2000 TL oyun bilgisayarı toplama

enesemre1996
09-08-2011, 22:07   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
22 mesaj

Arkadaşlar ben 2000 liralık bir kasa istiyorum ama internetten sipariş edemem vatan bilgisayarın istanbuldaki büyük mağazasına gidip ordan alıcam taksitle alıcağım için taksitli fiyatını yazarsanız iyi olur kasayı ben toplamıycam bide orda toplatıcam önerilerinizi bekliyorum uzman olanlar yazarsa sevinirim

Son Düzenleme: enesemre1996 ~ 09 Ağustos 2011 22:08
Kapalı Hesap (203105)
09-08-2011, 22:17   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 4
4,414 mesaj

kredi kartı hangisi var world kart varsa çok iyi olur bide kaç taksitle alıcaksınız ve son olarak sadece kasamı toplıycaz yoksa monitörde var mı ?

enesemre1996
09-08-2011, 22:21   |  #3  
OP Yeni Üye
22 mesaj

kasa sadece world kart var heralde bide hsbc var büyük ihtimal 12 yada 24 olur

Son Düzenleme: enesemre1996 ~ 09 Ağustos 2011 22:22
Kapalı Hesap (203105)
09-08-2011, 22:34   |  #4  
Kapalı Hesap
4,414 mesaj
Alıntı: enesemre1996  
kasa sadece world kart var heralde bide hsbc var büyük ihtimal 12 yada 24
100 tl fiyat aştık ancak fıstık gibi sistem oldu ama bişey daha söyliyeyim vatanda fiyatlar çok pahalı novadan alsanız çok daha ucuza alırsınız kasayı

[/url]                                                                                                                                                                                                                            THERMALTAKE
                                                        [url=http://www.vatanbilgisayar.com/thermaltake-vl86021w2e-vl86021w2e-v3-600w-midt-atx-siyah-kasa/productdetails.aspx?I_ID=47674]VL86021W2E V3 600W MidT ATX SİYAH KASA
                                                                                                                                                                119,00 USD                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                252,05                                                        TL                                                                                                                                                                *231,89                                                        TL                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                [/url]                                                                                                                                                                                                                            ASUS
                                                        [url=http://www.vatanbilgisayar.com/asus-m5a97-evo-m5a97-evo-amd-970sb950-am3+-ddr3-2133mhz-%28o.c.%29-sata-3.0-usb-3.0-anakart/productdetails.aspx?I_ID=55744]M5A97 EVO AMD 970/SB950 AM3+ DDR3 2133MHz (O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 Anakart
                                                                                                                                                                155,00 USD                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                328,31                                                        TL                                                                                                                                                                *302,04                                                        TL                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                [/url]                                                                                                                                                                                                                            AMD
                                                        [url=http://www.vatanbilgisayar.com/amd-hdt90zfbgrbox-phenom-ii-x6-1090t-black-edition-3.2ghz--3.6ghz-turbo-core-9mb-cache-islemci/productdetails.aspx?I_ID=44229]Phenom II X6 1090T Black Edition 3.2GHz / 3.6GHz Turbo Core 9MB Cache İşlemci
                                                                                                                                                                215,00 USD                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                455,39                                                        TL                                                                                                                                                                *418,96                                                        TL                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                [/url]                                                                                                                                                                                                                            KINGSTON
                                                        [url=http://www.vatanbilgisayar.com/kingston-khx1333c7d3k24gx-4gb-%282x2gb%29-kit-hyperx-ddr3-1333mhz-cl7-xmp-ram/productdetails.aspx?I_ID=40542]4GB (2x2GB) KIT Hyperx DDR3 1333MHz CL7 XMP Ram
                                                                                                                                                                48,00 USD                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                101,67                                                        TL                                                                                                                                                                *93,54                                                        TL                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                [/url]                                                                                                                                                                                                                            SAMSUNG
                                                        [url=http://www.vatanbilgisayar.com/samsung-sam_sata2_1tb_32mb-1tb-32mb-sata2-7200-rpm-harddisk/productdetails.aspx?I_ID=33504]1TB 32MB SATA2 7200 RPM HARDDİSK
                                                                                                                                                                65,00 USD                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                137,68                                                        TL                                                                                                                                                                *126,66                                                        TL                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                [/url]                                                                                                                                                                                                                            ASUS
                                                        [url=http://www.vatanbilgisayar.com/asus-eah6950dcii2d4s2d5-hd6950-directcu-ii-gddr5-2gb-256bit-amd-radeon-dx11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=52290]HD6950 DirectCU II GDDR5 2GB 256Bit AMD Radeon DX11 Ekran Kartı
                                                                                                                                                                390,00 USD                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                826,06                                                        TL                                                                                                                                                                *759,97                                                        TL                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           

Toplam (KDV Dahil):

2.101,16                                    TL

*1.933,06                                    TL

faceman
09-08-2011, 22:35   |  #5  
faceman avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
2,588 mesaj

kardeş ben topluycktım ama glscgn şimdi en iyisini toplayacaktır zaten :) bende yardımcı olurum süper sistem olur :)

enesemre1996
09-08-2011, 22:41   |  #6  
OP Yeni Üye
22 mesaj

off süper sistem olmuş zaten pc yi ocak ayında toplamayı düşünüyorum bu fiyatlar düşer belki dahada yükseltebiliriz bunları

faceman
09-08-2011, 22:44   |  #7  
faceman avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
2,588 mesaj

usta sistem süper al tepe tepe kullan o zamana fiyatlarda düşer düz 2000 e alırsın belki şimdiden hayırlı olsun

enesemre1996
09-08-2011, 22:46   |  #8  
OP Yeni Üye
22 mesaj

saolun birşey söylemek istiyorum bide ben bu pc de wriless kartı almak istiyorum usb değil ama laptoplardaki gibi o kaça gelir

Kapalı Hesap (203105)
09-08-2011, 22:54   |  #9  
Kapalı Hesap
4,414 mesaj

böyle birşey istiyorsun galiba

pahalı geldiyse bunu alırsın

enesemre1996
09-08-2011, 22:55   |  #10  
OP Yeni Üye
22 mesaj

teşekkürler :) pc topladık ama bi dvd sürücüsü eksik kaldı onuda uygunundan birşey yapsak da tamamlasak güzel olucak uygun ve iyi performanslı olursa sevinirim

Kapalı Hesap (203105)
09-08-2011, 23:00   |  #11  
Kapalı Hesap
4,414 mesaj

bunlardan birini al fazlada farketmez ben sadece format atarken kullanıyorum bi daha sistem toplarsam almam bile usb den format atarım :-)

|5=7|115=50

enesemre1996
09-08-2011, 23:03   |  #12  
OP Yeni Üye
22 mesaj

cok saolun  glscgn bu forumdaki bilgili kişilerdensin çok yorumun var konularda iyide sistem topluyosun çok teşekkür ederim.Bişey söylemek istiyorum bu kasa bide ekran kartı çok ses yapıyomuş doğrumu.farklı bi kasa olabilirmi daha çok fanlı yoksa ben ordan alıp taktırabilirmiyim bide ekran kartının performansı nasıl ses çıkarıyomu fazla oyunlarda nasıl?

Kapalı Hesap (203105)
09-08-2011, 23:14   |  #13  
Kapalı Hesap
4,414 mesaj

sen bana küfür etseydin daha iyidi valla
şaka şaka
aynı ekran kartından kullanıyorum ve birçok kişiyede şiddetle tavsiye etmiş aldırmışımdır 1 tane bile şikayet duymadım hertürlü bak her türlü diyorum süper bir kart
kasaya gelince içindeki fanları adi ve yüksek ses çıkartır onu bilemem artık bu noktada iş sana düşüyor kasadaki fanları çok ses çıkartıyorsa değiştirirsin ha bişey daha diyeyim için rahat etsin istiyorsan daha önce kullandığım bir psu olan bir kasa var psu için sessiz hatta fanının döndüğünü anlaman için bakman lazım derim psu ya her türlü kefilim vede +80 600 W bronze bir psu ama kasanın içindeki fanlara bişey diyemem bunu tavsiye ederim için rahat etsin istiyorsan

içinde 2 adet fan var galiba resimlere bakarsan 2 ci resimde görürsün hem fanları hemde psu yu be +80 600 W bronza yazdığını sana ancak bu kadar tavsiyede bulunabilirim sessizlik konusunda

bide amd işlemcilerin stok fanları küçük ve hızlı döndüğünden dolayı çok ses yapıyormuş ben stok fan kullanamdım ama bölye duyuyorum çoğunlukla bide kasaya sığarsa tabi bu işlemci soğutucusunuda al farkını göreceksin ve pişman olmayacaksın

Kapalı Hesap (203105)
09-08-2011, 23:14   |  #14  
Kapalı Hesap
4,414 mesaj

bu arada övgü dolu sözlerinden dolayı ben teşekkür ederim eyvallah sağolasın kardeş

enesemre1996
09-08-2011, 23:21   |  #15  
OP Yeni Üye
22 mesaj

teşekkürler bu işlemci kasaya sığar dimi büyük diyorlar kusura bakmayın ilk toplama bilgisayarım olucak hep laptop kullandım :)

Kapalı Hesap (203105)
09-08-2011, 23:26   |  #16  
Kapalı Hesap
4,414 mesaj

işlemci sığar da size önerdiğim özel  soğutucu sığar mı bilmiyorum onuda vatandakilere sorarsın

enesemre1996
09-08-2011, 23:29   |  #17  
OP Yeni Üye
22 mesaj

tamam çok saolun peki novadan toplasam bu pc yi kaça gelir bir bakarsanız sevinirim arada uçurum yoksa vatandan alıcam

Kapalı Hesap (203105)
09-08-2011, 23:32   |  #18  
Kapalı Hesap
4,414 mesaj

valla baya fark eder bence siz nerde yaşıyorsunuz iventus dan size bir sistem toplarım ve işlemci - anakart - ekran kartı - HDD 3 er yıl garantili parçaalar olur ram ömür boyu garantili eğer net ten alıcaksanız veya iventus istanbul fb satadı yanıda dükkanı var elden alıcaksanız size bir liste hazırlaya bilirim

enesemre1996
09-08-2011, 23:35   |  #19  
OP Yeni Üye
22 mesaj

ben istanbulda yaşıyorum aslında gidebilirim kadıköye hazırlarsanız sevinirim işlemci soğutucusu ve o dediğiniz kasayla birlikte :)

Kapalı Hesap (186082)
09-08-2011, 23:39   |  #20  
Kapalı Hesap
1,770 mesaj
Alıntı: glscgn  
bunlardan birini al fazlada farketmez ben sadece format atarken kullanıyorum bi daha sistem toplarsam almam bile usb den format atarım :-)

http://www.vatanbilgisayar.com/products.aspx?L2=OEMOPT&qs=|5=7|115=

Benim masaüstünede dvd almadım. Gerek duymadım :) Torrent <3

usbden atıyorum formatı. Hem dahada hızlı oluyor.

enesemre1996
09-08-2011, 23:41   |  #21  
OP Yeni Üye
22 mesaj
Alıntı: Save_Us.Y2J  
Benim masaüstünede dvd almadım. Gerek duymadım :) Torrent <3

usbden atıyorum formatı. Hem dahada hızlı oluyor.

öyle ama bazen arkadaşlara dvd yazıp veriyorum yada onlardan alıp yüklüyorum bende torrent kullanırım ama arada lazım oluyo :)

Kapalı Hesap (203105)
09-08-2011, 23:47   |  #22  
Kapalı Hesap
4,414 mesaj
Alıntı: enesemre1996  
ben istanbulda yaşıyorum aslında gidebilirim kadıköye hazırlarsanız sevinirim işlemci soğutucusu ve o dediğiniz kasayla birlikte :)
işlemci:3yıl garantili
anakart:3yıl garantili
ekran kartı: 3 yıl garantili
HDD : 3 yıl garantili
psu : 7 yıl garantili
ram : ömür boyu garantili
kasa : 2 yıl garantili zaten boş kasa ama güzel kasadır kablo saklama filan çok kaliteli kasadır
cpu  soğutucusu : 2 yıl garantili bir fan var zaten isterse garantisi 10 yıl olsa ne olacak farketmez yani

son olarak dolar çok arttı doalr düşünce fiyatlar daha da ucuzlayacaktır

ad.AnakartASUS M4A87TD/USB3 AMD 870, DDR3, AM3, SATA6Gb/s, USB3.0, ATX107,63USD%18222,10TL                                                                         ad.İşlemciAMD Phenom II X6 1055T E0 HDT55TFBGRBOX, 2.80GHz, 9MB, 2000MHz HT, ...174,33USD%18359,75TL                                                                         ad.İşlemci soğutucusuTHERMALTAKE CL-P0568 Contac29  AM2/AM2+/AM3 120mm35,87USD%1874,02TL                                                                         ad.BellekKINGSTON KHX1333C7D3K2/4GX HYPERX XMP 4GB(2x2GB) DDR3-1333MHz, Cas7...51,51USD%18106,29TL                                                                         ad.SabitdiskSAMSUNG HD103SJ Spinpoint F3 1TB 32MB 7200rpm SATA 3.0Gb/s61,63USD%18127,18TL                                                                         ad.Ekran kartıASUS EAH6950 DCII/2DI4S/2GD5 HD6950, PCI-E16 2.1, 2GB/256bit GDDR5,...349,59USD%18721,40TL                                                                         ad.KasaCOOLER MASTER HAF 912 Plus RC-912P-KKN1 Güç kaynaksız89,23USD%18184,14TL                                                                         ad.Güç kaynağıCORSAIR CMPSU-650HXEU HX Serisi 650W 80+ BRONZE tak çıkar kablolu143,51USD%18296,14TL                                                                                                                                TOPLAM TUTAR2091,02TL

enesemre1996
09-08-2011, 23:50   |  #23  
OP Yeni Üye
22 mesaj

saolun arkadaşlar teşekkür ederim :)

Kapalı Hesap (203105)
09-08-2011, 23:59   |  #24  
Kapalı Hesap
4,414 mesaj

önemli değil inşallah iventusdan toplarsın sistemi ve 3 yıl garantili bir kasan olur

enesemre1996
10-08-2011, 01:52   |  #25  
OP Yeni Üye
22 mesaj

arkadaşlar peki birşey daha sorucam incelediğime göre bu ekran kartının hdmı çıkışı yok hdmı çıkışlısı varmı bu kartın