2 adet notebook önerisi. Yardım!

in_t_ro
06-10-2014, 12:39   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Oncelikle herkese iyi bayramlar. Arkadaşım ve ben iki adet notebook arıyoruz. Asagida belirttiğim fiyat ve özelliklere uygun notebook tavsiyelerinize ihtiyacımız var. Dolar piyasasının her geçen gün arttığı ülkemizde bu kadar parayı ziyan etmek istemiyoruz.

1. Benim almak istediğim notebook ekseriyeti lol, aion, wow gibi online oyunlar için kullanılacak. Uzun ömürlü, ısı problemi olmayan, yeri geldiğinde sabahtan akşama kadar (bu çok sık olmasada olur muhakkak) oyun oynayabilecegim bir cihaz arıyorum. Monster, Msi, Lenovo ve Asus modelleri arasında tercih yapmaya çalışırken birde Victor isminde piyasada yeni bir marka öğrendim. Bu markalar içerisinde öneride bulunabileceğiniz veya alıp kullandığınız ya da test ettiğiniz ürünler hakkında bilgilerinizi paylasirsaniz çok sevinirim. (Özellikle Monster ve Victor markaları hakkında.) Bu cihaz için benim ayırmış olduğum bütçe maksimum 3 000 TL ve bu bir adette oyun mouse u ilave ederek bu bütçeyi ayırabiliyorum.

Not: Lenovo y50 modeli cift fanlı olması ve özellikleri bana çok cazip gelsede çift fanlı olmasının aslında ince kasadan kaynaklandığını bunun ısı problemini çözmede yeterli olmayabilecegini söyleyenler oldu. Performans ve ısı konusunda bilgilerinizi paylamanizi temenni ediyorum.

2. Arkadaşım  için ise Visual Studio, sql server gibi geliştirme yapılan programlardan aynı anda birden fazla calistirmasi gerekiyor. Birden fazla visual Studio açıldığı zaman derleme sırasında performans ta düşme olmaması lazım. Daha çok proje bazında yazılım geliştirme amaçlı kullanılacaktır. Herhangi bir marka incelemesi yapmadık tüm marka model önerileriniz bizim için önemli. Bu cihaz için ise ayrılan bütçe 2 000-2 500 TL dir.

Bu konuda detaylı bilgiye sahip değiliz. Paylaşımlariniz için şimdiden teşekkürler.

Son Düzenleme: in_t_ro ~ 06 Ekim 2014 12:50
Are You Ready
06-10-2014, 21:18   |  #2  
Are You Ready avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 14
301 mesaj

Kardeşim Hem Oyun Hem  Peformans İkisi Bİ Arada Monster 

Kardesim Sana Sunu Söyleyim Crysis 3 ü Full HD 1080 P Ultra Ayrada Oynatcak Notebook 

Kardeşim Ben Sana BU Notebok U Tavsiye Ederim 

Allah iZin verirse Allah Banada kısmet ederse bende ondan alcagım kardeşim 

eger beyenmessen monsterın dıger modellerıne bakmanı ısderım

in_t_ro
06-10-2014, 21:48   |  #3  
OP Taze Üye
4 mesaj

Monster bende düşündüm ancak lenovo ile karşılaştırinca lenovo bir tık daha önde gibi şu an. Fiyat farkı elbey var ama Isınma problemi, teknik destek konusunda kararszim monster için. Monster hakkında daha detaylı bilgi verebilir misiniz? Ya da bilgilendirecek varsa paylaşabilir mi ?

Are You Ready
07-10-2014, 05:50   |  #4  
Are You Ready avatarı
Yıllanmış Üye
301 mesaj

Turbo Sogutması Var Benim Sana Tavsiyem Notbukun Altına Sogutucu Al Letapmı Halıya Koydunmu Fan Havı Cekmıyor Cabuk Isınma Oluyor 

kardesımızın bırisi almıs mesela 

in_t_ro
07-10-2014, 11:26   |  #5  
OP Taze Üye
4 mesaj
Alıntı: Are You Ready  
Turbo Sogutması Var Benim Sana Tavsiyem Notbukun Altına Sogutucu Al Letapmı Halıya Koydunmu Fan Havı Cekmıyor Cabuk Isınma Oluyor 

kardesımızın bırisi almıs mesela 

Teşekkür eder gerçekten güzel cihazlar. Alternatifleri arastirayim olmadı bunu alırım.

Are You Ready
07-10-2014, 13:45   |  #6  
Are You Ready avatarı
Yıllanmış Üye
301 mesaj

Aynen Kardeşim

Harçi
21-10-2014, 15:10   |  #7  
Harçi avatarı
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
13 mesaj

Asus un X550JK-XO012D modelini önerebilirim o çok iyi özellikle fiyatı özelliklerini bir incele istersen 
Veya asus N550JK-CN090H yi önerebilirim bu biraz bütçeyi aşabilir ama yinede incelenebilir özellikle ilk söylediğim ideal bir notebook 
http://www.netsiparis.com/asus-x ... tebook_p11201020442