1.3 milyon Avealı Sesli İmza'ya geçti

CHIP Online
15-03-2013, 12:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Avea'nın 2011'den bu yana müşterilerini tanıyan sesli hizmeti, önemli bir boyuta ulaştı!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/1-3 ... ya-gecti_39154.html

Ses teknolojileri şirketi SESTEK'in önde gelen GSM operatörü Avea'nın çağrı merkezinde konumlandırdığı 'Voice Verification' (konuşmacı doğrulama) teknolojisi hem Avea'ya hem de müşterilerine önemli zaman tasarrufu sağlamaya devam ediyor.


2011 yılında Avea çağrı merkezinde hizmet vermeye başlayan SESTEK Voice Verification ürünü, ses tanıma teknolojileri alanında dünyanın en gelişmiş ürünlerinden biri olarak dikkat çekiyor. Kullanıcıların sesli imzalarıyla sisteme kolay ve hızlı bir şekilde girmelerini sağlayan ürün, güvenlik sorusu, şifre hatırlama gibi süreçleri ortadan kaldırarak telekom giderlerinde azalma ve zaman tasarrufu sağlıyor. Sesli imzasını oluşturan kullanıcılar artık Avea çağrı merkezini aradıklarında seslerinden tanınıyor, böylece kimlik doğrulama sadece birkaç saniyede gerçekleşmiş oluyor.


Projenin devreye alınmasının ardından geçen yaklaşık 2 yıllık süre içerisinde sesli imzasıyla kayıt olan kullanıcıların sayısı 1.3 milyonu aşmış durumda. Zorunlu olmamasına rağmen uygulamanın geniş bir kitleye ulaşmış olması ise; yarattığı müşteri memnuniyetinin göstergesi olarak kabul ediliyor.


Avea Sesli İmza ile yılda minimum 500 bin TL tasarruf elde ediyor


Sestek Voice Verification ürünü sayesinde her görüşmede tasarruf edilen ortalama süre ise 15 saniye civarında. Bu sayede Voice Verification teknolojisi Avea'ya telekom giderlerinde de tasarruf sağlıyor. Konuşma sürelerinde sağlanan kısalmalar ile yılda minimum 500 bin lira tasarruf elde ediliyor.


Avea'nın çağrı merkezinde dikkat çekici veriler sunan SESTEK'in Voice Verification ürünü, yakın zamanda Denizbank'ın çağrı merkezinde de kullanıma alındı ve hatrı sayılır katkılar sağlamaya başladı.

Tüm Konu: 1.3 milyon Avealı Sesli İmza'ya geçti

Kaynak: www.chip.com.tr