülü konuşmalar için önde mini kamera.
    * Gerçek GPS modülü.
    * 3G ile birlikte kullanımı gereksiz hale gelecek olmasına rağmen: FM Radyo. (GSM şirketleriyle özel abonelik anlaşmaları yaparak para kazanan Apple’ın bu operatörlere en çok para getiren 3G ve Edge bağlantılarına sekte vuracak olan bu özelliğe yanaşacak olması pek gerçekçi değil)

Bir de tabi HIV ve AIDS ile mücadelede yeni kaynak yaratılması için satış gelirlerinin birkısmı bu hastalıkların yayılmasını engellemek için çalışan derneklere bağışlanacak olan bir kırmızı iPhone iddiası var ki, bu konuda resmi bir açıklama haftalardır yapılmış değil.

Tamamen alintidir. Sadece paylasmak istedim.
Kaynak: http://www.habercrombie.com/?p=1151

Mustafa Akın
16-05-2009, 21:17   |  #2  
Mustafa Akın avatarı
Yıllanmış Üye
3,236 mesaj

Ben RAM'i 512 MB diye hatırlıyorum, iPod Touch öyleydi yani. Teknik bilgilerine bakmıştım.
İşlemcisi de zaten normalde 600 mHZ miş, ama 400 mHZ e indirmişler, ısınma ve pil sorunu olmasın diye, herhalde o sorunu aştılar artık.
Hayırlısı bakalım bunu kaç bin ytl'ye kakalayacaklar bize.

CapanQGLU
17-05-2009, 10:09   |  #3  
CapanQGLU avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,511 mesaj

Şu Kadarcık Alete Vereceğim En Fazla Para 40 Tl'dir.

Tabi Daha Verselerde Alamam, Geçen Hafta Mp4 Aldım 40 Tl'ye.

Mustafa Akın
17-05-2009, 13:07   |  #4  
Mustafa Akın avatarı
Yıllanmış Üye
3,236 mesaj

O kadarcık alette, en azından 8 GB bellek var, 8 gb usb bellekler zaten 40-50 TL.
O kadar da aşağılamayın, gayet güzel bir alet. Ama fiyatı çok, o ayrı.

baris57
17-05-2009, 14:12   |  #5  
Yıllanmış Üye
247 mesaj

alırız belki

WATERCITY
17-05-2009, 23:29   |  #6  
Taze Üye
15 mesaj

kullanmadığım telefon kalmadı enaz 25 tane sırf nokia da kullandım 3-4 ayda bir tel değiştiriyordum ama 1 yıl önce iphone 2G aldım.hala kullanıyorum bıkmadım benim bütün ihtiyaçlarımı fazlasıyla karşılıyor,eğer değiştirirsem 3G sini alırım başka tel.lerle işim olmaz,şimdi 3.0 beta sürüm var. birde tam olarak şu 3.0 sürümü çıksın işlem tamam...

Hakuteiken
18-05-2009, 15:43   |  #7  
Hakuteiken avatarı
Yıllanmış Üye
215 mesaj

kedi ulaşamadığı ciğere mundar dermiş. Güzelim telefon. İhtiyaçları fazlasıyla karşılıyor. Yakında 3.0 da çıkıyor. Daha da güzelleşecek. Öteki firmalar yeni sürüm yerine yeni telefon çıkarıp onu almaya zorluyorlar. Telefonu bi kere alıyorsun. Sürekli geliştiriliyor.

WATERCITY
18-05-2009, 21:03   |  #8  
Taze Üye
15 mesaj

bu arada unutmadan söyliyeyim: iPhone OS 3.0 SDK İlk İzlenimler,Haziran2009'da çıkaracağını duyruduğu yeni iPhone yazılımını medyaya tanıttı.
Yıllardır beklenen Copy/Paste!
bluetooth ile veri transferi
fm radyo
video çekimi
maillerinizi direkt görebileceğiniz bir menü
Mailler, SMS, notlar dahil artık cihazı yan çevirip klavyeyi kullanabileceksiniz
Voice Memos özelliği ile birlikte ses kayıt edip SMS yani dolaylı olarak MMS ve mail olarak gönderebileceksiniz.
Yine iPhone'un en büyük yarası Bluetooth. Yeni çıkacak yazılımda bu fonksiyon geliştirlmiş. A2DP desteğiyle birlikte Bluetooth kulklıkla müzik dinleyebilmenizin yanı sıra wifi'ye ihtiyaç duymadan iphonelara bağlanabilecek

WATERCITY
18-05-2009, 21:07   |  #9  
Taze Üye
15 mesaj

Ve bunlarla birlikte gelecek ek yükseltmeler: Not senkronizyasyonu, Video/Müzik etiketleme, Cihazı sallamayla şarkı değiştirebilme, cihaz üzerinden  iTunes hesabı açabilme, Youtube profillerine erişimi video abonelikleri vs, Arama kayıtları, Dil eklemeleri, Safari'de otomatik doldurma seçeneği.

eolos
18-05-2009, 21:21   |  #10  
Yıllanmış Üye
2,036 mesaj

daha eskisini almadık :)