YouTube'dan video indirmek artık kolay değil

CHIP Online
18-02-2009, 13:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Paralı video indirme devrini başlatan YouTube, beleşçilere karşı önlemini almaya başladı bile.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/YouT ... ay-degil_11001.html

Sizlere daha önce YouTube'un ücretli video indirme hizmetini başlattığı duyurduğumuzda pek çok kişi, internette kolayca bulunabilen ücretsiz araçlar nedeniyle bu uygulamanın işe yaramayacağını iddia etmişti. Bu gerçeğin YouTube da farkında ve artık paralı hale getirilen video indirmeyi beleşçilere kapatmak için kolları sıvadı bile.

İnternette YouTube videoları indirmek için en çok tercih edilen yöntem TechCrunch sitesinin geliştirmiş olduğu bir araç. Fakat bu araç artık YouTube videolarını indiremiyor. TechCrunch yetkilileri muhtemelen YouTube'un bu araca karşı özel bir önlem aldığını fakat internette bulunabilecek pek çok aracın halen çalıştığını söylüyorlar.

Görünüşe göre artık YouTube, videolarının sadece paralı olarak indirilebilmesini istediği için kendi korsan videocuları ile savaşa başladı. En popülerini şimdilik durdurdu ama diğerleri için ne yapabileceği merak konusu.

Tüm konu: YouTube'dan video indirmek artık kolay değil

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce YouTube, korsan videocuların önünü kesebilir mi?

Banned
18-02-2009, 14:53   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
347 mesaj

bana şu ücretli videolardan birini gösterin de indireyim hemen...

DaRWeLL
18-02-2009, 15:43   |  #3  
Yıllanmış Üye
1,851 mesaj

hayııııır :))

PsikozY
18-02-2009, 16:53   |  #4  
Üye
90 mesaj
CHIP Online
Tartışıyoruz: Sizce YouTube, korsan videocuların önünü kesebilir mi?
YouTube'dan video indirmek ne zaman korsana girer oldu?
Bir video izlediğimizde zaten o videoyu indirmiş oluyoruz, Chip Online'da başlık açan kişilerin bu konuda benden daha bilgili olduğuna eminim.

Bu anlayışla internete bağlandığımız her zaman korsan oluyoruz, aslında bize ait olmayan verileri bilgisayarımıza indirerek...

Kırık Kılıç
18-02-2009, 17:07   |  #5  
Yıllanmış Üye
165 mesaj

Bu konu daha öncede açılmıştı.Ama zaten Youtube,izlesene vs. gibi video sitelerinden Video izlerken o video sizin bilgisayarınıza yüklenir.Sonradan Video dönüştürücülerinden,formatını düzenliyip kullanabilirsiniz.Onun için arabelleğe almadan video izleme gibi bi yöntem bulurlarsa ozamamn olabilir.Ama şu anda pek mümkün değil gibi...

Banned
18-02-2009, 17:10   |  #6  
Banlandı
347 mesaj

şimdi internet bağlantı hızımız ortada kotalı kullacısı sayısı hiç de az değil...elin amerikalısı bilmez tabii istediği zaman açar izler istediğini playlist'e atar istediğini favori yapar...ben  ayda kaç video izleyebilirim ki(sadece youtube gezmiyorum onca forumda sürekli dolaşma resim siteleri msn vs derken ne kalır videoya)...zaten bir izlediğim videoyu bir daha açmamama rağmen genede kota gidiyor bir anda gitmesini önemsemesek videonun başına ne geleceği belli değil ya silinir ya yasak yüzünden işler iyice yavaşlar ya birşey olur derken...çaresiz her izlediğim videoyu (ki her birini açmadan önce 40 kere düşünüyorum resmen) kaydediyorum bilgisayara ve böylece artık oradan izliyorum..
ama chip'in umrunda mı...videoyu indirdik ya hemen korsan olduk bir anda...sanırsın ki elimize bir taramalı alıp sokağa çıkmış önümüze geleni öldürmüşüz...alt tarafı bir iki video kaydettik diye demediklerini bırakmazlar artık...korsan da derler hırsız da uyanık ta teknoloji kaçakçısı da...zaten nasıl bir işse neredeyse dünyanın hiçbir yanında kötü denemeyecek olan sitelere bile girmek suç olmuş burada...ne imiş çocukları korumak ne imiş özenti yaratmak ne imiş insanların fikirlerini etkilemek(bu kadar kolay etkileniyorlar demek ki)....suç suç suç...belki bunların söylenme yeri böyle bir haberin altı değil ama bu nasıl bir iş böyle ya...daha söylenecek çok ama çok daha fazla şey var ama malum...çocuklar kötü etkilenmesin aman onlara birşey olmasın şimdi yanlışlıkla kötü birşey derim mesela (sansür, önlem, çocuk koruma için yazının bu kısmını sansürlüyoruz) falan derim de biri etkilenir...

erdem barış
18-02-2009, 19:55   |  #7  
erdem barış avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,312 mesaj

zaten o kalitede bir videoyu indirip arşiv yapmanın ne gereği var Türkiyedeki yasaklar konusunda youtube parmak oynatmıyor youtubeden tiksindim girmiyorum tunnel le filan da uğraşmak işime gelmiyor istedikleri kadar paralı yapsınlar alternatif olarak birsürü video paylaşım sitesi var

ReFeRaNSs
18-02-2009, 20:01   |  #8  
Yıllanmış Üye
1,225 mesaj

Bu olay yüzünden az da olsa kullanıcı kaybına uğrayabilir, ayrıca açıkcası youtube pek te umrumda değil. Hem insaların sevdiği parcaları video yapıp sevdiklerine göstermsine karışıyorlar ( mp3 olayı yani) hemde indirilen videodan para istiyor para you tubenin cebine girecek o video ya emek veren insan ne olacak, bence saçma bi uygulama

osmanefe
18-02-2009, 20:06   |  #9  
Yıllanmış Üye
1,693 mesaj

....Tartışıyoruz: Sizce YouTube, korsan videocuların önünü kesebilir mi? ....
bence pek geçebileceğini zannewtmiyorum bu aralar çok yoğun çalışmalar içerisinde ama işi zor

waybe
18-02-2009, 20:16   |  #10  
Yıllanmış Üye
2,376 mesaj

bence biraz zor olcak gibiii

indirmeyedewam  şimdilik

Fattur
18-02-2009, 20:20   |  #11  
Yıllanmış Üye
5,768 mesaj

Bir video izlediğimizde zaten o videoyu indirmiş oluyoruz, Chip Online'da başlık açan kişilerin bu konuda benden daha bilgili olduğuna eminim.
(1 kaç kişi hariç)

Youtube den video indirmeye gelince çok basit bir şekilde kopyalarsınız dosyayı geçici çerezlerden. Kahkaha
Buda bir yöntem..

H@ckerCesur
18-02-2009, 20:28   |  #12  
Yıllanmış Üye
1,881 mesaj

Youtube degil microsoft bile korsanın önüne geçemez. Mahkeme kararı bile geçemez.

internet oldugu sürece korsan da olacaktır... ;)

Banned
18-02-2009, 20:34   |  #13  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj
H@ckerCesur
Youtube degil microsoft bile korsanın önüne geçemez. Mahkeme kararı bile geçemez.

internet oldugu sürece korsan da olacaktır... ;)

çok korsan gördüm seni.

centipede
18-02-2009, 22:30   |  #14  
centipede avatarı
Yıllanmış Üye
344 mesaj

başlarım videosunada youtubenada...
alsınlar videolarınıda ..
hiç girmedim, merakta etmedim, merakta etmiyeceğim.. sonsuza kadarda girmeyeceğim.
bak sorun varmı.. yok

frozen
18-02-2009, 22:45   |  #15  
frozen avatarı
Yıllanmış Üye
776 mesaj
Fattur
Bir video izlediğimizde zaten o videoyu indirmiş oluyoruz. Youtube den video indirmeye gelince çok basit bir şekilde kopyalarsınız dosyayı geçici çerezlerden.
Buda bir yöntem..
Doğru. Ben o videoyu izleyebiliyorsam, her türlü kaydederim. Kralı gelse engel olamaz.
centipede
başlarım videosunada youtubenada...
alsınlar videolarınıda ..
hiç girmedim, merakta etmedim, merakta etmiyeceğim.. sonsuza kadarda girmeyeceğim.
bak sorun varmı..
Beğendim Yürü be.. Dalga geçmiyorum yanlış anlama. Tebrik ediyorum gerçekten.

Polat Alemdar
19-02-2009, 16:05   |  #16  
Üye
57 mesaj

önüne geçemezler asla ama bunun için çalışmalasıda norma diilmi sizce

TrGenC
20-02-2009, 02:17   |  #17  
Yıllanmış Üye
113 mesaj

Bu gibi şeylerın önune gecılebılseydi turk telekom sizin sıtenızı tamami ile kıtlerdi birtanede türk giremezdi suan hala girilebılıyorsa millet bu korsan vodeo fılanda hıkaye hade çeşitlı araclari engelledi ekran göruntusunu kaydeden göruntü kaydedicileri nasıl engellıcek

thethunderbolt
20-02-2009, 18:22   |  #18  
Yıllanmış Üye
101 mesaj

valla istediğini yapsın hiç bi şey yapamaz gene indiririz böyle gidder mümkün değil yani hangi programa önlem alacak buna aldı  öbürüne aldı programlar parmakla sayılır değil ki  ... bakalım denesinler ücret alabiliyorlarmı...

Banned
20-02-2009, 23:33   |  #19  
Banlandı
347 mesaj

ben hala kota izin verdiği kadar indiriyorum problemim yok yani...

tufanozbey
27-04-2009, 16:46   |  #20  
tufanozbey avatarı
Taze Üye
7 mesaj

youtubeden video indirmenin diğer bir yolu ise websitesi ile indirmek örneğin youtube da izlediğimiz bir videoya ait adresi kopyalayıp http://www.youtubeyukle.com adresine yapıştırmak ve video bilgisayarınıza iniyor, bu kadar basit...

birbilimci
02-08-2009, 14:56   |  #21  
Yeni Üye
21 mesaj

http://rapidshare.com/files/2628 ... irme_ve_firefox.rar 
KURULUM VE KULLANIM SON DERECE BASİTTİR

sadece you tube değil video izlediğin sitelerin % 95 inden fazlasını görür ve tanır. Internet download manager programı kurarken ingilizcedir ama kurduktan birkaç saniye sonra TÜRKÇE DİL dosyası kendiliğinden yüklernir.