1.000 dolara 10 MB'lık disk!

CHIP Online
26-06-2013, 11:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Yıllar önce ufak bir servet karşılığında satılan bu sabit diskleri görünce, halinize şükredeceksiniz

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/1-0 ... lik-disk_41126.html

Resimlerle: 1.000 dolara 10 MB'lık disk!

Günümüzde sabit sürücü teknolojisi o kadar gelişmiş durumdaki sürücü boyutu artık en önemli kaygımız olmaktan çoktan çıkmış durumda. Artık sürücü alırken hız, gürültü ve boyut gibi özellikler, kapasiteden daha önemli görülüyor. Çünkü sürücü kapasiteleri ortalama kullanıcı ihtiyacını rahatlıkla karşılayacak seviyelere zaten ulaştı.


Ancak durum her zaman böyle değildi. Bilgisayarların henüz ortalama bir çalışma masasına zar zor sığdığı, sıradan insanların kullandığı sıradan bir nesne değil de ancak iş dünyasının büyük paralar dökerek faydalanabildiği cihazlar olduğu günlerde, bugün kulağa komik gelen "300 MB" gibi bir depolama kapasitesi için binlerce dolar ödemek gerekebiliyordu.


20-30 yıl öncesine ait reklam afişlerini bir araya getiren galerimizde göreceğiniz sabit sürücüler, teknolojinin nasıl bir gelişim gösterdiğini kanıtlar nitelikte. Bir zamanlar "ufacık" depolama alanları için ödenmesi gereken miktara inanamayacaksınız.


&lt;span style="text-decoration: underline;">Tıklayın, eskide kalan antika sabit diskler ve akıl almaz fiyatlarıyla tanışın...</span>

Tüm Konu: 1.000 dolara 10 MB'lık disk!

Resimlerle: 1.000 dolara 10 MB'lık disk!

Kaynak: www.chip.com.tr