2016 yılından SMS geliyor!

CHIP Online
07-01-2010, 10:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Cebinize 2016 yılından bir mesaj gelirse ne yaparsınız? Garip ama bu ilginç durumu yaşayanlar var...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/2016-yilindan-sms-geliyor_17486.html

Resimlerle: Windows Mobile 7'den taze kareler

2000 yılına girerken tüm dünyada kargaşaya yol açması beklenen tarih krizi çok ucuz atlatılmıştı. Fakat görünüşe göre tarihle ilgili sorunlar tam olarak geçmiş değil. Geçenlerde Avustralya'nın kredi kartı sistemi bir tarih krizine daha şahit oldu. Ödeme noktasındaki cihazlar 2010 tarihini doğru tanımlayamadıkları için kullanılan kredi kartlarının tarihlerini 2016 olarak görmeye başladılar. Bunun sonucu olarak da kredi kartlarının tümü son kullanım tarihi geçmiş olarak algıladı ve işlemlere izin vermedi.

Aynı sorun şimdi de bazı Windows Mobile işletim sistemine sahip cep telefonlarında karşımıza çıkmaya başladı. Özellikle Windows Mobile 6.1 ve 6.5 sürümlerini kullanan cep telefonlarına yıl başından beri gelen tüm SMS'ler 2016 yılında gönderilmiş gibi görünüyor. Microsoft da bu durumu doğruladı ve sorunun farkında olduklarını söyledi. Microsoft'tan bir yetkili şu anda çok yaygın şikayetler ile karşılaşmadıklarını fakat yine de üreticiler ve yazılım ekibi ile birlikte konuyu araştırdıklarını, en kısa zamanda da çözüme ulaşacaklarını söyledi.

Tüm konu: 2016 yılından SMS geliyor!

İzleyin: Windows mobile!

Resimlerle: Windows Mobile 7'den taze kareler

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Siz Windows Mobile'lı telefonlarda bahsi geçen soruna şahit oldunuz mu?

Ciim
07-01-2010, 10:35   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
454 mesaj

iPhone kullanıyorum. çevremdede windows mobile işletim sistemli telefon kullanan yok.