20.000 TL ye PC toplama

Gazapizm
29-10-2018, 20:40   |  #1  
Gazapizm avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

Merhaba öncelikle yeni çok sağlam ULTRA 2K da FPS canavarı bir sistem kurmak istiyorum ve bileşenler için biraz yardım istiyorum. Sistemi toplamaya başladım ve şuanda elimde bulunan bileşenler bunlar;

- i7 8700K (Mevcut)
- Corsair Vengeance Pro Rgb 2x8 16gb 3600mhz cl18 ram (Mevcut)(XPG sıvı soğutmalı yeni çıkan ramler ile değiştirmeli miyim sizce?)
- Seasonic Prime 850w Platinum Power Supply (Mevcut)
- Sıvı soğutucu olarak Corsair Hydro H150i yada NZXT kraken x64 veya x72 arasında kararsızım...
- Anakart olarakta ASUS ve MSI arasında kararsızım 9. nesil bir anakart alıcam 8. nesil işlemci destekliyor ve aynı fiyatdalar... ASUS z390 Maximus XI hero yada MSI z390 Gaming Pro Carbon arasında kaldım özellikle. Birde bendeki mevcut olan Corsair ram ışık efektlerini değiştirmem için MSI veya Gigabyte anakart mı kulllanmam gerekiyor öyle duydum sanki yanılıyor muyum acaba?
- SSD olarak Samsung 970 evo m.2 500gb düşünüyorum
- Kasa olarakta CoolerMaster H500M
- Ekran kartı RTX 2080 düşünüyorum fakat onunda modelleri arasında kararsız kaldım.. MSI Gaming X Trio var diğer modelere göre uygun fiyat olarak.
- Son olarak monitörde 2K Gsync 144-165 hz 4ms IPS model düşünüyorum.. 1ms TN panele göre ne kadar gecikme farkeder mesela bir League of legends oyuncuyum ayrıca PUBG, BlackOps 4 gecikme yaşarmıyım?

Yardımcı olursanız sevinirim... Saygılar

White-Fox
29-10-2018, 20:53   |  #2  
White-Fox avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 155
1,104 mesaj

Client tarafında her şeye tamam , oyun için bu denli bir yatırım yapıyorsanız internet hızınızın da en aşağı 300 mbps olması gerek.Yoksa ne manası kaldı siz request esnasında zaten yavaşsınız.

Gazapizm
29-10-2018, 21:01   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj
Alıntı: White-Fox  
Client tarafında her şeye tamam , oyun için bu denli bir yatırım yapıyorsanız internet hızınızın da en aşağı 300 mbps olması gerek.Yoksa ne manası kaldı siz request esnasında zaten yavaşsınız.
 Öncelikle yorum için teşekkür ederim... Şuanda 60 mbps civarı mevcut en ihtimaliyle 100 mbps fiber yapabilirim gibi. Birde bileşenler arasında kararsız kaldığım tercihler arasından da seçim yapar mısınız veya sizin önerdiğiniz birşeyler var ise?

Son Düzenleme: Gazapizm ~ 29 Ekim 2018 21:08
DiamondMines
31-10-2018, 11:24   |  #4  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 988
10,394 mesaj
Alıntı: Gazapizm  
Merhaba öncelikle yeni çok sağlam ULTRA 2K da FPS canavarı bir sistem kurmak istiyorum ve bileşenler için biraz yardım istiyorum. Sistemi toplamaya başladım ve şuanda elimde bulunan bileşenler bunlar;

- i7 8700K (Mevcut)
- Corsair Vengeance Pro Rgb 2x8 16gb 3600mhz cl18 ram (Mevcut)(XPG sıvı soğutmalı yeni çıkan ramler ile değiştirmeli miyim sizce?)
- Seasonic Prime 850w Platinum Power Supply (Mevcut)
- Sıvı soğutucu olarak Corsair Hydro H150i yada NZXT kraken x64 veya x72 arasında kararsızım...
- Anakart olarakta ASUS ve MSI arasında kararsızım 9. nesil bir anakart alıcam 8. nesil işlemci destekliyor ve aynı fiyatdalar... ASUS z390 Maximus XI hero yada MSI z390 Gaming Pro Carbon arasında kaldım özellikle. Birde bendeki mevcut olan Corsair ram ışık efektlerini değiştirmem için MSI veya Gigabyte anakart mı kulllanmam gerekiyor öyle duydum sanki yanılıyor muyum acaba?
- SSD olarak Samsung 970 evo m.2 500gb düşünüyorum
- Kasa olarakta CoolerMaster H500M
- Ekran kartı RTX 2080 düşünüyorum fakat onunda modelleri arasında kararsız kaldım.. MSI Gaming X Trio var diğer modelere göre uygun fiyat olarak.
- Son olarak monitörde 2K Gsync 144-165 hz 4ms IPS model düşünüyorum.. 1ms TN panele göre ne kadar gecikme farkeder mesela bir League of legends oyuncuyum ayrıca PUBG, BlackOps 4 gecikme yaşarmıyım?

Yardımcı olursanız sevinirim... Saygı

Elindeki parçalara göre çok güzel ekleme yapabilirsin. Benim sana genel tavsiyem şu olacaktır: 20.000 TL az bir para değil, ne kadar çok malzeme/ekipman veya parça alabilirsen al, o kadar değerli bir sistem olur. GTX 2080 çok uygun bir ekran kartı ama fiyatına göre fiyat ve performans değerlendirmesi yinede yapmayı unutma. %20 performans farkı için %50 fiyat farkı vermek çok doğru değil, en azından bu benim fikrim. Özelden de yazarsan yardımcı olurum.