Yine yaptı: XP kullananlara pişmanlık uyarısı

CHIP Online
06-03-2009, 00:04   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Vista'nın hayal kırıklığını Windows 7 ile yaşamak istemeyen MS, bu kez işi çok daha sıkı tutuyor...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Yine ... -uyarisi_11305.html

Resimlerle: Windows 1: XP ve Vista'nın atası

Uzun süren beta sürecinde son kullanıcıya Windows 7'yi yeteri kadar tanıttığına ikna olan Microsoft şimdi de rotayı kurumsal kullanıcılara çevirdi. Windows ürün yönetimi grubu üyesi Gavriella Schuster, blog'unda kurumlara seslenerek "Eğer Windows 7'yi henüz değerlendirmediyseniz, bir kez daha düşünmeniz için bazı cazip sebepler olduğuna inanıyoruz" diye yazdı. Windows 7'nin özellikle kurumlar için çok daha kullanışlı olacak pek çok özelliğe sahip olduğunu belirten Schuster, beta sürümünü kurumsal çapta deneyen firmaların yorumlarının kendileri için değerli olduğunu da ekledi.

Schuster ayrıca Windows 7'nin sunduğu mobil uyumluluk özelliğinin, kurumsal çapta iletişim halinde olması gereken çalışanlar için önemli bir avantaj olduğunun altını çizdi. Bunun yanı sıra Direct Access ve Windows PowerShell 2.0 gibi ek özelliklerin uzaktan erişim ve uzaktan teknik sorunlara çözüm üretme konusunda kurumların faydalanabileceği hizmetler arasında yer aldığını söyledi.

Steve Ballmer uyarmaya devam ediyor
Diğer yandan Steve Ballmer da, Seattle'daki MVP toplantısında daha önce yaptığı ilginç uyarıyı bir kez daha tekrarladı; hala XP veya Windows 2000 kullanan firmaların sonradan büyük pişmanlık duyacaklarını dile getirdi. Ballmer'ın halen Windows 2000'den bahsediyor olması bir hata değil, zira bugün bir çok şirket halen Windows 2000 kullanmaya devam ediyor. Bakalım Microsoft, bu kez Windows 7 ile inatçı şirketleri bu inatlarından vazgeçirebilecek mi?

Tüm konu: Yine yaptı: XP kullananlara pişmanlık uyarısı

İzleyin: Windows'un tarihçesi

Resimlerle: Windows 1: XP ve Vista'nın atası

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce Microsoft için kurumsal müşteriler mi yoksa bireysel müşteriler mi daha öncelikli?

ilginch
06-03-2009, 12:44   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,635 mesaj

kurumsaldır. çünkü eğer korsan kullanırlarsa yaptırım uygulayabiliyor, ev kullanıcılarına ise zor yaptırım uygular :D

Banned
06-03-2009, 13:06   |  #3  
Banlandı
556 mesaj

sanırım microsoft tuttuğu bir kaç hakera xpnin zayıf bir yönünden saldırtıp büyük bik firmalrın lojistik zarara uğatacak yoksa kimse ne vista alır yükler ne de win 7

Fattur
07-03-2009, 18:52   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

Kurumsal.
Dikkatli okuyun
Steve BALL mer
KahkahaKahkaha

Hayalet 26
07-03-2009, 19:26   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,018 mesaj

Microsoft artık bu işleri bırakmalı.istediği kadar tehditvari olsunlar.Ne yaparlarsa yapsınlar xp kullanımını bitiremezler.Vista hayalkırıklığı oldu,Win 7 ise microsoft un çöküşü olacaktır.

MBTGROUP
07-03-2009, 19:35   |  #6  
Yıllanmış Üye
2,727 mesaj

Xp ,vista,windows 7 bunlardan başka asıl microsoft midori diye bir sistem getirecekti oldukça ilginçti.Windows yerine başka bir sistemdi ne oldu o iş ya? Benmi yanlış hatırlıyorum yoksa çıktıda benimmi haberim hiç sanmıyorum ama ...

ilginch
07-03-2009, 19:39   |  #7  
Yıllanmış Üye
1,635 mesaj
Phantom26
Vista hayalkırıklığı oldu,Win 7 ise microsoft un çöküşü olacaktır.
biraz 'şey' olmadı mı ? Gözünü devirmiş

Hayalet 26
07-03-2009, 19:57   |  #8  
Yıllanmış Üye
2,018 mesaj
urkatat
biraz 'şey' olmadı mı ? Gözünü devirmiş
Hayalcilik mi demek istedin?
Bunun hayal değil gerçek olduğunu hep birlikte görücez.Büyük şirketler nasıl xp den vista ya geçiş yapmadıysa win 7 de tercih edilmeyecektir.Ben en az 10 yıl daha xp kullanımının devam edeceğini (şirketler bazında)tahmin ediyorum.bu da microsoft un hedeflerinde hiç beklemediği bir engel olucaktır.Kişisel kullanıcılar yeterli kar getirisi sağlayamayacak ve microsoft batmaya mahkum olacaktır.
Ben kahin değilim ama bunları tahmin etmek zor olmasa gerek.Gülüş

man on the moon
08-03-2009, 16:43   |  #9  
man on the moon avatarı
Yıllanmış Üye
2,151 mesaj

ben win98 kullanan şirketler biliyorum... (sadece iki bilgisayardı ama olsun)
hadi ordan diyeceksiniz ama evet aynen öyle... çünkü kullandıkları bazı yazılımlar sadece win98 ile çalışıyormuş... Daha ne olsun...