3G İNTERNET PAYLAŞIMI

HPQ-User
16-08-2009, 14:45   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

İLKER sormuş:
3G INTERNET MODEMI BİR LAPTOPTA TAKILI IKEN BASKA BİR LAPTOP İLE BU 3G MODEMI TAKILI LAPTOP UZERINDEN INTERNETE ULASABILIRMIYIM, YANI TEK MODEMLE IKI LOPTOP INTERNETE ULASABILIRMI? SANIRIM IKI PC ARASINDA AG KURDUGUNUZDA AG OZELLIKLERINDE BU  BILGISAYAR UZERINDEN INTERNET ULASIMINA IZIN VER SECENEGI VAR. 3G NASIL OLUR YARDIMCI OLURSANIZ SEVINIRIM IYI GUNLER...

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
GEREK YOK

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; en-US) AppleWebKit/530.5 (KHTML, like Gecko) Chrome/2.0.172.39 Safari/530.5

yazarcizer
16-08-2009, 15:30   |  #2  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
32 mesaj

3G'de USB modemlerle birden fazla kişi bağlanamaz. Fakat operatörlerin bu iş için sattıkları modemler var. Sayfalarından kontrol edebilirdiniz aslında. Ben Turkcell'inkinin linkini vereyim yine de...
http://www.turkcell.com.tr/bireysel/cihazlar/3Ginternetcihazlari/vinn3Gmultimodem
32 kişiye kadar ortak kullanıma izin veriyor. Turkcell'in sitesinden aynen alıntı yapıyorum:
Paketinizi Seçin, Vınn 3G MultiModem'inizi alın…  
                  Cihaz         Paket        Aylık Ücret        Taahhüt Süresi                    VINN 3G MultiModem        4 GB internet paketi        69 TL        24 Ay                    VINN 3G MultiModem        8 GB internet paketi        109 TL        24 ay              Dilerseniz VINN 3G MultiModem'i Turkcell  İletişim Merkezleri ve Yetkili zincir mağazalardan satın alabilirsiniz.

Tavsiye edilen satış fiyatı: 175 USD (KDV Dahil)

• İnternetpaketleri sadece yurt içinde geçerlidir. Yurtdışında kullandığınızveri, GPRS uluslararası dolaşım tarifesi üzerinden ücretlendirilir.
  • Paket fiyatlarına KDV ve ÖİV dahildir.
  • Paket aşım ücreti 0,050 TL / MB'dır.
  • 31,1TL tutarındaki "Yeni Tesis Özel İletişim Vergisi" sadece 1 defa alınırve 12 eşit taksitte (2,59 TL/ay) ilk aydan itibaren faturaya yansır.TGM Ruhsat (yıllık 12 TL) vergisi (sadece abone olunan ilk yıl alınır)ve TGM Kullanım (aylık 1 TL) vergileri de her ay faturaya yansır.Ayrıca kampanya sözleşmesinden doğan damga vergisi ilk faturanızayansır.
  • İndirilen ve Yüklenilen (Download - Upload) veri İnternet Paketinden düşer.
  • Kontratlı Vınn 3G Modem Kampanyası 30 Eylül 2009'a kadar geçerlidir. Kampanya stoklarla sınırlıdır.

GSunes
12-07-2011, 09:12   |  #3  
Taze Üye
4 mesaj

http://www.maxicep.com/network-i ... ma-wifi-518333.html

hallerith
14-07-2011, 23:59   |  #4  
Üye
63 mesaj

NetShell ile yapılandırma
Microsoft, Virtual Wifi oluşturmak için gerekli tüm komutları NetShell'e yerleştirdi. Bu iş için öncelikle komut istemi penceresini yönetici haklarıyla çalıştırmalısınız. Böyle bir konsolu açmanın en kolay yolu [Windows] tuşuyla başlat menüsünü çağırıp cmdkomutunu yazmak oluyor. Sonrasında [Enter] tuşuna basmak yerine cmd.exe sonucunun üzerine sağ tıklayın ve "Yönetici olarak çalıştırın". Bunu yaptığınızda komut istemi penceresinin başlığında "Yönetici: ..." başlığı yazar.

netsh wlan /? komutu size NetShell'in WLAN komutları hakkında bir özet gösterir. "set" komutu ile yapılandırma ayarlarını belirlersiniz,start ve stop ile ağ çalıştırılır veya durdurulur. show ise detaylı bilgiverir. Sanal kablosuz ağınızı oluşturmak için şu komutu verin: netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid="AĞ İSMİ" key="PAROLA" keyUsage=persistent. "AĞ İSMİ" ve "PAROLA" kısımlarını ağınıza vermek istediğiniz isim ve parola ile değiştirin. Komutu girdiğinizde çıkan doğrulama mesajları süreci başarıyla tamamladığınızı bildirir. Sonrasında netsh wlan start(stop) hostednetwork komutu ile ağı aktif hale getirebilirsiniz.

yani 3gyi laptopuna tak ve bağlantıyı kur,sonra bunu laptop üzerinden bu şekilde paylaşıma aç ve yeni mini wi-finle laptop açık olduğu sürece wi-fi destekli cihazlarla laptop üzerinden 3g internetine girebilirsin.ayrıca laptopdan başka telefon,ipadle de girebilirsin bu yeni paylaşılmş ağa;ben bnu normal kablolu/kablosuz ağlar için de kullanıordum 3gye de yazdım ilk seferde kabul etmedi sonraki denememde yine bu şekilde paylaşıma açtım.Ayrıca bu özelliği win.xp ve 7de de kullanabilirsiniz.

Son Düzenleme: hallerith ~ 15 Temmuz 2011 00:05
Bilgindir.com
07-12-2011, 23:25   |  #5  
Taze Üye
2 mesaj

www.bilgindir.com

Bilgindir.com
07-12-2011, 23:27   |  #6  
Taze Üye
2 mesaj

http://www.bilgindir.com/members/oszal.html

HYPOTENUS
10-12-2011, 23:07   |  #7  
HYPOTENUS avatarı
Yeni Üye
21 mesaj

3g modem sinyal yaymaz. senin söylediğin ağ bağlantısı ise  normal modemlerde uygulanıyor yani kablolu internetli bir pc nin internetini kullanabiliyosun . 3g de bir kablolu modem görevi görür fakat eksikliği sinyal yaymamamısıdır. sonuç olarak söylediğin olabilir bir yöntem. link bulunca gnderirim. kolay gelsin...

mancukya
11-12-2011, 16:41   |  #8  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

*g modem sinyal yaymaz ama wifili bir pc sinyal yayar. ag ayarlarindan bunu yapabilir.

erinkral
17-12-2011, 14:32   |  #9  
Taze Üye
13 mesaj

abi pdf yi interneteki siteene koyma nasıl olur,?AğlıyorSoru