2013'te nasıl bir laptop satın almalısınız?

CHIP Online
03-02-2013, 00:02   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Taşınabilir PC'ler şekilden şekile giriyor, ekranlar değişiyor. Peki ama doğrusunu nasıl bulacağız?

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/201 ... alisiniz_38415.html

Resimlerle: Her laptop'a lazım 24 taşınabilir araç!

Geçen sene bu dönemlerde alacağınız bir laptop ile bugün alacağınız arasında önemli farklar var. Laptoplar son zamanlarda dokunmatik ve dönebilen ekranlar, etkili işlemcileriyle heyecan verici cihazlardan biri haline geldiler. İşte 2013'te laptop satın alırken size yardımcı olacak bazı bilgiler.


Convertible laptop'lar


Bu özelliğe sahip laptop'ların ekranlarını sökerek onu bir tablet gibi kullanmanız mümkün. Bu sayede ek bir tablet taşıma ihtiyacından kurtulabilirsiniz.


Bununla birlikte convertible laptop'ların ağırlık sorunu olduğunu, ucuz bir laptop ile ortalama bir tablete göre tasarruf sağlamadığını söyleyelim.


Convertible satın alırken ekranı klavyeden tamamen ayrılabilen modelleri tercih etmenizi öneriyoruz, bu sayede ağırlıktan tasarruf edebilirsiniz.


Tercihiniz Dokunmatik PC'den yana mı olmalı?


Convertible PC'ler aynı zamanda dokunmatik özelliklere sahipler. Dokunmatik PC'ler, en çok hareket halindeki kullanıcıların işine yarayacaktır. Dokunmatik PC'leri oturmadan kullanmak da daha kolaydır. Bu tür durumlarda PC kullanması gereken kullanıcılar, dokunmatik PC'leri tercih edebilirler.


Bununla birlikte diğer kullanıcılar için dokunmatik PC'nin çok fazla anlamı olmayabilir. Normal bir laptop, masanızın üstünde ideal bir yazma konumunda bulunur. Bu durumda ekran, ona kolayca dokunmanız için biraz uzakta kalacaktır. Dokunmatik ekranlı PC'lerin 100-150 dolar daha pahalı olduklarını da hatırlatalım.


Tüm Konu: 2013'te nasıl bir laptop satın almalısınız?

Resimlerle: Her laptop'a lazım 24 taşınabilir araç!

Kaynak: www.chip.com.tr