2.500 bin tl pc topladım ama hakkını vermiyor pls?

can89
21-01-2010, 13:05   |  #51  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

sırf size cevap vermek için buraya üye oldum. ben olsam o bilgisayarı geri verir paramı alırdım.. LCD ve güç kaynağını sormuyorum bile kim bilir kaçıncı yüz yıldan kalma...  i7 920, gigabyte ud5, team xtreem 6 gm 1600 mhz, high power 750 w, ati 5870 alırdınız bi de cooler master 922 haf kasa... cillop

burhan_498
21-01-2010, 16:12   |  #52  
OP Üye
52 mesaj

arkadaşlar KAKALAMA olayı şaka idi hemen kızıp trip yapmışsınız kaklamadan kastım kardeşime kullanması için verip kendime yani ve sizlerinde destegi ile pc toplamaktı başkasına malı satıp sonra şuan benin bana bu makina yı satana k..fr ettigim gibi k..fr yemeye niyetim yok umarım anlamışzsınızdır her şey için çok TEŞEKKÜRler

burhan_498
21-01-2010, 16:24   |  #53  
OP Üye
52 mesaj

bide 2.500 demekten kastım daha acık söylüyecek olursam kasanın maliyeti 1.700 tl 2500 tamamlaması içinse samsunk 22 inç mönitör aldım 385 tl  pc güç kaynagı aldım burda elektirik sorunum varda oda 75 tl pc masa aldım 175 tl fıstık yeşili felan sonra 2+1 ses sistemi aldım 80 tl iyisinden 55 tl ye de vardı yoksa   a4 wpcam  mahuse falanfilan ıvır zıvırla yani yaklaşık 2500 tl oluyor dedigim gibi kasa 1700tl hadi lütfen biri bana az bişide olsa uygun desin ve beni rahatlatsın..

Süleyman.
21-01-2010, 16:29   |  #54  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

1.700 lira bile fazla o sisteme ama yine de daha hafifletici tabi böyle olması en azından.

Son Düzenleme: Süleyman. ~ 21 Ocak 2010 16:31
bosluk
21-01-2010, 16:46   |  #55  
bosluk avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 39
1,894 mesaj

Herkes o paraya kazıklanmışsınız yazmış ama asıl sorunuzun yanıtını vermemiş (sadece gördüğüm kadarıyla 2 arkadaşımız sorununuzun çözümünden bahsetmişler). Problem parçalarınızın kötü olmasından ya da bilgisayar donanımınızın yavaş olmasından kaynaklanmıyor. Evet, fazla para vermişsiniz bu sisteme burası doğru, ancak elinizdeki sistem arkadaşlarımızın dediği gibi öyle çok çok yavaş ve dandik bir sistem de değil.

Bilgisayarınızın kasılması tamamen kasa içi güç kaynağınızdan (power supply deniyor ingilizce özentisi dergiler ve yazarlar tarafından) kaynaklanıyor. Böyle bir sisteme, ileride 2. hatta 3. bir sabit sürücüyü de ekleyebileceğinizi varsayarak ortalama en az 700-750 wattlık kaliteli bir güç kaynağı takabilirseniz, yavaşlama ve kasılma problemleriniz son bulacaktır efendim. 

Boşuna da üzülmeyin derim ben. Zira, konuda yazan hemen hemen tüm arkadaşların kasalarının içindeki güç kaynakları da sistemlerini kaldırmaktan aciz kendine yetemeyen cihazlar. Hal böyleyken pentium quad da yavaş geliyor kullanıcılara, i7 hatta i1000 de :P Olay şu aslında, bir Ferrari arabanın motorunu çıkartıp yerine 1980 model serçeninkini takmak. O Ferrari'den alınan verim ne kadar olabilir? Konuyu bu şekilde düşünürseniz daha rahat anlaşılabilecek bu güç kaynağı hususu kanımca.

İlk bilgisayar alımlarında gayet normal bu durum. Yavaş yavaş donanımlar hakkında araştırdıkça hepimizden daha fazla bilgiye zaten sahip olacaksınız. Şimdilik biraz daha bütçe ayırıp iyi bir kasa içi güç kaynağı temin edin. Gerisi, zamanla kendiliğinden olacak zaten. Saygılarımla...

burhan_498
21-01-2010, 17:03   |  #56  
OP Üye
52 mesaj
Alıntı: bosluk  
Herkes o paraya kazıklanmışsınız yazmış ama asıl sorunuzun yanıtını vermemiş (sadece gördüğüm kadarıyla 2 arkadaşımız sorununuzun çözümünden bahsetmişler). Problem parçalarınızın kötü olmasından ya da bilgisayar donanımınızın yavaş olmasından kaynaklanmıyor. Evet, fazla para vermişsiniz bu sisteme burası doğru, ancak elinizdeki sistem arkadaşlarımızın dediği gibi öyle çok çok yavaş ve dandik bir sistem de değil.

Bilgisayarınızın kasılması tamamen kasa içi güç kaynağınızdan (power supply deniyor ingilizce özentisi dergiler ve yazarlar tarafından) kaynaklanıyor. Böyle bir sisteme, ileride 2. hatta 3. bir sabit sürücüyü de ekleyebileceğinizi varsayarak ortalama en az 700-750 wattlık kaliteli bir güç kaynağı takabilirseniz, yavaşlama ve kasılma problemleriniz son bulacaktır efendim. 

Boşuna da üzülmeyin derim ben. Zira, konuda yazan hemen hemen tüm arkadaşların kasalarının içindeki güç kaynakları da sistemlerini kaldırmaktan aciz kendine yetemeyen cihazlar. Hal böyleyken pentium quad da yavaş geliyor kullanıcılara, i7 hatta i1000 de :P Olay şu aslında, bir Ferrari arabanın motorunu çıkartıp yerine 1980 model serçeninkini takmak. O Ferrari'den alınan verim ne kadar olabilir? Konuyu bu şekilde düşünürseniz daha rahat anlaşılabilecek bu güç kaynağı hususu kanımca.

İlk bilgisayar alımlarında gayet normal bu durum. Yavaş yavaş donanımlar hakkında araştırdıkça hepimizden daha fazla bilgiye zaten sahip olacaksınız. Şimdilik biraz daha bütçe ayırıp iyi bir kasa içi güç kaynağı temin edin. Gerisi, zamanla kendiliğinden olacak zaten. Saygılarımla...

ARKADAŞIM BİLGİLENDİRMEN VE İYİ NİYETİNDEN DOLAYI SONSUZ TEŞEKKÜR EDERİM  pc aldıgımda icinde birtane hard disk vardı sonra bir tane daha ilave attim 1.50tb gibi bi hard disk ve 3 adet fan ilave ettim bunlardan biri kasa için digeri ikisi ise ekran kartı kasılmalar bundan dolayı olabilirmi powersuply üzerinde max 250w   204w bide 380w yazıyo

Emre_1645
21-01-2010, 18:58   |  #57  
Yıllanmış Üye
1,056 mesaj

o para bende bi olsaydı bilgisayarı ferrariye çevirirdim şerefsizim:D
ya peki satın almadan önce mesela gece yatarken hiç mi düşünmedin. ben olsam uyuyamazdım:)
ben bişey sorucam bu atinin yeni dx11li kartları neden 128 bit. benim 9600gt bile 256 bit atinin kartları niye 128 bit?

mete_22
21-01-2010, 19:46   |  #58  
Yıllanmış Üye
377 mesaj

9600gt bildiğim kadarıyla ddr3 ama ati nin kartları se ddr5 bu yzden ati nin yeni kartlarında gerek duyulmadı diye biliyorum nvidia veriyolu genişliğini çok tutuyo ama ati ddr5 kullandığı için bu bir fark yaratmıyor

kyotoprotokolü
21-01-2010, 22:36   |  #59  
kyotoprotokolü avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,327 mesaj

evet bakarsınız yakında ati ddr10 kartlar çıkar :)))

bosluk
21-01-2010, 22:59   |  #60  
bosluk avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 39
1,894 mesaj
Alıntı: burhan_498  
ARKADAŞIM BİLGİLENDİRMEN VE İYİ NİYETİNDEN DOLAYI SONSUZ TEŞEKKÜR EDERİM  pc aldıgımda icinde birtane hard disk vardı sonra bir tane daha ilave attim 1.50tb gibi bi hard disk ve 3 adet fan ilave ettim bunlardan biri kasa için digeri ikisi ise ekran kartı kasılmalar bundan dolayı olabilirmi powersuply üzerinde max 250w   204w bide 380w yazı
Rica ederim. 380 watt dediği üstündeki rakam. Ama, aynı buzdolaplarındaki a sınıfı b sınıfı gibi bunlarda da kayıptan sonra gerçek verdikleri watt var. 250 veriyormuş sizinkisi, Yani 130 wattlık bir kayıp var ki oldukça yüksek ve aynı zamanda elektrik faturasına da yansıyan önemli bir kayıp bu. Zaten 250 wattlık güç kaynakları yıllar öncesinin celeron 400'lerini bile çok zor çalıştırır malesef. Paranız var ise 700 ve üstü, sınırlı ise de en az 500 gerçek güç veren (tabi şimdilik idareten) bir kasa içi güç kaynağı (kasaya güç kablosunu taktığınız kutudur bu) alabilirseniz sorun çözülecektir kendiliğinden.

Örnek olması için hepsiburadadan şu anda indirimli olan bir tane ekliyorum alta. Daha uygun fiyatlı ve farklı markalardaki daha üst modelleri çok daha farklı yerlerden de araştırmanızı öneririm. En azından fikir verir tabi. Saygılar...