zamanlandırılmış görevler

enuma
22-01-2007, 10:40   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
21 mesaj

arkadaşlar server 2003 te zamnlanadırılmış görevler bozuldu..yani her akşam backup alınması için zamanlamıştım fakat ii çalışırken birden bozuldu...aygıtın yeri bulunamıyor diye hata veriyor ve yedeklemeyi sonlandırıyor.. fakat yedeklemeyi manuel olarak yaptığımda yapıyor..yani hp backup ta bi sorun yok..zamnlandırlmış görevler niçin yolunu bulamıyor olabilir...özelliklerden yola baktığımda herşey normal gözüküyor..ne yapabilirimmm????

cell-o
22-01-2007, 10:47   |  #2  
Yıllanmış Üye
843 mesaj

http://www.drive-backup.com/corporate/server/success buradaki programla yaparsan daha iyi olur.

kolay gelsin.

Son Düzenleme: cell-o ~ 22 Ocak 2007 10:48
enuma
22-01-2007, 10:57   |  #3  
OP Yeni Üye
21 mesaj

cevap için çok saol cell-o..
fakat backup için program almayı düşünmüyoruz şu anda..windows un kendi yedekleme özelliğnden backup sistemine aldırıyorduk yedeklemeyi..zamnlandırılmış göreve bi çözüm bulursam bizim için daha ii olacak..

mezar6
29-01-2007, 19:25   |  #4  
Yeni Üye
21 mesaj

merhaba sen zaten ntbackup ı kullanıyosun deılmı onu calıstırıp otomatık backup alması ıcın zamanlanmıs gorevlerı kullanmana gerek yokkı ntbackup ıcınde schedule jop tan ayarlamalar yaparak yaptıgın ayarlara gore otomatık olarak calısıp backup alması mumkun schedule jop ıcın yardım talebınde bulunursan elımde makaleler var paylasabılırım kolay gelsın

enuma
01-02-2007, 13:46   |  #5  
OP Yeni Üye
21 mesaj

mezar6 cevap için teşekkürler...
yaptığım işlem yedekleme hizmet prog dan alacağım yedekleri seçmek arkasında da sol altta yedeklemeyi başlat diye bir kısım war. orayı seçtikten sonra zamnlamaya geliyorum ve oradan görevi veriyorum..görevi verdiğim zamnda yedeklemeyi bşlatamıyor..yani ntbackup dosyasına aygıtı bulamadı diye hata veriyor..yedeği manuel olarak yaptığımda yedekleme aygıtını tanıyor ve yedekleyi yapıyor.

elindeki dökümanlarıda 3elis9@mynet.com adresine yollarsan çok sevinirimGülümseme sanırım faydası olur..