3rd Master Hard Disk:S.M.A.R.T Command

HPQ-User
14-09-2010, 12:37   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

jul sormuş:
3rd Master Hard Disk:S.M.A.R.T Command Failed Press F1 to Resume

ne kadar zamandır başım sabit disklerimle dertte. önceleri pcmin elektriğini kablosuz fişten alıyordum. ta ki sabit diskimden dumanlar çıkana kadar. o gün topraklamasız pc kullandığımı anldım.
o gün bir adet diskimi kaybettim. ekektrik alan yerinden erime olmuş duman çıkarmış. yani yanmış.
aradan birkaç ay somnrada diğer diskimi kaybettim..
yılmadım topraklamalı fişe geçtim. en sonunda dertten kurtuldum diyordum bu uyarı ile karşılaştım.

samsung 160gb sabit disk var. birde 500lük başka marka (sanırım vesterndi adı) sabit disk var. bunları aynı anda çalıştıramadım. hep birbiriyle çakıştı.
derken birini rafa kaldırdım ve tekini kullandım. aradan bir süre geçmeden bu diskimde hata verdi. hatta 160lık arıza verdiğinde diğerini kullandım. oda kafayı yedi. nedir benim bu sabit disklerle olan anlaşmazlığım nerde hata yapıyorum anlamadım yaw.
en sonda bu uyarıyı aldım.
nolur yardım edin çıldırmak üzereyim.

en son hata uyarısı bu: 3rd Master Hard Disk:S.M.A.R.T Command Failed Press F1 to Resume

sorun hala devam ediyor. f1e basınca sisteme açılıyor ve ben çalışabiliyorum ama heran çökeck gibi korkuyorum. bende chip okuyorum. hemde 3-4 yıldır. yani azcık deneyimliyim ama bu sorunun üstesinden gelemedim.

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
sistem:
anakrt: assus p5ld2 vm
işlemci: pentium 4 3ghz
kasa: feel hurricanae 1
güç kaynağı: kasa ile geldi 550watt
ekran kartı: ati 3850 hd
optik sürücü: lg dvdrighter
sabit disk: şuan takılı olan: samsung 160gb

teşekkürler.

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9.2.9) Gecko/20100824 Firefox/3.6.9