Your system was infected by zlob trojan

zafer kaçar
04-04-2008, 21:31   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

mrb kolay gelsin..                                      <<<<<Your system was infected by zlob trojan.
It’s very dangerous for your system(critical data can be lost)!

Click OK to download the antimalware application to clean your hard disk!(Recommended)>>>>                                      

bilg.her tıkladığımda bu uyarıyı alıyorum nasıl kurtulabilirim acaba teşekkürler..

Banned
05-04-2008, 00:03   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Sakın dediğini yapmayın sisteminize trojan atmışlar sahte uyarılar ile kendi programlarını (sözde virüs programı) sisteminize kurdurmaya çalışıyorlar.Eğer programı indir kur seçeneğini seçerseniz sahte yazılım sisteminize kurulacak bu kezde zararlıyı buldum ancak lisans almanız gerekmektedir diye uyarı verecek. Es kaza şaşırıp lisans alsanız dahi tek çözüm format olacak.

Uyarıyı dikkate almayın sisteminize ad-aware ve kis 7 programlarını indirip kurun güvenli modda her ikisiylede sistemi taratın bulduklarını silin.Diğer taraftan bu tür yazılımlarınız herbirinin farklı farklı temizleme yöntemleri var. Eğerki zararlının adını biliyorsanız verirseniz temizlememiz daha kolay olur.

Banned
05-04-2008, 00:06   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

saymantec bu zararlı için bir yazılım yazmış bile indirip kurup güvenli modda çalıştırın.

teknik bilgi için aşağıdaki linke bakabilirsiniz.

Son Düzenleme: khramn ~ 05 Nisan 2008 00:07
zafer kaçar
06-04-2008, 14:30   |  #4  
OP Taze Üye
6 mesaj

maalesef yükledim ve dediğiniz gibi oldu lisans veveriyoruz dediler ben de buradan geri döndüm ama geç oldu işte..sonra pr.ekle kaldırdan kaldırdım pr.files'ten e sildim ama uyarı yine geliyor.teşekkürler..yöntemleri deneyeceğim..

zafer kaçar
06-04-2008, 21:08   |  #5  
OP Taze Üye
6 mesaj

2. mesajınızdaki ilk linki yükledim ama güvenli mod da çalışmıyoring yazının altında evet hayır soruyor evet diyorum adobe ye yolluyor teşekkürler..

zafer kaçar
08-04-2008, 00:05   |  #6  
OP Taze Üye
6 mesaj

ad-avare ve kav 7 yi güvenli modda ve xp pro. da tarattım hiçbir şey bulamadılar ve sorun devam ediyor...ilginize teşekkürler..