Yeni Nesil Forum Klasikleri

G00GLE
26-10-2009, 23:31   |  #1  
G00GLE avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
747 mesaj

Son zamanlarda bir çok forumda aşağıdaki türden sorulara böyle cevaplar yağmaya başladı. Bu bizde de oluyor.

* Mavi ekran çıktı
# KIS2010 veya NIS ile tara

* Ekran Kartını Tanıtamıyorum
# XP daha iyi xp kur

* Grub menüsünü nasıl düzenlerim?
# Kaspersky ile tara

* MSN oturum açılmıyor
# Windows 7 kur

* Flash diskim çalışmıyor.
# avira 9 ile tara

* Vistada nasıl manuel IP adresi verilir?
# KIS 2010 veya NIS ile tara sonra low level format at...

ve daha nice soruya hep bu tarz cevaplar... özellikle KIS ve NIS tavsiyesi ilgili ilgisiz her soruna çözüm önerisi olarak sunuluyor...

gokhan38
26-10-2009, 23:46   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
1,097 mesaj

agzı olan konuşuyor ; )

Süleyman.
26-10-2009, 23:46   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj
Alıntı: g00gle  
ve daha nice soruya hep bu tarz cevaplar... özellikle KIS ve NIS tavsiyesi ilgili ilgisiz her soruna çözüm önerisi olarak sunuluyor...
O şekilde tavsiyede bulunan fazla kimse yok. Ben daha çok o yönde tavsiyede bulunuyorum duruma göre. Örnek verebilir misiniz?

Kal-El
26-10-2009, 23:51   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
816 mesaj

1-2 tanesi hariç hiçbirine denk gelmedim şu ana kadar.

Tuti Urmeylander
27-10-2009, 00:55   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
469 mesaj
Alıntı: gokhan38  
agzı olan konuşuyor ; )
gokhan38 arkadaşım.
Bırakalım ağzı olan konuşsun.Sonuçta burası bir forum değil mi ki... Ağzı olan konuşacak,bilgisi olan konuşacak,bu arada bilgisi olmayan da neylersin ki konuşacak,konuşmak isteyenler öyle veya böyle konuşacak.Bence önemli olan,burada yazılıp çizilenlerin ne kadarının, ya da hangilerinin derde deva olabileceğidir.Diğer bir deyişle burada dile getirilenlerin hangilerinin bir ağırlğı ve önemi vardır,bizlerin buna önem vermemiz gerek.Boş yazıp çizenlerin de varsa günahı, o da kendilerine.Öte yanda eğer varsa işe yarar, sorulara ve sorunlara çözümleri (ki bu arkadaşlarımız ne mutlu ki çoğunluktalar) onlara da buradan teşekkürler.

CapanQGLU
27-10-2009, 23:47   |  #6  
CapanQGLU avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,511 mesaj
Nihaha
* Grub menüsünü nasıl düzenlerim?
# Kaspersky ile tara

* MSN oturum açılmıyor
# Windows 7
OSMAN BAĞÇEVAN
28-10-2009, 05:34   |  #7  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

peki böle yorumları yapanların mesajları siliniyor mu ?
uyarı veriyor musunuz ?
uzaklaştırıyor mu ?

HAYIR !

Şimdi bir örnek veriyorum ama hemen yanlış anlaşılmasın , sadece örnek :
Ben , bir yorumumda çok önemli birşey yazıyorum , bilinmedik birşey..Mesela konumuz , ''Msn oturum açılmıyor ,hata kodu 123456'' bu olsun..
bu hata yı önceden ben görmüşüm ve çözmüşüm farzediyorum..google de bile bu hatanın çözümü yok ama ben biliyorum ve yanıtımı yazıyorum..Onun altına ''Windows 7 kur'' cevabını başka bir kişi yazıyor...

Şimdi ben sormazmıyım ''dayı ben google nin bile çözemediği şeyi yazıyorum ve mutlaka 100 de 90 sorun çözülcek(doğru şık ,kendi yaşadığım hatanın çözümü) , adam gitmiş saçma ,alakasız birşey yazıyor(yanlış şık , windows 7 kur)''

içimden de şunu düşünmezmiyim  ''ben enayimiyim , böle bilinmedik birşeyi yazıyorum..ben niye bilinmedik birşey yazıyorum..alakasız birşey yaz geç, nasıl olsa kimse birşey demiyor..''

böle kişiler , ceza almaz ise böle düşüncelerden oluşan , gereksiz mesajların bulunduğu bir forum olacak..

Forumun yetkililerini, bu duruma el atmanın zamanı geldi de geçiyor..Artık ne yapıcaksınız , ben bile düşünemiyorum...