zamansız donmalar

gurkankaraman
25-02-2008, 14:06   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

iyi günler öncelikle kolay gelsin. sizle sorunumu paylaşmak istiyorum

amd 6000+ x2 işlemci--2*1 kingston ddr2 800mhz ram--msi rx3850 256 mb 256 bitlik ekran kartı--asus m2n mxse anakartlı bir masaüstü bilgisayarım var.

sorunum oyunlarda donmalar meydana gelmesi .bu sorunu ekran kartı almadan önce yaşamaya başladım. anakartın dahili ekran kartını kullanırken bazı zamanlar en basit oyunlarda bile donmalar meydana geliyordu. oyunu 10 saniye normal oynuyorum daha sonra 3-4 saniye donmalar oluyor sonra tekrar normale dönüyor hep bu döngü şeklinde devam ediyor..

ekran kartını alınca bu sorunlardan kurtulurum dedim ama olmadı ve ayrıca geçenlerde şunu farkettim bilgisayar bazen bu sorunu kendi kendine aşabiliyor(genelde bilgisayar çok uzun süre açık kaldığı zaman) . aşabildiği zaman crysis gibi çok şeyler isteyen bir oyunu bile hiç bir zorluk çekmeden zevkle oynuyorum ama bilgisayar baştan başlayınca, kapanınca aynı sorun tekrar ediyor.ayrıca sleep modunda bekletip açtıktan sonra sorun yaşamıyorum.

psu olarak high power in 500w lık modelini kullanıyorum ayrıca bilgisayarıma format attım değişen bir şey olmadı.

işletim sistemim xp harici ses kartım yok samsung 250gb harddiskm var 7200rpm lik.

şimdiden saolun                                       

Son Düzenleme: Serkan Karadaş ~ 25 Şubat 2008 16:02
lvntr
25-02-2008, 17:51   |  #2  
Taze Üye
11 mesaj

Ekran kartı driverlarını güncellemeyi dene olmadı anakartın ve ekran kartının biosunu güncelle bios güncellemesinden sonra tahminimce sorun çözülecektir.

mayata
25-02-2008, 18:52   |  #3  
Yıllanmış Üye
105 mesaj

garantiliyse servise götür .çünkü bu donmaların sebebiş anakart ta olabilir