2011 yılının facebook şampiyonları

CHIP Online
23-12-2011, 10:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Sizce bu yıl Facebook'taki en iyi 10 oyun hangileriydi? Gelin cevabı bizzat Facebook'tan alalım...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/2011 ... iyonlari_31043.html

Resimlerle: En iyi Facebook cepleri

Evet, bir yılın daha sonuna geliyoruz ve hem teknoloji, hem de oyun dünyasının en iyileri çoktan seçilmeye başlandı bile. Peki, bu yılın en iyi Facebook oyunu hangisi?

Eğer siz de bu haberimizi görür görmez, Farmville ya da Words With Friends gibi oyunların en iyiler listesinde olduğunu düşünüyorsanız, çok yanılıyorsunuz demektir. Bu iki yapım her ne kadar medyanın fazlasıyla ilgisini çekse de öyle görünüyor ki Facebook kullanıcıları çok daha farklı oyunlara gönüllerini kaptırmış durumdalar.

Facebook tarafından açıklanan 2011 yılının en iyi oyunlarının başında, Playdonm isimli yayıncıdan çıkan "Gardens of Time" isimli oyun bulunuyor. Kendisi "gizli obje oyunu" kategorisinde yer alıyor ve her tarzdan insana hitap ediyor. Zynga tarafından üretilen oyunlarsa, biraz daha karışık olduklarından dolayı, ilk on listesinde dört oyunları bulunmasına rağmen ne yazık ki en iyi dereceyi Cityville isimli oyunlarının üçüncülüğü ile yapabildiler.

Öte yandan EA'nın bomba oyunlarından bir tanesi olan The Sims Social, geçen yıl girdiği Facebook arenasında da kalitesini ispatladı ve ikincilik koltuğuna oturdu.

Bu sonuçlara ulaşmak için Facebook oyunlara zaman harcayan aylık 100.000'den fazla oyuncunun istatistikleri ve oyunlardan ne kadar memnun kaldıkları gibi detayları araştırmış. Oyunların önerilme oranları da listenin hazırlanmasında etkili olmuş... Facebook, listenin "en çok oynanan oyunlar" listesi olmadığını, altını çizerek söylemeyi de ihmal etmiyor.

Ve işte 2011 yılının en iyi ilk on Facebook oyunu listesi. Haberimizin ikinci sayfasında...

Tüm konu: 2011 yılının facebook şampiyonları

Resimlerle: En iyi Facebook cepleri


Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Peki, sizce en iyi facebook oyunu hangisi olmalıydı?