1080p VGA Monitörler

mylifestyle
27-06-2012, 05:40   |  #1  
mylifestyle avatarı
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
53 mesaj

Arkadaşlar biliyorsunuz ki firmalar VGA-Analog bağlantılı 1080p monitörler üretiyorlar. Fakat anlamadığım 1080p görüntü daha doğrusu HD görüntü DVI ve HDMI kabloları ile sağlanıyor. VGA ile HD görüntü almayı sağlayan başka bir teknoloji mi kullanıyorlar çözemedim... ?

Diğer bir sorumsa Philips aynı model monitörleri iki çeşit üretiyor:
1.    /00 modelleri
2.    /62 modelleri

Bunları incelediğimde ''00'' modellerinde dvi çıkışı olduğu ''62'' modellerinin ise Analog olduğu. Türkiye'de gördüğüm kadarı ile ''00'' modelleri yok bunun sebebi nedir?

http://www.istanbulbilisim.com.t ... yatlari-kampanyalar,34575.html

Bu monitör için dvi çıkışlı demişler ama diğer sitelere baktığımda dvi yok yani aynı ürünün 62 serisi.

200-350 TL arası PC Monitörü alacağım önerilerinizi bekliyorum. (Biraz çok şey istedim ama Beğendim)

Son Düzenleme: mylifestyle ~ 27 Haziran 2012 12:36
mylifestyle
27-06-2012, 12:37   |  #2  
mylifestyle avatarı
OP Üye
53 mesaj

Çok mu bir soru sordum? Cevaplayabilecek yok mu?

anarxia
27-06-2012, 13:23   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 41
663 mesaj

dvi çıkışı türkiye'de lüks vergi nedeni, yani daha fazla vergi alıyorlar, bu yüzden bazı firmaların dvi çıkışlı ürünlerini burada satmaması normal. bir ürünü incelerken de her  zaman firmasının kendi sitesinden bak, forumlardan yada başka tür sitelerden araştırma.

monitör isteğine gelirsek

ayrıca ilk sorduğun soruyu anlamadım :) ya sen soramadın yada bende problem var.1080p görüntüyü vga da, hdmi da, dvi da verebilir, bunun görüntü teknolojileriyle alakası yok, ekranda kaç tane pixel gösterdiğiyle alakası var.

mylifestyle
27-06-2012, 20:07   |  #4  
mylifestyle avatarı
OP Üye
53 mesaj
Alıntı: anarxia  
dvi çıkışı türkiye'de lüks vergi nedeni, yani daha fazla vergi alıyorlar, bu yüzden bazı firmaların dvi çıkışlı ürünlerini burada satmaması normal. bir ürünü incelerken de her  zaman firmasının kendi sitesinden bak, forumlardan yada başka tür sitelerden araştırma.

monitör isteğine gelirsek
http://www.teknobiyotik.com/dona ... ms-led-monitor.html

ayrıca ilk sorduğun soruyu anlamadım :) ya sen soramadın yada bende problem var.1080p görüntüyü vga da, hdmi da, dvi da verebilir, bunun görüntü teknolojileriyle alakası yok, ekranda kaç tane pixel gösterdiğiyle alakası var.

Normalde VGA-Analog çıkıştan HD görüntü alınamıyor diye biliyorum yani yanılıyorum o zaman. Bir de HP monitör hiç kullanmadım ama dvi özelliği ve fiyatından dolayı cazip geliyor. Aynı fiyatlardaki Samsung, LG ya da Philips yerine tercih edilebilir mi?

anarxia
27-06-2012, 22:46   |  #5  
Yıllanmış Üye
663 mesaj

o monitörün 23 inch versiyonunu çok inceledim, çok iyi fiyatına gçre, ghost oalyı falan olmuyormuş hiç oyunlarda. eğer ki paran varsa lg veya philip al(zaten aynı sayılırlar:) ama yoksa alabilirsin rahatlıkla hp'yi. ayrıca vga babalar gibi verir hd görünütüyü :)

mylifestyle
28-06-2012, 01:45   |  #6  
mylifestyle avatarı
OP Üye
53 mesaj
Alıntı: anarxia  
o monitörün 23 inch versiyonunu çok inceledim, çok iyi fiyatına gçre, ghost oalyı falan olmuyormuş hiç oyunlarda. eğer ki paran varsa lg veya philip al(zaten aynı sayılırlar:) ama yoksa alabilirsin rahatlıkla hp'yi. ayrıca vga babalar gibi verir hd görünütüyü :)

Valla şu an çok büyük bir muallaktan kurtardın beni. Almışken Philips, Samsung, LG falan alırım herhalde bütçeyi zorlayıp. HP fiyat olarak çok iyi ama görüntü devi değil :)

anarxia
28-06-2012, 02:04   |  #7  
Yıllanmış Üye
663 mesaj

valla ben param olduğunda hp nin 23 inch olanını alacağım, sana da çok fazla para harcamadan işini halletmeni öneririm, tüketim çılgınlığına ayak uydurma, sana yetiyorsa al. hem görüntü devi nasıl olunuyor ki?

endlessnight
28-06-2012, 09:25   |  #8  
endlessnight avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 13
2,457 mesaj

LG al derim. Çünkü diğerlerinin hiçbirinin monitörde LG kadar tecrübeleri yok ve başarılı değiller.

anarxia
28-06-2012, 12:13   |  #9  
Yıllanmış Üye
663 mesaj

lg'den daha tecrübeli markalar mevcut. misal panasonic, samsung, philips. bu markaların hepsi kalitelidir önemli olan marka değil modeldir.

mylifestyle
28-06-2012, 12:27   |  #10  
mylifestyle avatarı
OP Üye
53 mesaj

Alacağımız ürün ve vereceğimiz paraya göre her ürünü iyi incelemek gerekiyor. Mesela benim gözümde Samsung görüntü konusunda her zaman 1 adım öndedir ama rakipleri ile aynı fiyat marjındaki ürününün kalitesi altta kalıyorsa tabiki diğerlerini tercih ederim. LCD-LED TV bazında düşündüğümüzde Samsung, LG diğerlerinden bir adım daha önde olduğu kesin.