2.Cridya.exe

HPQ-User
03-09-2010, 09:16   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Cridyazedee sormuş:
Yanlış e-posta girdiğim için tekrar gönderiyorum.
Bu konuyu daha önce de foruma yazdım fakat hiç cevap alamadım
Görev yöneticisinden bir işlemi sonlandırıyorken Cridya.exe adlı bir  işleme rasladım.Kullancı olarak Acer yani ben gözüküyorum daha önce hiç böyle bir işlem duymadığımdan sonlandırdım hiç bir anormallik olmadı.Ve yarım saat sonra kontrol için açtığımda tekrar etkin olduğunu gördüm.Çalıştır satırına msconfig yazdım ve orada cridya adlı bir işlemin olmadığını fakat gözümden kaçan aynı zamanda da görev yöneticisinde çalışan czw.exe adlı işlemi gördüm görev yöneticisinden sonlandırıp başlangıçtan da sildim.Bilgisayarı yeniden başlattım czw artık yoktu.Fakat başlangıçta dahi adı bulunmayan cridya.exe çalışmaya devam ediyor sonlandırıyorum kafasına göre geri geliyor.Önlem amaçlı arattım ve windows ta ve prefetch adlı alt dosyasında yer alıyor yani anladığım kadarıyla hızlı başlangıcı bile sağlanıyor sistem tarafından acaba bu bir virüs müdür diye arama motorundan tarattım fakat benim daha önce Chip te açtığım konu haricinde bir sonuç bulamadım lütfen arkadaşlar yardımcı olun acaba gereksiz bir telaşmı bu yoksa durum ciddi mi gerçekten.....

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Bilgisayar:Acer Aspire 3651 WLC (dizüstü)
+Intel Celeron M Processor 410 1.46 Ghz 533 Mhz FSB 1 Mb L2 cache
+ATI Mobility Xpress 200M
+40GB HDD
+DVD/CD-RW Combo
+960MB DDR2 (448+512)
İşletim sistemi:Windows XP Professional SP3 Versiyon 2002

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9.2.8) Gecko/20100722 Firefox/3.6.8