0x800420f hatası yardım

_V_
26-02-2010, 21:43   |  #1  
_V_ avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
145 mesaj

windows 7 ultimate 64bit kullanıyorum 2 tane harddiskim var birinde işletim sistemi kurulu ötekinde ise film oyun falan var film, oyun olan 4 parça bunları birleştirmek için ikisini bilgisayar yönetimi\depolama\disk yönetimi nden sildim fakat birini yeniden oluşturacağım zaman yada ötekine ekleyeceğim zaman (disk veya diskler üzerinde bu işlemi tamamlayacak yeterli alan yok) uyarsını alıyorum format cdsini takıp ordan işletim sistemi yüklemeyi denedim bu birime bu sefer 0x800420f hatası aldım sorunu nasıl düzeltebilirim yardımlar için şimdiden teşekkürler

_V_
03-03-2010, 19:37   |  #2  
_V_ avatarı
OP Yıllanmış Üye
145 mesaj

Hayla sorunum çözülmedi yardımcı lütfen olun!!

ECHELON_
03-03-2010, 20:44   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,644 mesaj

bu sizde çözüm olurmu bilmiyorum ama bir deneyin derim aynın sorun bende hdd bad sectör oluşması akabinde oluştu bende çok yol denedim olmadı cd den boot edip sp3 lü xp yi kurmaya kalktığımda aynı hatayı alıyordum ama xp sp2 li cd sorun çıkmadan kurulum gerçekleşti bu yolu deneyip hdd defrag tarzı bir programla  taratıp yapılabildiği kadarıyla optimize edip tekrar istediğiniz sistemi kurmayı deneybilirsiniz. bu yol kesin çözüm olurmu bilmem çok ilkel ve kabaca bir çözüm olup denemek size kalmış tabiki muhakkak daha farklı bir yolu vardır bu işin

Son Düzenleme: ECHELON_ ~ 03 Mart 2010 20:45
_V_
15-03-2010, 22:22   |  #4  
_V_ avatarı
OP Yıllanmış Üye
145 mesaj

Biraz geç oldu ama öncelikle öneri için teşekkürlerimi sunarım.Fakat ben diske işletim sistemi kurmak istemiyorum partion oluşturmak istiyorum yaparken de bu uyarıyı alıyorum.Şu anda 100gb partion bölümlenmemiş şekilde duruyor 50sini partiona dönüştürebiliyorum fakat kalanı olmuyor ikisini birleştirmek istiyorum internette bakınırken low level format diye bir programa rastladım fakat dosyalarımı başka kopyalayacak bir diskim olmadığı için denemeye çekiniyorum.Hdd yi kurtaracak bir program tavsiyeniz var mı ben Paragon Partition Manager™ 10.0 Personal programını denedim bşarılı olmadı işlem bir türlü gerçekleştirilmiyor bu konuda daha professionel programlar varsa isimlerini paylaşır mısınız?

şafak89
17-03-2010, 03:17   |  #5  
şafak89 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
2,522 mesaj

Paragon Partition Manager™ 10.0 Personal bu programın bir üst versiyonun deneyin bu sürün 7 ile uyumszuz