.doc'u .txt. ye mov.u mpeg ye dönüştürmek

serkan33
21-08-2007, 23:39   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

merhaba
windows vista işletim sistemli HP laptop aldım. XP li eski laptopımdan dosyalarımı transfer ettim ve en basit word belgelerimi bile açamaz oldum.
ESKİ laptoptaki word belgelerinin .doc uzantılı YENİ laptoptaki belgelerin .txt formatında olduğunu gördüm
1) DOC U TXT YE DÖNÜŞTÜRECEK FREEWARE PROGRAM aradım bulamadım
2) aynı şekilde bu kez .MOV u MPEG (yada windows media playerda çalışacak başka bir biçime) dönüştürebileceğim FREEWARE program arıyorum.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Son Düzenleme: Serkan Karadaş ~ 22 Ağustos 2007 16:26
TxT
24-08-2007, 17:40   |  #2  
Üye
89 mesaj

1-yeni laptopta office olmadığındandır Göz kırpma office yüklemekten başka alternatif varmı bilenimyorum..
2-Total video converter ile mov u yada farklı ses,video dosyarını istediğin ses ve video formatına dönüştürebilirsin
yada burayı incele ..

bunlarda olmazsa bi daha yaz ok.

scaniaperest
29-08-2007, 12:36   |  #3  
Üye
69 mesaj

Video formatı işi hâllolmuştur sanıyorum. Eğer elinde bir Office CD'si yoksa , Open Office kur bence. Ben uzun süreden beri kullanıyorum ve gayet de memnunum.

Open Office Türkiye sitesi : http://www.openoffice.org.tr/

İstediğin gibi indir , dağıt. Bedava, açık kaynak koldu. Boyutu da uygun , 100 MB'ın altında. Tek kötü yanı , ilk açılışta biraz HDD kullanmasıdır ;). Windows başlangıcında açılmasını istemezsen , bilgisayarını açılışta hiç yavaşlatmayacaktır.