2 tel arasında kaldım görüş ve önerileriniz?

eko41
13-12-2010, 20:04   |  #1  
eko41 avatarı
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
70 mesaj

http://www.vatanbilgisayar.com/s ... ils.aspx?I_ID=44274

http://www.hepsiburada.com/Liste ... 02&categoryId=16001

ikiside çok hoşuma gitti bi türlü karar veremedim fikirlerinizi öğrenmek istiyorum bu tel. bütçesini aşmayacak şekilde başka tel önerileriniz varmı?

Karub
13-12-2010, 21:05   |  #2  
Karub avatarı
Yıllanmış Üye
2,652 mesaj

Nokia X3 gerçekten farklı bir telefon :)
yerinizde olsam ilk önce kullanırdım. Kararı kendim verirdim. Monte'de fena değil ama X3 kullanmadığım için Monte diyorum.

brke_gngr
13-12-2010, 21:17   |  #3  
Yıllanmış Üye
114 mesaj

herşeyden önce telefonu ne amaçla aldığına bakmalısın. Sadece kullanmak konuşmak içinmi yoksa tüm özelliklerinden faydalanmak için mi? Buna karar verdikten sonra 2 seçenekde amacına hizmet ediyorsa fiyat-performans kriterleri gerçekten önemlidir. Son olarakta kullanıcı yorumlarına bir göz gezdirdikten sonra kararını KENDİN vermelisin. Çünkü ikiside iyi telefon ve hangisi birbirini geçer o görecelidir.

NoteBook
15-12-2010, 15:20   |  #4  
NoteBook avatarı
Yıllanmış Üye
658 mesaj

Merhaba,
Bu iki telefon arasında kaldığınızda öncelikle bir telefondan ne beklediğinize karar vermeniz gerekir.İki telefon da az çok birbiri ile aynı özelliklere sahip gibi görünse de , ki programsal olarak öyle sayılır, fiziki olarak birbirlerinden farklı yapıya sahipler.

Full dokunmatik ekran telefon kullanmak sizin için uygun mudur.Buna bir karar verelim.Sürekli SMS yazan biri iseniz benim size tavsiyem fiziki tuş takımı olan telefon kullanın.Çünkü dokunmatik ekran telefon fiziki tuş takımı olan telefona göre daha narindir ve arıza çıkarması daha risklidir ki tamir maliyeti de daha yüksektir.

Bunun dışında bir de media özelliklerini inceleyeyim.İki telefonun genel olarak media özellikleri birbirlerinden farklı olarak birbirlerine üstünlük kurmasını sağlıyor.Nokia x3 5.0 Mp kameraya sahipken Samsung B5620 Monte 3.2 Mp kameraya sahip.Bunun yanında müzik kalitesi olarak Samsung S5620 Monte Nokia X3'e göre bir adım daha önde.Video kayıt özelliği olarak Samsung S5620 Monte MPEG4 formatı ile Nokia X3'e göre biraz daha iyi sayılabilir.

Piyasa olarak işe bakarsak.Nokia X3'ü elinizden çıkarmanız daha kolaydır.Bu bir gerçek.Nokia ile karşılaştırdığınız her telefonun piyasada 2. el olarak elinizden çıkarmanız her zaman daha kolaydır.Bu birazda az talep meselesi.Bir telefoncuya giren kişi 2. el telefon alacağı zaman maalesefe önce Nokia marka telefonlara bakar.Biraz derinlemesine inersek aslında kalite ve uzun vadede kullanım kalitesi olarak Nokia son zamanlarda epey gerilere düştü diğer telefonlara göre.Ama yine de her şeye rağmen Nokia 'yı elden çıkarmak daha kolaydır.

Bağlantı hızları , veri alış veriş vs.. gibi özellikleri birbiri ile aynı sayılabilir.Bir kaç farklılık olsa da sonuç olarak aynı işi aynı şekil ve hızda yapıyorlar.

Sonuç olarak ,
Alacağınız telefonda , dokunmatik özelliği ve media özelliği başta olmak üzere fiyat ve ikinci el durumunu da düşünerek aklınızda bir fikir oluşturun.Hangi kriter sizin için önemli ise ona göre bir karar verin.

Şimdiden hayırlı olsun (:

wade53
19-12-2010, 19:32   |  #5  
Taze Üye
4 mesaj

Bada ve andorid samsung telefonları hariç ipiyle kuyuya inilmez ;-) x3 iyidir:)