1 TB WD Harici Harddisk sorunu acil...

HPQ-User
11-07-2010, 12:57   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

unLocK sormuş:
Merabalar,

ben 1 TB WD Harici Harddisk imle ilgili bir sorun yaşadım...

harddisk imin başına gelenler

ilk başta herşey Harici Harddiskime 16 GBlik bir video topluluğu atmaya çalışırken başladı...bu taşıma işlemi nedense belli bir noktaaya geldikten sonra takılıyor ve atma işlemini gerçekleştiremiyordu,bende işlemi sadece harddisk i bilgisayardan çıkararak durdurabiliodum...sonra yine denedim ve yine aynı olay başıma geldi bende yine aynılarını yaptım sonra Harici Harddisk imi bilgisayara takdım ama bilgisayar nedense onu görmedi sonra Harici Harddisk i alıp başka bir bilgisayarda çalıştırmayı denedim ve orda kusursuz bir şekilde çalıştırdım gerek içine dosya atmak olsun gerek içindeki herhangi bir video yu açmak olsn... sonra ben belli zaman aralıklarıyla o 16 GB lik dosya topluluğunu tekrar atmayı denedim ve yine aynı şeyler oldu ve ben yine Harici Harddisk i çıkarıp işlemi durdurdum...

bu olaylar yaşanırken Harici Harddisk i arada benim bilgisayarım okumuyodu ama başka bir bilgisayara takıp geldiimde sanki hiç bişi olmamış gibi okuya biliodu... bunlardan sonra içine dosya atmakdan vazgeçtim ve içinden önceden izleyebildiğim bir videoyu açmayı denedim ama Harici Harddisk im nedenini bulamadığım bir nedenden dolayı yavaş çalışmaya başladı, video yu ilk başta açamadı sonra tekrar denedim video yu açtı ama takılarak göstermeye başladı... bende gittim başka bir bilgisayarda denedim aynı video yu açmayı ama yine aynı şeyler görüldü Harici Harddisk yavaşlık ve video da takılma aklıma belki viedo bi sorun vardır geldi ve başka bir video açtım ama sonuç yine aynı oldu...

LÜTFEN YARDIM EDİN Harici Harddisk İMİ NASIL ESKİ HALİNE GETİREBİLİRİM VE İÇİNDEKİLERİ ZARAR GÖRMEDEN KURTARABİLİRİM.........

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows 7
Sistem Özellikleri:
Üretici: GigaByte
İşlemci: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E7400
             2.80GHz  2.80 GHz
RAM: 4,00 GB (kullanılabilir miktear: 3,00 GB)
Sistem Türü: 32 Bit İşletim Sistemi

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; tr; rv:1.9.2.6) Gecko/20100625 Firefox/3.6.6

PCKoLiK BeRKaY
11-07-2010, 13:15   |  #2  
PCKoLiK BeRKaY avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
542 mesaj

İlginç . Ne kadara aldınız ?

denemeee
12-07-2010, 10:31   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
274 mesaj

Usb Diski Başka Bir usb girişine takmayı denediniz mi bilgisayarınızda ?