yerel ağ bağlantısı hakkında

HPQ-User
24-03-2008, 13:19   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

teknoloji özürlü sormuş:
merhaba,
terimleri tam olarak bilmediğim için soruma açık cevap yazarsanız sevinirim.
internet erişimi sağlayamıyorum.turksat arıza servisini aradım ama modem de sorun olmadığını sorunun bilgisayarla ilgili olabileceğini söylediler.Yerel ağ bağlantısı çalışmıyor.kablo bağlantılarını tekrar kontrol ettim.hatta çıkarıp yeniden taktım ama yine sorun devam ediyor.Yeel ağ bağlantı ayarları da istenen konumda görünüyor(turksat yetkililerinin söylediğine göre)

bilgisayarı genelde 7 yaşında ki oğlum kullanıyor ve klavyeyi kontrolsüz tuşluyor.İstenmeyen bir tuşa da basmış olabilir belki ama maalesef çözemedim.

yardımınızı rica ediyorum.(bilgisayar daha 3 aylık ama maalesef satıcı firmalar eve servis yapmıyor,kasayı getirin diyorlar.belki çok küçük bir problemdir diye götürmeden önce size sorayım dedim)

teşekkürler.

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
hp 6130 desktop
kablo internet

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.2; .NET CLR 1.1.4322; InfoPath.1)

Borga-x
24-03-2008, 13:53   |  #2  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Başlat>ağ bağlantılarına tıklayın burda da ag bağlnatılarına tıklayın (soldakı sutunda 2. sırada)bağlı olup olmadıgınızı gorebılırsınız.Eger ıkı monıtorde grı renkteyse ekranları sag tus yapıp etkınleştır dıyın etkınleştıgınde ıkı monıtorunde ekranları mavı olacaktır. Eger ekranları mavı ıse o zaman yıne sag tus yapıp onar sekmesını secın.Hala bağlanamıyorsanız ozaman en baştan bır ağ yapılandırması yapın. Bunun ıcın aynı pencerede soldakı sutunda yenı ag yapılandırması secenegını secın ve yonergelerı ızleyerek dıkkatlıce ağ yapılandırmanızı yapın.

teknoloji özürlü
24-03-2008, 14:56   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

teşekkürler.
akşam deneyeceğim.

teknoloji özürlü
25-03-2008, 17:33   |  #4  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj