2011 Yılına Hangi Antivirüs Devi Damgasını Vuracak

özkan_oktay
29-07-2010, 14:10   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,356 mesaj

Kapışma kaldığı yerden devam ediyor...

Konuklarım;
Kapersky Internet Security 2011 
G Data Internet Security 2011
Panda Internet Security 2011
ve
Bitdefender Internet Security 2011
Hepsi birbirinden dev kendi çaplarında müthişler fakat hepsinin de hataları, kusurları ve eksikleri mutlaka var. Şimdi hepsini göz önüne sericez, hangisi daha iyi daha zayıf ve daha kusurlu onu öğrenicez.

KIS 2011:
Kaspersky saniye de yaklaşık 13 küçük boyutlu dosya tarama kapasitesine sahip ve güncelleme indirme hızı saniye başına 2,6 kb zararlı bulma teknolojisi ise %94 bu en son ki yüzde çok iyi..
Ama güncelleme ve tarama hızı oldukça düşük ama şunu belirtmek gerekiyor ki taramaları en kusursuz yapan ve en fazla zararlıyı deşifre eden marka Kaspersky Lab'dır.
Yeni versiyona eklenmiş yeni özellikler yeni gelişmiş güvenli gezinme, masaüstü aracı  ve geliştirilmiş evebeyn konrtolleri..

G Data İnternet Security 2011:
Gdata saniye de yaklaşık 19 küçük boyutlu dosya tarama teknolojisini sahip ve güncelleme indirme hızı ise saniye başına 4,2 kb hıza sahip, zararlı bulma teknolojisi ve keşfetmesi ise %92,5
Bunlar oldukça iyi rakamlar Kaspersky'den daha iyi diyeceksiniz ama değil güvenlik duvarı ve gelen maillere karşı tamamen savunmasız kalabilirsiniz, çıkarılabilir medyalar karşı Gdata zayıftır ve sezgisel teknolojisini çok az kullanır bu yüzden şu anda hala 2011 yılının idaeli Kaspersky gelelim dier Güvenlik Devine..

Panda İnternet Security 2011:
Panda saniyede 17,3 dosya kapasitesine sahip Kaspersky'e yakın bir sonuç, güncelleme indirme hızı ise saniye başına 5,0 kb hızına sahip şu anda en hızlı güncellenen "Panda" zararlı keşfetme teknolojisi ise hazır olun %87,6 evet belki çok çevik ve hızlı bir güvenlik devi değil ama ağ saldırılarına karşı etkili çok kolay ve sade arayüzü ile hızlı kullanım sunuyor ama karşılaştırmaya gelince hala Kaspersky iyi görünüyor..
Şimdi bu yılın son devi,

BitDefender İnternet Security 2011:
Bitdefender'de erkende tam sürümünü çıkardı diğerleri gibi görüyorsunuz ki hiç bir beta'yı test etmedim hepsi kararlı sürümler.
Gelelim bu deve saniyede 16,8 dosya tarayabilme teknolojisi oldukça az, güncelleme indirme hızı ise saniye başına 3,7 kb ve zararlı bulma teknolojisi ise %84,9   
Bitdefender diğerleri arasında rezil oldu diyemeyiz ama en kötü ortalaması olan şu anda o gelelim sonuca...

Sonuç puan şeklinde olucak 10 üzerinden değerlendirilir ve tüm sonuçlar ve özellikler göz önünde bulundurulur puanları belirlemek için test sonuçları kullanılır.

Kaspersky: 8,2
G Data: 7,4
Panda: 6,6
ve
BitDefender: 5,9

Test sonuçlarım böyle idi...
Test yapılan PC:
Windows 7 Ultimate (32 bit)
RAM: 3 GB 
Intel Pentium D CPU 3.20 ghz

Test yapılan bilgisayar programların sistem gereksinimlerini karşılıyor.
Hepsi aynı bilgisayarda test yapıldığı için bir problem yok,
Kullandığım kaynaklar: 
Zararlı keşifleri için: www.malwaredomainlist.com adresinden yararlandım.
Tarama hızlarını bulmak için ise "WINDOWS" klasörünü kullandım.
Güncelleme hızları ise 100 kb hızı olan bir internet aracılığı ile bulundu.
Programlar test edilmeden önce test bilgisayarını formatladım.
Programlar test edilmeye hazır olmadan önce bütün ayarları en üst seviyeye çıkardım.

1. Kaspersky Lab oldu.... Kendi bağımsız testimi kendim yaptım.
2011 yılında Kaspersky kullanmayı düşünüyorum güvenlik herşeyin önünde gelir.
Damgayı vuracak isim zaten belli bu seneye.... İyi forumlar ..

ÖZKAN OKTAY
Teknoloji sitem:
www.teknolojikhaberler.tk
Yardım almak için:
[email=ozkn-okty@hotmail.com]ozkn-okty@hotmail.com[/email]

"Virüssüz bir yaşam için..."

Son Düzenleme: özkan_oktay ~ 19 Mayıs 2011 16:31
HelluS
29-07-2010, 14:55   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
390 mesaj

Forever mac. antivirüse gerek yok... işin gırgırı tabi. İnceleme için teşekkürler. Karpesky cidden kullanımı kolay ve güvenilir.

Five-Tech
29-07-2010, 15:17   |  #3  
Yıllanmış Üye
690 mesaj

NIS 2011 beta sürümünü de test etseydin keşke. Onun da full ünü bekle.

özkan_oktay
29-07-2010, 15:28   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
1,356 mesaj

Norton'unu da test ettim zaten ama konuya koymadım o daha beta aşamasında kararlı sürüm de tüm belirgin özellikleri ortaya çıkıcaktır.

Atilla Sarıtaş
29-07-2010, 16:04   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
5,871 mesaj

Bitdefender 2011 sürümleri çıktımı ki ? Sitesinde göremedim.

özkan_oktay
29-07-2010, 17:27   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
1,356 mesaj

Dediğiniz doğru daha kararlı sürüm çıkmamış Bitdefender'ın benim test ettğim sürüm son beta sürümü idi..
Zaten Bitdefender'ın kararlı sürümüde aynı performans gösterirdi..

black_flood
30-07-2010, 00:48   |  #7  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

g-data pekte aman aman bir yazılım değil zati pandanın özellikleri ile kaspersky karıştırılsa zaten eşi benzeri olmayan muazzam bir çözüm çıkar ortaya 2 tane antivirüs firması birleşip yazılım yapıyor 2 si birleşince ancak bir panda yada bir kaspersky ediyor değmez yakında g-data da laçka olacaktır muhakkak.

pandanın server sürümlerinde panda kaspersky norton ve daha birçok yazılımın özelliklerini birleştirerek temizleme ve tarama yapıyor merkezi gelişmiş yönetimi sayesindede tek tuş ile 1 noktadan aynı anda kurulum güncelleme tarama raporlama ve analiz yapma imkanı mevcut g- data ürünlerinde idareten analiz mümkün ama gerisi fıss.

Atilla Sarıtaş
30-07-2010, 02:38   |  #8  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
5,871 mesaj

Şu G-Data'ya bi güvenemedim gitti :D
Kuruyorum 2 hafta sonra taratıyorum hiçbirşey yok. İyimi koruyor yoksa bulamıyormu anlamadım :D 
Bide internetin içine ediyor. Bi video izlemek için 2-3 dk bekleyebiliyorsun. :D

özkan_oktay
30-07-2010, 12:16   |  #9  
OP Yıllanmış Üye
1,356 mesaj

Ben sadece kullanıcıların görüşlerini araştırdım ve g-data yı öneriler arasında gördüm test sonuçlarında görüldüğü gibi g-data 2. olmuştur bana güvenmeyip dilerseniz verdiğim adreslerden kendinizde test edebilirsiniz..

Kapalı Hesap (101323)
30-07-2010, 13:25   |  #10  
Kapalı Hesap
3,337 mesaj

kaspersky  pure  yide  ekleseydin

özkan_oktay
30-07-2010, 14:28   |  #11  
OP Yıllanmış Üye
1,356 mesaj

Programların sadece İnternet Security versiyonları test edilmiştir..

mustafa2526
30-07-2010, 15:18   |  #12  
mustafa2526 avatarı
Yıllanmış Üye
709 mesaj

Test için sağol Norton ve ücretsizleride koysaydın keşke çünkü çok dar bir test olmuş.Ama ücretsizleri koysanda birkaçı hariç hepsi diplerde sürünürdü...

apokoc
02-03-2011, 22:57   |  #13  
Yıllanmış Üye
124 mesaj

çok saçma tarafcıl bir inceleme olmuş . av comparatives. av test .antivirusware gibi şirketlerin testlerinde son 3-4 yıldır burdakinin aksine kasperi hiç yukarlarda göremedik =)