3d led tv alacak olanlar...

lemieux
22-05-2013, 17:46   |  #1  
lemieux avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 2
3 mesaj

vallaha arkadaş 3d pasif ve aktif olmak üzere 2 gözlüğüde inceledim.2 hafta önce arkadaşım philips 46'' 2000 liraya aktif gözlüklü (1 adet gözlük) aldı...peşine 3-4 gün önce bende araştırdım ve 3d üzerinde LG 42'' 1800 liraya pasif gözlüklü (4 adet gözlük) olan 3d tvimi aldım...

Evet buraya kadar tamam şimdi bundan sonra dinleyecekleriniz çok önemli.....

AKTİF Mİ? PASİF Mİ?

ilk önce aktif gözlüklü philips led tviyi denedim...aktif gözlüğü taktım gözlüğe düğmesine bastım ve aktif oldu ama durun daha düğmeye bastiğimda gözlükte camda ışık dalgalanması başladı..:) gözlüğü taktığımda ağır gelmedi açıkçası çok kibardı, ama gözlerim daha ilk 1 dakikada yoruldu...ama görüntüde bi sorun yok...ama bir film izleyeceğinizi düşünün, süresi 2 saat diyelim!!!! bilemiyorum deneyemedim çünkü 5 dk felan anca dayandım baş ağrısı yaptığı kesin....

pasif gözlüklü lg led 42'' eve aldım ve tvyi kurmaya geldiler, kurdular..herneyse işte bende gözlükleri kutusundan bi çıkaram dedim 4 gözlükten birini aldım ve pasif gözlük normal güneş gözlüğü gibi aktifi kullanınca pasif çok daha mantıklı geliyo hafif ve rahatsız etmeyor...benim düşüncem tabi...gözlüğü taktım ve youtubetan bir 3d video açtım tabi hepsi 3d olsada göstermeye biliyor ama aşağıdaki baya iyidi...

Ve ilzlemeye başladım görüntüye yakından baktığımda görüntü bozulabiliyor zaten 2-3 metre geriden bakmak en mantıklısıymış denedim baya hani yorumları okudum sağdan soldan pasif göstermiyor diye yazmışlar yok lg ekrandan ışık veriyormuş yandan demişler hepsi alt etmiş gayet kaliteli bir görünüm var ışıkları kapayınca çok harika bir görüntü çıkıyor ha gözlük gözlerimi yoruyor mu???? tabi insana değişik geliyor baştan ama inanın bana aktifin yorduğunun 10'da 1 kadar yormaz....bikere aktif gözlüğü taktığında tvye bakmasanda gözlerin yoruluyor ışıklanma oluyor rahatsız ediyor...ama pasif sanki güneş gözlüğü...

Peki pasif gözlük görüntüyü düşürüyor mu? bilmiyorum ama ben gözlüğü taktım ve bi deniz altı balıklar yunus vs seyrettim filmin bazı yerlerinde balık yanıma geldi odanın içinde yüzdü 40 dk filmde 5-6 tane böyle şeylerin olması size yetiyor...inanılmazdı....tabi şu var videodaki çekim yakında olanlar tvnin dışına çıkabiliyor...

aktif gözlüğü tam detaylı deneyemedim neden diye sormayın....ilk gözlüğü taktığımda başımın dönmesi bini aktif gözlükten soğuttu hani deseler aktif net gösteriyor bende derim pasif bozuk mu gösteriyor tercihim pasifti ....bence aklınız varsa pasif alın...markayı bilemem ben buradaki yorumları okuyarak pasif aldım..aktif alsam pişman olacağım kesindi o gözlük le tvye bakan 1 saat sonra kafası 1 milyon olarak tv başından kalkar benden söylemesi.....

HA BİDE ŞUNU SÖYLEYEYİM BENİM TV BİLGİSAYAR YAKIN YAKINA BİR ODADA TEKNOLOJİ MANYAĞIYIM BİRAZDAAAA....

SMART TV DENEN O ŞEY TV İÇİNDEKİ UYDU YAVAŞ KADALLAR 2 SN GEÇİYOR BENİM HD UYDUM VARDI LCDDEN KALAN ONU KULLANACAM AMA ALDIĞIM TV ÇİFT ÇEKİRDEK YOTUBE GİBİ YERLERE GİRİNCE KASMA VS YAPIYOR DİYE DUYDUM VE BEN BÖYLE BİR SORUNLA HİÇ KARŞILAŞMADIM GALİBA ÇİFT ÇEKİRDEK OLMASI ÇOK ETKEN Bİ ÖNCEKİ SERİDE BU İNTERNETTEKİ TAKILMA VS OLUYORMUŞ...AMA ÇİFTÇEKİRDEK MUHTEŞİM....YOTUBE FELAN MANYAK YA HD KLİP DİREK AĞDAN İZLİYORUM HATTA TEKNOLOJİ MANYAGIYIM DEDİM YA İPHONE İLE BAĞLANTIDA KURULABİLİYOR KANAL DEĞİŞTİRME MOUSE GİBİ KULLANABİLİYORSUN.....YANİ AYNI ANDA AKILLI KUMANDA OLARAK KULANABİLİRSİN....KUMANDAYA GEREK BİLE YOKK.....

şimdi diyeceksiniz adam bu kadar neden yazdı....çünkü ben tv alırken internette okadar yazı okudum kimse adam gibi yazmamış yani yazmış ama iyi belitmemiş..BENİM GÖRÜŞÜM AKTİF GÖZLÜK BAŞ AĞRISI YAPIYOR...PASİF GÖZLÜKTE AZDA OLSA BAŞ AĞRISI YAPIYOR AMA NORMALDİR.. AMA KULLANAN FARKI ANLAYACAKTIR....

BAZI ARKADAŞLAR ÇIKIP AKTİF GÖZLÜK 150-200 LİRA, PASİF GÖZLÜK İSE 20 LİRA NASIL OLURDA AKTİF İLE PASİF BİR TUTULUR DERSE ONLARI ANLAYABİLİRİM BENDE BÖYLE DÜŞÜNMÜŞTÜM 2 HAFTA ÖNCE........Nasıl yani?

Son Düzenleme: lemieux ~ 22 Mayıs 2013 17:49