3d tv ve monitor kullanımı ve bağlantısı

HPQ-User
11-02-2012, 14:52   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

ozi sormuş:
merhaba ;

Benim  gerçekten sizlerin bilgi deneyiminize cok ihtiyacım var. Benim bir bilgisayarım var.ekran kartim
     xfx geforce 7600 gt -128 bit 256 memory . sanirim cikisi dvi(yinede emin degilim) . ben odama , hem televizyon
     özelliği olması açısından hemde monitor olarak kullanmak açısından 82 ekran 3d 200 hz. sony kdl-32ex720
      yada samsung 32 d 6500  
      modelini almak istedim. fakat bilgisayardan monitöre bağlantıda görüntü kaybı olacağını düşündüğümden, ne
     yapmam gerektiğini bilemiyorum. Birinci sorum şu olacak -- ben 3d oyun oynayabilirmiyim bu ekran kartıyla.

İkinci sorum ---  görüntüyü 1920*1080 alabilmem icin ne yapmaliyim( bana dediklerine göre , altın uclu dvı-hdmı

kablo kullanmalıymışım- doğrumudur) --- Üçüncü sorum şu olacak --- 3d samsungun yeni getirdiği hem televizyon

hem monitor özelliğindeki monitoru almak mi gerekir.fakat bunlarda 120 hz.

Şunuda belirteyim. Benim bilgisayarım şu anda eski bir teknoloji ,ama bu demek değilki böylede kalacak.ilerde

zaten değiştirmeyi düşünüyorum. ama şu anda bana yetiyor.ve başka öncelikler olduğundan bilgisayarımı şu an

için böyle kullanmak durumundayım. Ben elimdekilerle ne yapabilirim diye ,sonuç alabilirmiyim diye bilgilenmek

istiyorum. televizyon satıcılarına gittiğimde sonuç alamıyorum.çünkü onların amacı televizyon satmak :) ama

belki onlarda haklı , çünkü işin içinde bilgisayar teknik bilgiside var.

Burdaki amaç herşeyi tek bir cihazla sorunsuz halletmek. Şu da bir gerçekki , televizyonmu onemli monitormu

onemli derseniz , her ikisindende 3d görüntü almak istediğimden her ikiside önemli.Almam gereken televizyon

200 hz ustundemi olmali. bana dedikleri bisey vardi. - eger hz yuksek olursa goruntu kalitesini daha yuksek

yakalarsiniz .ekran karti 128 bit oldugundan yuksek hz ile daha iyi sonuc alinir (ornegin 400 yada 800 hz bir  

televizyon. yani oyle seylerde soylüyorlarki zaten kafam karışıktı. iyice karıştı.

Beni bu konuda   
    aydınlatırsanız ve ne yapmam gerektiğini ayrıntılı anlatırsanız  çok sevineceğim.Şimdiden teşekkürlerimi bir
    borç bilir, Çalışma hayatınızda başarılar dilerim.

iyi çalışmalar. ----    Oğuz

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
ga-8i945p-g-rh gigabyte mainboard
xfx nvidia 7600 gt ekran karti x-fi creative  tiatium  ses karti
3gb ram
pentium d cpu 3.40 ghz

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:9.0.1) Gecko/20100101 Firefox/9.0.1

Kapalı Hesap (154666)
11-02-2012, 21:05   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 16
4,901 mesaj

Ekran kartın 3D görüntü veriyorsa
Almak istediğin TV 3D özellikli ise
Rahatlıkla kullanabilirsin.