2013'te 1 milyonun üzerinde yeni belge

CHIP Online
27-12-2012, 16:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Uzun süredir sessizliğini koruyan skandalların sitesi, 2013'te yapacaklarıyla tozu dumana katacak!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/201 ... ni-belge_37742.html

Resimlerle: 90'lardan kalan 22 fosil web sitesi!

Geçtiğimiz Haziran ayında İngiltere'deki hapis tutulduğu evden kaçıp Londra'nın Ekvador büyükelçiliğine sığınan Julian Assange, önemli açıklamalarda bulundu. Büyükelçilik binasının balkonundan, büyük çoğunluğunu destekçileri ve gazetecilerin oluşturduğu 200 kişilik gruba konuşan Assange, 2013 yılında bütün ülkeleri ilgilendiren 1 milyonun üzerinde belgeyi Wikileaksüzerinden yayımlayacaklarını belirtti.


Wikileaks kurucusu, bu süre zarfında sınır dışı edilme ihtimaline karşı, Ekvador büyükelçiliğinde kalmaya devam edecek. İsveç'e gönderilmesi durumunda kendisini, yargılanmak üzere 2 tecavüz davası bekleyen Assange, kendi ülkesi Avustralya'ya da veryansın etti: "Bu ahlak dışı iddialar geri çekilmedikçe ve Avustralya Hükümeti de özgür gazeticiliği ve Wikileaks'i savunmak için bir şeyler yapmadıkça burada kalmak zorundayım."


Assange, sığınma talebini geri çevirmeyen ve kendisini 6 aydır elçilikte ağırlayan Ekvador Hükümeti'ne bir kez daha teşekkür etti: "Bu binaya adım atalı 6 ay oldu ve burası artık benim evim, ofisim ve sığınağım haline geldi. Burada özgürce konuşma hakkına sahip olduğum için son derece mutluyum."


Assange'ı dinleyen grubun ellerinde, üzerinde "Assange'a Özgürlük" ve "ABD Assange'ı rahat bırak!" yazılı pankartlar göze çarptı.

Tüm Konu: 2013'te 1 milyonun üzerinde yeni belge

Resimlerle: 90'lardan kalan 22 fosil web sitesi!

Kaynak: www.chip.com.tr