1.5TB Harici HDD Yedekleme Sorunu

yazveyaz2009
11-04-2010, 11:59   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Dostlar, belki de birçoğunuzun hakkında fikir sahibi olduğu ama benim bir türlü cevap bulamadığım birşeyi sormak istiyorum size. İnternette bu sorunun cevabını çok araştırdım ama istediğim yanıtı bulamadım, en sonunda buraya yazmaya karar verdim.

Şimdi benim 1.5 TB harici harddiskim var. 30 GB boş alan hariç tamamı neredeyse 2 senedir uğraş verdiğim film arşivimle dolu. Dilekolay yaklaşık 1000 adet film var içinde, belki de daha fazla. Sürekli kullanımdan ve diskin çok dolu olması yüzden artık harici HDD bozulacak diye çok korkuyorum. Tek bildiğim yedekleme yöntemi 1.5TB bir harddisk daha alarak dosya transferi yapmak fakat siz de biliyorsunuz bu oldukça pahalı bir iş olacak. Anlayacağınız benim 1,5TB ve neredeyse tamamı dolu olan harddiskimi bir şekilde yedeklemem gerekiyor.

Bana nasıl bir çözüm yolu gösterebilirsiniz? Eğer bir program öneriyorsanız konu altına cevap olarak yazar mısınız? Program çözüm değilse eğer, bana nasıl bir çözüm yolu önerebilirsiniz?

Yardımlarınız ve cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

yazveyaz2009
11-04-2010, 18:44   |  #2  
OP Taze Üye
3 mesaj

Yok mudur bu hastalığın bir doktoru üstadlar? Cerrahpaşa şarkısını söyletmeyin bana...

djcabus_599
14-04-2010, 10:43   |  #3  
Taze Üye
4 mesaj

aynı dert bende de var hacım bende 1.5 tb var ıcınde tamamen dolu ve sımdı bozuldu biçinmlendirmelısın dıyor elım bır turlu varmıyor bıcımlendırmeye gerı kurtaramam dıye korkuyorum

yazveyaz2009
14-04-2010, 13:31   |  #4  
OP Taze Üye
3 mesaj

Lakin kimse yol göstermiyor kardeş ben de buraya güvendim chip dergisinin forumu diye kaç gündür ses soluk yok. Yarın birgün benim de bozulacak iş işten geçecek...