3D Yardım

bahceci
28-09-2010, 13:33   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Sevgili arkadaşlar.. 3 d film icin gerekli donanıma sahibim ekran. ekran kartı nvdia set vsss şimdi sorun nerde diyeceksiniz... oyunlarda sıkıntı yok oyun zaten otomatik olarak gözlügü tanıyor ve şayet oyun grafik acıdan yeterince iyi hazırlanmışsa 3d oyun süper görsellik acısından F1 2010 ve mass efect 2 yi tavsiye ederim ..

Ancak... gerek netten gerek vs yerlerden edindigim 3d filmler malesef 3d izleyemiyorum.. setle beraber gelen dvd deki 3d vision player filmleri 3d acıyor açmayada 3d icin 3-5 basit ayar var bunun dışında 3d görüntü icin video yerleşimi yok yan yana yok alt alta önce sag önce sol gibi basit ayarları var fakat bu ayarların hic birindede makul bir görüntü elde edemiyorsun görüntü içiçe geçiyor ve pek bi şey anlayamıyorsunuz .. 2. olarak corel dvdultra10 3d programını denedim ; bu programda ayar cok cok olmayada program bi türlü 3d vision seti algılayamıyor ve haliylede izleyemiyorsunuz .. 3.prg Kmp player 3d leri acıyor ama 3d izleyemiyorsunuz.. 4.prg olarak windvd yi denedim cıkss oda ise yaramadı.. ve nette buldugum bir cok ufak yazılımıda saymıyorum

Şimdi hangi programı ne şekilde kullanmak gerek işin içinden çıkamadım bilen duyan arkadaslar varsa.. benide bilgilendirsin lütfen

Sistemim:
Core 2 duo 2.93
E.Kartı: Nv.9600 gta 1 gb 256 bit
Ses Kartı Creative 24 bit
Ram : ddr2 4 gb 800 mhz 
3D icin gerekli ekran (120 hz viewsonıc ve nvdia 3d vision set)

donanım olarak bi eksigim yok sanırsam videoydu sesti son sürücülerde yüklü 
yardımlarınız bekliyorum tesekkurler..

Kapalı Hesap (154666)
28-09-2010, 15:05   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 16
4,901 mesaj

3D filmler içerisinde METADATA adında bir bilgi akış verisi bulunur. Bu bilgi akış verileri filmi izlerken Muhtelif şekillerde faz kaydırması yapması için gerekli bilgilerdir Bu faz bilgiler filmin bir karesini muhtelif şekilde kaydırır. en çok bilinen konverjans kaydırmasıdır. Renkli gözlüklerle izlenir. Eğer metadata bilgilerin yoksa sistem ya da program bunu kafasına göre kaydırmaya çalışacaktır. Ancak orijinal görüntü ile arasında faz farkı olmayacağı için yin de izlenen 3D psuedo yani sahte olacaktır. Dolaısıyla verim alamayacaksın.

bahceci
28-09-2010, 15:49   |  #3  
OP Taze Üye
3 mesaj

yani verim alamam benden yada donanımdan kaynaklanmıyor diyorsun.. bu metada filmde olmalı ,, anladım kadarıylar

Kapalı Hesap (154666)
28-09-2010, 16:07   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 16
4,901 mesaj

Aynen filmde olmalı
donanımsal bir sorunun zaten yok

bahceci
28-09-2010, 17:51   |  #5  
OP Taze Üye
3 mesaj