ZOOM X5 Mİ,LOOPCOMM MU ALAYIM.LÜTFEN ÖNERİN!!

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
onkan
23-04-2005, 17:50   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
52 mesaj

zoom x5 tabiki daha moda ama loopcomm unda hız açısından çok iyi olduğunu hatta x5 ten daha hızlı olduğunu duydum.birde sizlerden görüş almak istedim.SİZCE HANGİSİ?

PaladinX
23-04-2005, 19:29   |  #2  
Yıllanmış Üye
225 mesaj

Router'larda (bundan sonra yönlendirici diyeceğim) hız farkı ancak %1 civarında olur. Bir yönlendiricide en önemli şeyler bence güvenlik ve işlevselliktir. Piyasada sırf isim yaptığı için Zoom almayın. Zamanında bu çok ünlü firmaların yönlendiricileri basit bir ping of death (64 kb'nin üzerinde paketlerle ping atılması) saldırısı ile çökertilebiliyordu.

Şu an için size tavsiyem Conexant yongalı bir yönlendirici almanız. Diğer yonga tipi ise Viking. (İki yongayı da Conexant üretiyor.) Eğer ileri düzeyde bir kullanıcı değilseniz Viking yongalı modelleri tavsiye etmiyorum. 4 kural ile düzenlenebilecek güvenlik betikleri bile yazılmamış. Bunun yerine gereksiz kurallar konulmuş. Tüm güvenliği yaptıktan sonra bu seferde fazla ısınma sorunu ile karşılaşabilirsiniz. Çoğu işlem için ileri derecede bilgi gerektiriyor.

Normal kullanıcılar için fiyat/performans oranı en iyisi bence CNET. Aynı şekilde Conexant yongalı diğer yönlendiricileri alabilirsiniz. Eğer ileri düzeyde bilginiz yoksa uzak durmanız gerekenler DLink ile Onixon. Bildiğim Conexant yongalı modeller sanırım bunlar:
CNET, Origon, Zoom...

Son not: Daha yüksek hızlara izin veren ADSL2'nin Türkiye'ye de gelmesi muhtemel. Eğer bunu düşünürsek, şu an Viking II yongalıları hem ADSL hem de ADSL2 destekliyor. ADSL2 desteği olmayan bir modem alırsanız, ADSL2 geldiğinde kullanamazsınız. ADSL2 ile Türkiye'de yüksek hızlar beklemiyorum ancak ADSL2'nin tel. hattı kullanımadığı sürede bu frekansı da veri gönderme (upload) için kullanıyor. Bu da 256kb/s'lik ekstra bir veri gönderme bantı anlamına geliyor. Bence önemli bir rakam.

ato
25-04-2005, 22:07   |  #3  
Üye
94 mesaj

nasıl modem alırsan al, hem ethernetli hem bluetoothlu olsun. Yarın öbürgün bir de laptop alırsın evde kablosuz nete girersin salonda banyoda falan.

Kapalı Hesap (8034)
07-05-2005, 20:12   |  #4  
Kapalı Hesap
237 mesaj

bence zoom x5 al fiyat olarak da makul

Swat_Man
17-05-2005, 21:02   |  #5  
Yıllanmış Üye
1,488 mesaj

X5

mafaky
05-06-2005, 17:07   |  #6  
Yeni Üye
24 mesaj

Cool  AirTies RT-110 !... (aynı modem, kablosuz/wireless modeli de RT-210...) Göz kırpma