.exe hataları yardım!!

shark19
08-12-2006, 15:17   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

oyunlarda exe hataları alıyorum.Mesela KnightOnLine'nı acınca 15 dk. içinde ''KnightOnline.exe bir sorunla karşılaştı ve kapatılması gerekiyor'' die bi hata ve sadece bunda diil her oyunda PES.exe,,doom.exe...gibi..cok nadirende mavi ekran gelip pc reset atıo be mavi ekran hata dosyalarında win32k.sys,,nvmini.sys,nvdisplay.dll,,gibi dosyaların ismi gecıyor oyun acmadıgım zaman bilgisayar cok ii calısıor sadece oyun oynayamıorum.Ne yapmalıyım lutfen yardım edin..sorun ekran kartında mı acaba her seyi denedim nvidia 93.71 vs. her turlu forcewareyi yukledim,format attım...simdiden tsk ederim...

black_flood
08-12-2006, 20:26   |  #2  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

donanım bileşenlerini belirtirsen daha iyi bir cevap alabilirsin belkide pcdeki fanlarda problem var oyun açınca sonuçta bir yük biniyor cpuyaa ve belli oranda ısınma söz konusu fanlar düzgün çalışmassa ve yeterli soğutma olmassada bu tip sorunlarla karşılaşmak mümkün.birde ayrıca aynı sorunun benzerini bende yaşayıp duruyorum her seferinde bu sefer xpyi hiçbir güncellemesi olmadan sadece sp2 ile çalıştırıyorum hiçbir sorun yok yamaları alınca neden bu hataları aldığımı bende çözemedim bide sistem sağlam yani öyle p3 falanda değil sempron 3000+ sistemim var yamaları yükleyince xp sapıtıyor.

delikanli53
08-12-2006, 20:37   |  #3  
delikanli53 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
1,524 mesaj

mavi ekran sorunu ram den kaynaklanıyor. diğer sorunların ise oyunlardan veya virüsten kaynaklanıyor.

Banned
09-11-2008, 13:34   |  #4  
alierenerdal avatarı
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
361 mesaj

Aynı hata bende de oldu dün arkadaşım ben de çözemedim benim şu övdüğüm antivirüs programı Avira Premium Security 2008 windows programlarını ve nerdeyse bütün dosyaları virüs olarak görmeye başladı.W32 Almanahe.c bende sistemime girmemesi için Telnet.exe yi kapattım ve bu sefer üst üste devamlı mavi ekran alıyorum ekran kartı
yla da ilgili dil Pcyi sadece güvenli modda başlatabiliyorum.Sorunu çözdüğüm zaman sana da nsıl çözdüğümü anlatıcam.