Yeni medya oynatıcınız burada: İndirin...

CHIP Online
27-05-2009, 12:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

VLC Player gibi, ama çok daha yetenekli: Yeni medya oynatıcınız Kantaris burada. İndirin, deneyin...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Yeni ... -indirin_12881.html

Resimlerle: VLC Media Player ipuçları ve çeşitli VLC skinleri

En iyi medya oynatıcı hangisidir sorusuna tek bir cevap vermek mümkün değil. Farklı programlar, farklı ihtiyaçlara yönelik olarak sundukları farklı özellikler sayesinde değişik kullanıcı gruplarına cazip gelebilirler. Bazı kullanıcılar sadece ara yüzü nedeniyle bir programı beğenebilirler. Kantaris adlı bu medya oynatıcı program özellikleri açısından benzerleri arasında sıyrılmayı başarıyor. Eğer kullandığınız medya oynatıcısından yeterince memnun değilseniz bu ücretsiz alternatife bir göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Kantaris temel olarak popüler VLC Player adlı medya oynatıcısı programın gelişmiş bir sürümü gibi. Büyük oranda VLC alt yapısı üzerinde geliştirilmiş olan programın en büyük özelliklerinden biri video ve ses kodlayıcılarını (codec) kendi üzerinde taşıyor olması. AVI, MPEG, MGEG-AVC, WMV, MOV, MKV, Matroska, Divx, Xvid, H264, MP3, WMA ve OGG gibi dosya türlerini destekleyen program, açık kaynak kodlu olarak geliştirilmiş. Windows 2000, XP ve Vista'da çalışan programı buradan indirip kendiniz de deneyebilirsiz.

Tüm konu: Yeni medya oynatıcınız burada: İndirin...

Resimlerle: VLC Media Player ipuçları ve çeşitli VLC skinleri

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Kantaris'i nasıl buldunuz?

man on the moon
27-05-2009, 12:47   |  #2  
man on the moon avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,151 mesaj

çok kötü neredeyse hiçbir ayar yapamıyoruz.
tercihim the kmplayer.
en güzeli bütün codecleri teker teker kurup sonra kmplayer ı da harici codecler ile çalışacak şekilde ayarlayıp sistemi enaz yoracak şekilde ve en yüksek görüntü kalitesini elde ederek izlemek...
libavcodec ffmpeg encoder da neymiş?

BeyazLotus
27-05-2009, 12:56   |  #3  
BeyazLotus avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
180 mesaj

Düğmeler biraz kaba olmuş. VlC gibi kodekleri içinde barındırması iyi ama biraz kaba bir oynatıcı. Sadeliği sevenler VLC oynatıcıyı seçerse daha uygun olur.

H@ckerCesur
27-05-2009, 13:00   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,881 mesaj

denemedim. çünkü ;
gom playerden vazgeçemiyorum.

PcMaKeR
27-05-2009, 13:47   |  #5  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

media player clasic abi başkasına gerek yok. klite mega codec ile ayrılmaz ikili ne bulursa açıyor.

uGuR.uK
27-05-2009, 13:59   |  #6  
Yıllanmış Üye
8,316 mesaj
PcMaKeR
media player clasic abi başkasına gerek yok. klite mega codec ile ayrılmaz ikili ne bulursa açıyor.
Beğendim

barguti
27-05-2009, 18:00   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
168 mesaj

quicktime XD

valla movist var bende ben onu kullanıyorum vlc playerda var ama movist daha kullanışlı geldi nedense

Ahmet Ertuğrul
27-05-2009, 18:08   |  #8  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,651 mesaj

Gom Player'da bazen altyazıların geç çıkması gibi şeyleri düzeltmeyi beceremediğim için BSPlayer'a geri döndüm. BSPlayer filmin bulunduğu dizindeki altyazı dosyasını otomatik olarak filmle ilişkilendirip çalıştırıyor, zamanlama ayarını da gerekirse Ctrl+sağ ya da sol okla yapıyorum. İnternetten bir tane de WMP 11 teması buldum onu yükledim, çok güzel oldu.

Hayalet 26
27-05-2009, 18:09   |  #9  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,018 mesaj
PcMaKeR
Gerisi fasafisodan ibarettir.BeğendimBeğendimBeğendimBeğendimBeğendim