Yeni jenerasyon oyunlar, 64-bit gerektirecek!

CHIP Online
25-05-2012, 14:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

2013'te oyun oynamak istiyorsanız, şimdiden işletim sisteminizi değiştirmeye bakın...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/yeni ... ktirecek_33834.html

Resimlerle: Fon toplamayı başaran 10 oyun!

2013'de piyasaya sürülecek bazı Frostbite tabanlı oyunların 64-bit işletim sistemine ihtiyaç duyacağı ortaya çıktı. Bunlar arasında yeni DICE oyunları olan Battlefield 4, Bad Company 3 ve hatta Mirror's Edge 2 de olabilir.

Frostbite 2 rendering mimarı Johan Andersson, bu gelişmeyi Twitter hesabında onayladı ve sözlerine şunları ekledi: "32-bit kullanıyorsanız, bu Windows 8'e geçmek için büyük bir şans."

Dünya çapında kullanıcıların yüzde 50'sinden çoğunun 64-bit destekli bir işlemciye sahip olmasına rağmen 64-bit Windows kullanmadığı biliniyor. 64-bit'e geçmek bazı kullanıcılar için maliyetli olabilir, ancak 64-bit işlemciler ve destekli yazılımlarla, oyunlar daha etkili çalışabiliyor. Andersson'un da dediği gibi, Windows 8 ve 64-bit'lik işletim sistemleri, özellikle ciddi oyunseverler için bir standart haline gelebilir.

Tüm konu: Yeni jenerasyon oyunlar, 64-bit gerektirecek!

Resimlerle: Fon toplamayı başaran 10 oyun!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: PC oyunlarının 64-bit olması durumunda sisteminizi yükseltir misiniz?

mahmutdemir
25-05-2012, 14:58   |  #2  
mahmutdemir avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
497 mesaj

Eğer Oyunlar arasında Battlefield 4 varsa yükseltilir.Ama ben zaten 64 bit kullanıyorum :)
Zaten yeni oyunları oynamak için 4 gb ve üzeri ram ve yeni nesil işlemciler önerilir Bu özellikleri 64 bit işletim sistemiyle kullanmaları gerekir.Windows  64 bit işletim sistemi hakkında bilgi verirse 64 bit işletim sistemine geçenlerin daha çok olacağını tahmin ediyorum.

Son Düzenleme: mahmutdemir ~ 25 Mayıs 2012 15:05
bosluk
25-05-2012, 16:25   |  #3  
bosluk avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 39
1,894 mesaj

Windows 8 bu haliyle dokunmatik olmayan hiçbir masaüstü bilgisayarında "standart" hale gelemez de, 64 bit'in oyunlara etkisini zaten tartışıp kabul etmiştik forumda ;)