yeni pc aldım yardım

eceankara
15-11-2009, 14:41   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

arkadaşlar yeni diz üstü pc aldım leptap toshiba satellite l500 teknosa dan bana hiçbir kurulum cd si vermediler bayan olduğum için anlamıyor filan diye sandım yöneticiye sordum bu ürünlerde gerek yok zaten format atmak isterseniz toshiba recovery disc creator diye bir proğram var dedi ben bunu nasıl kullanacağım ne yapacağım nasıl olur hiç bilmiyorum pc ye format atmam gerekiyo lütfen bana yardımcı olunuz şimdiden teş. ederim

Kapalı Hesap (135391)
15-11-2009, 14:45   |  #2  
Kapalı Hesap
2,758 mesaj

Bilgisayarınızda ki o programı bir cdye uygulayın. Ve kullanın Kahkaha

heatblast
15-11-2009, 14:46   |  #3  
Yıllanmış Üye
2,260 mesaj
Alıntı: Melih Çalışkan  
Bilgisayarınızda ki o programı bir cdye uygulayın. Ve kullanın Kahkaha

aynenKahkaha

eceankara
15-11-2009, 14:48   |  #4  
OP Taze Üye
5 mesaj

ben nasıl kullanacağımı bilmiyorum ne yapmam gerekiyo cd takınca kopyaladığım zaman sonra ne yapcam onu soruyorum

Semih Özyurt
15-11-2009, 14:48   |  #5  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,749 mesaj

bilmem sizde var mı ama toshiba laptoplarda recovery bölümü oluşturulmuştur işletim sistemi menüsünde vardır bilgisayara reset atıp windows ekranı gelmeden sürekli f8'e basıp işletim sistemi menüsüne bir göz atın ayrıca google'da  bahsettiğiniz programla ilgili mutlaka resimli kullanımı falan mevcuttur

PcMaKeR
15-11-2009, 14:51   |  #6  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

Teknosada çalıştığım sürede o tür soru çok geldi.
şimdi aldığın makinada hdd de 10 gb kadar gizli bölüm vardır. eğer sen ilerde tutupta windows u komple silmezsen bu yedek seni cd derdinden kurtarıyor.

Çok kullanışlıdır.

yapacağın yol şu:
iki tane dvd al boş.
yada bir tane double layer dvd al.
sonra toshibanın bir programı var recovery adında o programla dvd imajını yazdır ki ilerde sorun çıkmasın.

Adımlar çok basit.

Bu arada teknosada hiçbir zaman kadın erkek ayrımı yapmadım yapılmadıda. insanlar aynı bilgide olmak zorunda değildir. Kafanıza takmayın ;) Şimdiden güle güle kullanın bir sorun çıkarsa yine yardımcı oluruz.

Not:Teknosada çalışmıyorum artık. Asıl mesleğimle uğraşıyorum

Son Düzenleme: PcMaKeR ~ 15 Kasım 2009 15:01
Semih Özyurt
15-11-2009, 14:55   |  #7  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
2,749 mesaj

aslında Pcmarker abinin dedigi gibi format atmaya gerek yok yani sadece sistem dosyalarınızı yenileyerek cdsiz windows kurulumu yaparsınız bu aklıma gelmemişti az önce :)  pcmarker abi teknosanın hangi mağzasında çalışıyosun acaba :)

PcMaKeR
15-11-2009, 15:00   |  #8  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj

Çalışmıştım dicektim Semih pardon. burdur Teknosada 1 sene kadar çalıştım. Pc görevleri benimdi orda tamir,düzeltme vs vs gibi. bu tür durumlarla çok karşılaştım.

eceankara
15-11-2009, 15:01   |  #9  
OP Taze Üye
5 mesaj

pcmaker proğram zati 4 dvd ye yükledim yükleme işlemi başarı ilşe tamamlandı dedi ben şimdi pc ye format atmak istesem yani silip tekrardan kurmak istiyorum pc mi benim yapmam gereken şey ne xp olsa format atıp cd leri takıp tek tek kurum yapıyordu kardeşim şimdi çaresiz  kaldık diğer arkadaşlar dalga geçtiği için sizi rahatsız ettim özür dilerim

Semih Özyurt
15-11-2009, 15:09   |  #10  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
2,749 mesaj
Alıntı: eceankara  
pcmaker proğram zati 4 dvd ye yükledim yükleme işlemi başarı ilşe tamamlandı dedi ben şimdi pc ye format atmak istesem yani silip tekrardan kurmak istiyorum pc mi benim yapmam gereken şey ne xp olsa format atıp cd leri takıp tek tek kurum yapıyordu kardeşim şimdi çaresiz  kaldık diğer arkadaşlar dalga geçtiği için sizi rahatsız ettim özür
dostum şimdi bak onu (recovery)kısmını Dvd'ye almamızdaki amaç; recovery kısmı Yerel disk (C) kısmındadır ve sen işletim sistemi seçeneklerinden windows kura gectiğin vakit o recoveryde gidiyor dvd'ye yazdırmadaki amaç o sen şimdi onu yazdırdın dvd'ye fakat doğrumu yaptın bilemediğimiz için format atsan yalnışlıkla recovery kısmıda gidicek

eceankara
15-11-2009, 15:12   |  #11  
OP Taze Üye
5 mesaj

zaten recovery d diskinde kurulu her neyse ya şunu sorcam iki yıl garantisi var ben pc mi teknosaya götürsem kaç ytl ye yaparlar bu işlemi para sorun değil de yaparlarmı yardımların için de teşk.

PcMaKeR
15-11-2009, 15:12   |  #12  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj

dalga geçmeye kimsenin hakkı yok. Toshibanın salaklığı aslında. müşteriyi magdur ediyor bir nevi. HP ile Acer da aynısını yapıyor.

4 dvd mi 4.7 gb lik dvdlere çekmişsin o zaman. Bu dvdler format attırmıyor. sistemi fabrika ayarlarına getiriyor. Aslında gerek yok senin için. Eğer windows 7 yükseltmeli yada windows 7 li aldıysan toshibayla iletişime geç sana dvd gönderirler kurulum dvd si.

yarın ilk işin teknosaya gitmek ve ordan toshiba ile iletişime geçmek olsun windows 7 yükseltme programını destekliyorsa toshibaya notebook seri numarasını gönderiyorsun toshiba sana dvd temin ediyor ;)

sıfırdan kurabilirsin böylelikle. ha olmadımı internetten windows vista dvd si bul. senin orjinal seri numaran var o seri numara ile kurup etkinleştirebilirsin.

Sana gülenlere kapak olur bu ;)

PcMaKeR
15-11-2009, 15:14   |  #13  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj
Alıntı: eceankara  
zaten recovery d diskinde kurulu her neyse ya şunu sorcam iki yıl garantisi var ben pc mi teknosaya götürsem kaç ytl ye yaparlar bu işlemi para sorun değil de yaparlarmı yardımların için de teşk.
teknosa basit sorunlar haricinde uğraşmaz direk servise gönderirler. eğer sen virus bulaştırmışsan ücretli kurulum yaparlar. yukarıdaki mesajımı uygula yarın.

Katkısız aşım dertsiz başım ;)

eceankara
15-11-2009, 15:16   |  #14  
OP Taze Üye
5 mesaj

:D çok teşekkür ederim yardımlarınız için fark ediyormusun dünyada insan sayısı azalıyor iyi günler iyi insan

PcMaKeR
15-11-2009, 15:17   |  #15  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj

Utanma
Burası Türkiye millet birbirini dolandırmak için fırsat kolluyor.

Semih Özyurt
15-11-2009, 15:18   |  #16  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
2,749 mesaj

pc marker abi sen vista dvdsi bul demişsin ama şöyle bir durum var internette upload edilmiş  işletim sistemleri ne kadar güvenilir orasıda tartışmalı

PcMaKeR
15-11-2009, 15:30   |  #17  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj

msdn den indirilmiş ve crc ve sha1 değerleri birebir aynı olan dvdlerden sorun olmaz Semih.
Pcmaker abi deme be Serdar de bari. o ne öle :P

seckin_kaya
15-11-2009, 15:36   |  #18  
seckin_kaya avatarı
Yıllanmış Üye
1,065 mesaj

Melih Çalışkan'ın dediğine katılıyorum 

Son Düzenleme: seckin_kaya ~ 15 Kasım 2009 15:37
world_pc
16-11-2009, 00:07   |  #19  
world_pc avatarı
Yıllanmış Üye
3,359 mesaj

Format dediğin nedirki en yakın PC'ci atar formatı :)