2 PC'yi bağlamanın kolay yolu

CHIP Online
26-09-2011, 00:02   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

2 bilgisayarınızı, nerede olursanız olun, bu ilginç cihazla birbirine bağlamanız çocuk oyuncağı!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/2-pc ... lay-yolu_29224.html

Resimlerle: Google Chrome OS : Cloud işletim sistemi

İki cihaz arasında kablosuz bir ağ oluşturan iTwin, cloud için veri merkezlerine para vermek istemeyen ayrıca da dosyalarının güvenliğinden emin olmak isteyen kullanıcılar için birebir.

Şöyle ki, iTwin iki parça halinde elinize geliyor. Birinci parçasını kullanmak istediğiniz cihaza, ki bu muhtemelen evdeki ya da işteki bilgisayarınız olabilir, ikinci parçasını ise mobil olarak kullandığınız bir cihaza yerleştiriyorsunuz. Nerede olursanız olun, evdeki ya da ofisteki bilgisayarlarınıza ulaşabiliyor ve buradan dosyaları istediğiniz gibi kullanabiliyorsunuz. iTwin sayesinde evdeki bilgisayarınız cloud veri merkeziniz halini alıyor.

AES-256 şifreleme sistemiyle dosyalarınızı koruyan iTwin'in satış fiyatı şimdilik 100 dolar.

Tüm konu: 2 PC'yi bağlamanın kolay yolu

Resimlerle: Google Chrome OS : Cloud işletim sistemi

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: iTwin'i nasıl buldunuz?

cbilgen13
26-09-2011, 08:30   |  #2  
cbilgen13 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,442 mesaj

bence böyle bir ürün için 100 $ çok yüksek bir fiyat piyasada bulunan sayısız ücretsiz program zaten bu işi yapıyor... benim özellikle tavsiye ettiğim teamviewer ile ipod üzerinden evdeki bilgisayara bile bağlanabiliyorum... bu aleti böyle bir iş için kullanmam mümkün değil sadece USB portlu cihazlarda çalışıyordur.. bir USB flash disk fiyatına düşer 30 - 35 TL o zaman belki düşünebilirim.. sadece pratikliği için..

NOT : ufak tefek modifikasyonlar ile teamviewer USB'de autorun çalışacak şekilde ayarlabilir.. o zaman bilgisayara takılınca otomatik çalışır... al sana bu cihazın aynısı...

Son Düzenleme: cbilgen13 ~ 26 Eylül 2011 08:33