17.424 SMS'le inanılmaz bir intikam!

CHIP Online
22-03-2014, 21:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

PS3 almak isterken dolandırılan adam, dolandırıcıyı canından bezdiren bir intikam yolu buldu!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/17- ... -intikam_46097.html

Resimlerle: Birbirinden inanılmaz 10 SMS hikayesi!

Eğer bir PlayStation 3 almış olsanız ve size asla ulaşmasa, dolandırıcılardan nasıl bir intikam alırdınız? William Shakespeare'in oyunlarını içeren 17.424 kısa mesaj göndermek güzel bir seçenek gibi duruyor.


Bristol Post'a göre, grafik tasarımcısı Edd Joseph'in yaptığı şey de tam olarak buydu, hatta tam olarak intikamını almayı bitirmiş bile değil. Joseph'in söylediğine göre, online bir satıcıdan 80 Pound karşılığında bir PlayStation 3 almaya karar verdi ancak parasını ödese de konsol asla eline ulaşmadı. Bunun karşılığında Joseph, Shakespeare'in 37 oyununun tamamını kendisini dolandıran satıcıya göndermeye karar verdi. 17.424 mesaj ise bu oyunların 22'sine denk geliyor. Kalan 15 oyunun oluşturacağı mesaj sayısı ise, Joseph'in kurbanı için 11.881 mesaj daha anlamına gelmekte.


Joseph'in elinde sınırsız miktarda mesaj hakkı bulunduğu için bu intikam şekli ona bedavaya geliyor ve her bir oyunu kopyalayıp yapıştırabildiği için yazma derdinden de kurtulmuş oluyor. Alıcıya ise mesajlar bölünmüş bir halde ulaşıyor. Başka bir deyiş ile alıcının telefonu durmadan titriyor. Ancak görünene göre, yazıların tarihi ve popüler statüsü alıcı için kaybolmuş durumda çünkü bunların Shakespeare yazıları olduğunu anlamış değil.


"İlk cevabımı bir saat sonra aldım ve ondan sonra da taciz içeren birkaç mesaj daha aldım... Ama yakın zamanda beni aramaya ve telefon üzerinden taciz etmeye başladı." Joseph'in Post'a kurduğu cümleler bu şekilde. "Ona oyunları beğenip beğenmediğini sormaya çalıştım ancak kendisi oldukça şaşkındı."


Joseph, bu işleme devam edeceğini ve "tahminen çok fazla tecrübe etmemiş birine kültür katmaya" çalışacağını söylüyor.


Eğer bir tavsiye cümlesi kurulacak olur ise, online dolandırıcılara Joseph'in parasını iade etmelerini önermek yapılacak en doğru şey olur. Eğer PlayStation 3 için verdiği 80 Pound'un uğruna 29.305 mesaj atmaya üşenmiyor ise, yaklaşık olarak 350 Pound'a satılan PlayStation 4 ile dolandırılır ise neler yapabileceğini siz düşünün...

Tüm Konu: 17.424 SMS'le inanılmaz bir intikam!

Resimlerle: Birbirinden inanılmaz 10 SMS hikayesi!

Kaynak: www.chip.com.tr