3DS istenileni veremedi mi?

CHIP Online
07-08-2011, 18:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Oyun devi müşterilerinden önce özür diledi, sonra müjdeyi verdi... İşte o dev ve yaşananlar...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/3ds-istenileni-veremedi-mi_28439.html

Resimlerle: Geçmişten bugüne Nintendo Game Boy

Nintendo'nun son bombası olan portatif oyun cihazı Nintento 3DS, üç boyutlu görüntü kalitesini herhangi bir gözlük kullanmadan kullanıcıya sağlayabiliyor. Nitekim cihazın fiyatı, böyle bir oyun konsolu almak isteyenlerin iki kere düşünmesine sebep oluyordu.

Durumun farkına varan Nintendo, teknoloji pazarında sıkça görülen fiyat düşürme politikasına geçtiğimiz hafta itibariyle başlamış bulunuyor. Piyasaya ilk çıktığında 249,99'lık etiket fiyatına sahip olan cihaz, 12 Ağustostan itibaren, 169,99 dolardan satılacak.

Pek tabi bu indirim en çok cihazı çıkar çıkmaz alan kullanıcıları etkilemiş durumda. Nintendo ise piyasaya çıkalı çok uzun bir süre geçmemesine rağmen böyle büyük bir indirim yaptığı için, "sadık" kullanıcı kesiminden çok büyük tepki almaktan korkuyor. Nintendo'nun CEO'su Satoru Iwata ise çoktan müşterilerinden özür diledi bile. Iwata'nın firma blog'unda yazdığı bazı satırlarsa Giant Bomb isimli oyun sitesi tarafından şöyle çevrildi; "Nintendo 3DS'i çıktığı ilk zamanlarda satın alanlarınız, aslında bizim en çok yanımızda olan müşterilerimizdir. Siz bizi hep desteklediniz ve çabuk gelen bu büyük indirim karşısında kızgın ve ihanete uğramış hissediyor olabilirsiniz. Bu duygularınızı bastırmak için yapabileceğimiz herhangi bir şey olmadığının da farkındayız. Unutmamakta fayda var ki birçok oyun konsolu, daha çok kullanıcıya ulaşabilmek için fiyatlarını kısa sürede düşürmüştür."

Tüm konu: 3DS istenileni veremedi mi?

Resimlerle: Geçmişten bugüne Nintendo Game Boy


Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Nintendo 3DS oynarken gözleriniz yoruluyor mu?