2003 apprppriate permissions

wishben
05-08-2008, 12:27   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Merhaba..Win2003 server üzerinde terminal server kullanıyoruz.Bu sabah yeni bir kullanıcı yarattım ve o kullanıcı ile servera bağlandım.. başka bir serverda yüklü bir prog. çalıştırmak için bir ağ sürücüsü oluşturuyorum.. fakat o sürücüdeki bir prog. çalıştırmaya kalktığımda hata mesajı alıyorum. daha önce yarattığım bir kullanıcıda sorun yok.. hatta daha önce düzgün çalışan bir kullancıyı silip yeniden oluşturdum ve aynı hatayı onda da aldım.. sorun ne olabilir?
hata mesajı resim olarak ekleyeceltim fakat başaramadım.. mesaj şu :
Windows cannot access the specified device, path, or file. You may not have the appropriate permissions to access the item.

wishben
05-08-2008, 13:19   |  #2  
OP Taze Üye
4 mesaj

kafam çok karışık olduğu için sorunu düzgün anlatamamış olabilirim.. özetle windows 2003 server yüklü bilgisayara açtığım tüm yeni kullanıcılar ile uzak masa üstü ile bağladığımda o ekranda diğer server yada başka her hangi bir pc deki bir programı çalıştırmak istediğimde bu hatayı veriyor.

wishben
05-08-2008, 14:55   |  #3  
OP Taze Üye
4 mesaj

araştırmalarım sonucunda şu çözümün işe yaradığını gördüm.. başkalarının da işine yarayabilir..

Un-install IE Enhanced security from Windows Components.

PcMaKeR
06-08-2008, 22:17   |  #4  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

O hatanın sebebi şu büyük bir olasılık.

oluşturduğun kullanıcıya belirli haklar sağlamalısın. Mesela Atıyorum c:\vps klasorune bu kullanıcı okuma yazma gibi ayarlar vermelisin ki böyle bir hatayla karşılaşma.

O kaldırdığın bileşen Internet Explorer Güvenliğinden bir parçayı kaldırıyor.

Sakat bir durum.

ozgur.senerdogan
17-08-2008, 00:35   |  #5  
Taze Üye
10 mesaj

merhaba  , rdp yaması yapabilmesi için yeni açtığın userlara bağlanmak istediğiniz hedef bilgisayarda  remote desktop users sekmesine ekleyerek  hak verdiğiniz takdirde rdp bağlantısında sorun yaşamazsınız  
2. olarak o bilgisayarda çalıştırmak istediğiniz program örnek verelim C: Program files altında  program files folderına o user veya user lar için full control vermeniz yeterlidir .